Comfortline TDI'ım

mehmetmert

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet Mert
Bayadir forumdayim , bir konusu olsun bence artik arabamin :)  

09.09.2013 den beri berabariz , kendisi beni hic uzmedi bu zamanda sagolsun :)  Alirken sadece 17" dijon opsiyonu ile almistim.

Sonradan keyfimce ekledim, apciliklerimde oldu :)  Kisaca : Serviste satilan spor yay(mubea) , cift u led(replika) , led stop , tsi difizor ve soldan cift cikis egzoz , dijonlari siyaha kendim boyadim(plastidip) sokmesi kolay olsun diye , yan marspiyel...vs disinda olanlar.

İceride ise pedal seti , Bluetooth lu bizim teypler hepimizin aldigi(geri goruste taktik)...vs cokta bisey yok

Motorda ise su anda bigturbo setup yaptik, tahmini son guncellemeler ile 190-195 hp 420-430nm gibi torkum var.Dynoya cikmadim Adanada zaten yok, tamamen denedigim araclardan yola cikarak ve loglara bakarak soyleyebiliriz.Turbo olarak 2.0 GTD 184 hpligin gtd1449 turbosunu kullandik.Direkt cikar tak seklinde.Egzoz orjinal(dpf egr aktif) duman yok yani :)

Su an yaz okulu icin İstanbuldayim arabasiz geldim cok ozledim keratayi :)  Kisaca buda beni comfortlinem 

IMG_8623.JPG

IMG_8624.JPG

IMG_8625.JPG

IMG_8626.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bayadir forumdayim , bir konusu olsun bence artik arabamin :)  

09.09.2013 den beri berabariz , kendisi beni hic uzmedi bu zamanda sagolsun :)  Alirken sadece 17" dijon opsiyonu ile almistim.

Sonradan keyfimce ekledim, apciliklerimde oldu :)  Kisaca : Serviste satilan spor yay(mubea) , cift u led(replika) , led stop , tsi difizor ve soldan cift cikis egzoz , dijonlari siyaha kendim boyadim(plastidip) sokmesi kolay olsun diye , yan marspiyel...vs disinda olanlar.

İceride ise pedal seti , Bluetooth lu bizim teypler hepimizin aldigi(geri goruste taktik)...vs cokta bisey yok

Motorda ise su anda bigturbo setup yaptik, tahmini son guncellemeler ile 190-195 hp 420-430nm gibi torkum var.Dynoya cikmadim Adanada zaten yok, tamamen denedigim araclardan yola cikarak ve loglara bakarak soyleyebiliriz.Turbo olarak 2.0 GTD 184 hpligin gtd1449 turbosunu kullandik.Direkt cikar tak seklinde.Egzoz orjinal(dpf egr aktif) duman yok yani :)

Su an yaz okulu icin İstanbuldayim arabasiz geldim cok ozledim keratayi :)  Kisaca buda beni comfortlinem 

Ekli dosyayı görüntüle 12279

Ekli dosyayı görüntüle 12280

Ekli dosyayı görüntüle 12281

Ekli dosyayı görüntüle 12282
Hasretin tavan yaptığı noktaya gelmişsin mert :)  Allah esirgesin 

Hasretin tavan yaptığı noktaya gelmişsin mert :)  Allah esirgesin 
Eyvallah abim , senin kide Adanada tek olma yolunda ilerliyor :)

Herkese tesekkur ederim yorumlari icin , video merak eden olurmu bilmem ama birkac denememi paylasmak istedim :)

184hp(16" jantli) 320d ve Ben (1.6 tdi :D  )

9 saat önce, mehmetmert yazdı:

Eyvallah abim , senin kide Adanada tek olma yolunda ilerliyor :)

Herkese tesekkur ederim yorumlari icin , video merak eden olurmu bilmem ama birkac denememi paylasmak istedim :)

184hp(16" jantli) 320d ve Ben (1.6 tdi :D  )

Eyvallah kardeş sayende birşeylere benzeyecek , Adana'nın Nevşehir'in bir numarası 50 FP ;)  big turbo & rsa efsane :) Allahım esirgesin önce seni sonra onu 

@mehmetmert Hocam maşallah deli makine olmuş. Frenler de bi uygulama var mı yoksa stock halde mi? 
Frenler malesef stock halde , dondugumde tsi disklerine ve performans balataya donmek istiyorum. Hicbir guvensizlik hissettirmedi ama bu kadar yuruyene harcadiktan sonra durmak icinde harcamak lazim diye dusunuyorum :)  

Bir ara komple Golf7R on fren merkezi bulmustun 2500 tlye ama kacirdik , bakalim dondugumde oncelik o olucak hazir fren balatalarimda azalmisken

Güzel yürüyor
tabi diğer makinelere de bunları yapsak onlarda uçar herhalde. Stock tdi çok tatsız.

