45.000 bakım önerileriniz?

Gkhnd

Üye
İsim
Gokhn
Merhaba arkadaşlar aracım 1.2 golf dsg comfortline 2015 model euro 6 motor.

Aracım 43 binde uzun yola çıkacam yolda bakım süresi geçecek.

Bu ay sonunda 2 yıllık garanti bitecek.

Garanti bitmeden bakımda nelere dikkat etmeliyim. Servise ne sormalıyım. Hangi aksamları kontrol ettirmeliyim. 45 bin bakım yaptıran ve yardımcı olabilecek arkadaşlar dan öneri bekliyorum. 1 hafta sonra bakıma gidecem önerilerinizi yazacağım beklemedeyim...

Cvp gelmiyecek sanirim

Garanti bitmeden dsg yi kontrol etmenizde veya ettirmenizde yarar var. Aracınız dsg olduğu için garanti bittikten sonra da bakımlarınızı serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Şanzıman garantiniz iyi niyet garantisi kapsamı altında devam edecektir. Bakıma gitmeden önce aracı iyi dinleyin vites geçişlerinde sarsıntı var mı kalkışta titreme var mı kendiniz kontrol edebilirsiniz. 

Teşekkür ederim hocam [emoji106]

Garanti bitmeden bakımda nelere dikkat etmeliyim. Servise ne sormalıyım. Hangi aksamları kontrol ettirmeliyim. 45 bin bakım yaptıran ve yardımcı olabilecek arkadaşlar dan öneri bekliyorum. 1 hafta sonra bakıma gidecem önerilerinizi yazacağım beklemedeyim...
Öncelikle geç cevaplar için özür dilerim ;

30.000 üzeri bakımlarda önceki bakımlarınıza ek olarak ;

Yakıt filtresi

Buji

V kayışı 

Fren balataları

Şanzıman Yağı 

Rot-Balans ve Ön düzen

Kontrollerinizi yaptırmanızı ve bunlardan gerekli olanları değiştirmenizi öneririm , ayrıca aklınıza aracınızla ilgili olan ve kafanızda soru işaretleri bırakan hususları yazılı olarak bir kağıda döküp servis temsilcisine vermenizde fayda olacaktır.Unutmayın garantiniz bitmiş olsa da yetkili servis tarafından değiştirilen parçalarında garantileri mevcut lütfen bu hususu göz önünde bulundurunuz der iyi yolculuklar dilerim..

Öncelikle geç cevaplar için özür dilerim ;
30.000 üzeri bakımlarda önceki bakımlarınıza ek olarak ;
Yakıt filtresi
Buji
V kayışı 
Fren balataları
Şanzıman Yağı 
Rot-Balans ve Ön düzen

Kontrollerinizi yaptırmanızı ve bunlardan gerekli olanları değiştirmenizi öneririm , ayrıca aklınıza aracınızla ilgili olan ve kafanızda soru işaretleri bırakan hususları yazılı olarak bir kağıda döküp servis temsilcisine vermenizde fayda olacaktır.Unutmayın garantiniz bitmiş olsa da yetkili servis tarafından değiştirilen parçalarında garantileri mevcut lütfen bu hususu göz önünde bulundurunuz der iyi yolculuklar dilerim..
Teşekkür ederim hocam önerilerinizi dikkate alacağım

Anladığım kadarıyla ilk önce dsg 'ye kesinlikle batıracağım. Araçtaki sesler vs söylemem gereken şeylerden

Fren balatalarını ve fren hidroliğini kontrol ettirin mutlaka. Amartisörler ve Alt takımları da kontrol ettirin derim.Genel olarakta bir baksınlar etrafına bazen iş yogunlukları oldugundan pek bakmadan rutin işlemleri yapıp yollamak istiyorlar serviste. şimdilik aklıma gelen bunlar.

Burada kritik nokta sizin ne talep ettiğiniz değil servisin ne kadarını gerçekten yapacağıdır?

Uzun yol öncesi 45 bin bakımı erzurum erz otomativ de hallettim.

Herhangi bir şikayetim yoktu dsg vs kontroller yapıldı. Sıkıntı yok. Aracın kornasinda arıza varmış garanti kapsamından değişti.

Ayrıca şu konuya değinmek istiyorum servis kalitesine bundan önceki aracım focustu servise gittiğimde yapılan muamele vw ile uzaktan yakından alakası yok.

Vw de yaklaşık 4 saat süren bakım süresince yapılan ikramlar. Saygılı ve seviyeli üslup çok hoşuma gitti. Saat 12 'de öğlen yemeğimiz var yer misin, cayın yanında gelen kurupasta ve gazete, meyve suyu ikramı,kahve vs ikramlari hoş bir uygulama. Ne alaka diyeceksiniz ama. size, değerli olduğunuz hissini veriyorlar. Özet olarak bunları söyleyebilirim. Online işlemler den randevu aldığım için 660 tl ödeme yaptım.

Sorularınız varsa cvpliyabilirim.

Yaklaşık 4 bin km lik yapacağım erzurum antalya ankara erzurum yolu ile alakalı 1.2 dsg deneyimimi de ayrı bir başlıkta paylaşmaya çalışacağım ıyi forumlar ....

Uzun yol öncesi 45 bin bakımı erzurum erz otomativ de hallettim.

Herhangi bir şikayetim yoktu dsg vs kontroller yapıldı. Sıkıntı yok. Aracın kornasinda arıza varmış garanti kapsamından değişti.

Ayrıca şu konuya değinmek istiyorum servis kalitesine bundan önceki aracım focustu servise gittiğimde yapılan muamele vw ile uzaktan yakından alakası yok.

Vw de yaklaşık 4 saat süren bakım süresince yapılan ikramlar. Saygılı ve seviyeli üslup çok hoşuma gitti. Saat 12 'de öğlen yemeğimiz var yer misin, cayın yanında gelen kurupasta ve gazete, meyve suyu ikramı,kahve vs ikramlari hoş bir uygulama. Ne alaka diyeceksiniz ama. size, değerli olduğunuz hissini veriyorlar. Özet olarak bunları söyleyebilirim. Online işlemler den randevu aldığım için 660 tl ödeme yaptım.

Sorularınız varsa cvpliyabilirim.

Yaklaşık 4 bin km lik yapacağım erzurum antalya ankara erzurum yolu ile alakalı 1.2 dsg deneyimimi de ayrı bir başlıkta paylaşmaya çalışacağım ıyi forumlar ....
Biraz da bayiye göre değişiyor Hocam müşteriye karşı sergiledikleri tavır. 

Samsun bayisinde ben göremedim ikramları, he ama her gitmem de yemeğe davet ediyorlar onu da başka markanın bayilerinde göremedim dediğiniz gibi. 

Kesinlikle bayi ile de alakalıdır ama bana kaliteli araç kullandığım hissini uyandirttilar

Geri
Üst Alt