Epey iyi yürüyor, büyük hacimlere karşı da 200'lere kadar rahat yan yana gitmiş. A4'lü videoda a4 sabit şerit gidiyor golf sağ sol geziyor onun da etkisi var, muhtemelen düzlükte 220'ye kadar kafa kafaya giderler.  Çok başarılı olmuş, yakıta nasıl yansıdı?

Güzel yürüyor
tabi diğer makinelere de bunları yapsak onlarda uçar herhalde. Stock tdi çok tatsız.
Yani yazilimli 20dyi gecemem a4 gibi gecer , big turbosuna imkansiz yaklasmam :)  Keske yakitimiz ucuz , vergimiz adil olsa gram ugrasmazdim bu arabayla :)  Birde dizel hizli biseyler icin golf +80.000tl lazim min :)  Simdilik mutluyum kendisiyle ...

Epey iyi yürüyor, büyük hacimlere karşı da 200'lere kadar rahat yan yana gitmiş. A4'lü videoda a4 sabit şerit gidiyor golf sağ sol geziyor onun da etkisi var, muhtemelen düzlükte 220'ye kadar kafa kafaya giderler.  Çok başarılı olmuş, yakıta nasıl yansıdı?
A4 stock olsa gecerim, belki simdi denesem gene geçerim dahada hizlandik son yazilimla , yakiti inanin olcmedim hic ama max +-l1 ltdir yoksa anlardim farki

Maşallah, dpf yi sokmeyecekmisin sanki daha tatli olur :)

Bayadir forumdayim , bir konusu olsun bence artik arabamin [emoji4] 
09.09.2013 den beri berabariz , kendisi beni hic uzmedi bu zamanda sagolsun [emoji4] Alirken sadece 17" dijon opsiyonu ile almistim.
Sonradan keyfimce ekledim, apciliklerimde oldu [emoji4] Kisaca : Serviste satilan spor yay(mubea) , cift u led(replika) , led stop , tsi difizor ve soldan cift cikis egzoz , dijonlari siyaha kendim boyadim(plastidip) sokmesi kolay olsun diye , yan marspiyel...vs disinda olanlar.
Motorda ise su anda bigturbo setup yaptik, tahmini son guncellemeler ile 190-195 hp 420-430nm gibi torkum var.Dynoya cikmadim Adanada zaten yok, tamamen denedigim araclardan yola cikarak ve loglara bakarak soyleyebiliriz.Turbo olarak 2.0 GTD 184 hpligin gtd1449 turbosunu kullandik.Direkt cikar tak seklinde.Egzoz orjinal(dpf egr aktif) duman yok yani [emoji4]
Su an yaz okulu icin İstanbuldayim arabasiz geldim cok ozledim keratayi [emoji4] Kisaca buda beni comfortlinem 
/monthly_2017_07/IMG_8623.thumb.JPG.510c106dc02ead1f858051d41b0207da.JPG
/monthly_2017_07/IMG_8624.thumb.JPG.379fefd47fed857400681d890d78869f.JPG
/monthly_2017_07/IMG_8625.thumb.JPG.cfa608402c4c9da38c4f13859a171e0f.JPG
/monthly_2017_07/IMG_8626.thumb.JPG.014a402e583c597df4f0c366b603fb7a.JPG
Hocam aracının maşallahı var kısaca
YouTube da da keyifle izliyorum aracını. Birçok tdi sahibide benim gibi imreniyordur eminim
Kazasız sürüşler dilerim.

Mehmet kardeşim tüm TDI'cıların hayalindeki araç olmuş, emeğine sağlık. Kısaca maliyetinden bahseder misin?

Selamlar, Harun.

Geri
Üst Alt