2017 Golf 7 Gündüz Led'leri hakkında soru

Kapuska

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Sayfaya yeni üye oldum. Aklımı kurcalayan birşey var. Kime soracağımı bilemedim, sizlere sormaya karar verdim.

Benim aracım 2017 Golf 7 highline.

Sunroof yok, navigasyon, geri kamera ve koltuk ısıtma yok. Onun dışında araç full.

Benim aracımın farındaki gündüz ledlerinden sadece bir tanesi yanıyor. Bu bir arıza mıdır?

bu forumda bir yazı buldum. O konuda aşağıdaki iki resime rastladım. Farlar sağa sola dönerek ışık da veriyor onda da sorun yok. Şimdi kafamı kurcalayan bir şey var. Bu tek led ne alaka allahaşlına? bunun ikincisinin yanması opsiyonmu? Böyle bir delilik mümkün mü? İç kısımdaki yanmıyor? sigorta arızası sandım pazartesi servise götüecektim ama şu resimleri görünce şaştım kaldım.. bu araba highline. farda iki adet led var. nasıl sadece dış kısımdaki lef standart olur da iç kısımdaki led opsiyonel olur. eğer bu opsiyon işse neden istanbul küçükçekmecedeki altur bana bundan bahsetmez. elime verdikleri broşürdeki resimde iki lled far da yanıyor. satış temsilcisi bana bu broşürde ne varsa araçta var abi eksiksiz dedi. şimdi benim aracımın farlarındaki ledlerde iç kısımdaki yanmayacak mı? bu şirketin bir opsiyonu mudur?

diyelimki opsiyon? hangi paket ile neyle geliyor? ben opsiyonel özelliklere bakıyorum. bi-xenon adaptif fra + gündüz ledi zaten en ğst seviye görünüyor. gündüz ledinin ikinci parçasının da yanmasını istiyorsanız onu ayrı opsiyan olarak almanız gerekiyor yazmıyor. benim kafam allak bullak oldu.. birisi acaba açıklayabilir mi rica etsem. hiç anlamadım maalesef :(

teşekkürler.

edit: bu arada eklemek istiyorum. farlar dinamik. yani sağ sol yaptığımda kesinlike far sağ / sol kısımları ayrıca aydınlatıyor. şimdiye kadar okuduğum konularda şöyle birşey anladım:

dinamik aydınlatma sistemi olan farlarda çift led yanıyor diye yazmış insanlar. ben şu an benim aracı hiç anlamadım. dibnamik far sistemli highline farlar ama tek ledi çalışan bir versiyonu mu yani benim ki?

1.jpg

2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Farlarınız dinamik değil, sadece sağ sol yaptığınızda yanan sisler. Dinamik dediğiniz farlar o çift yanan bir üst pakette var. Ayrıca belirteyim, aracınız tıpkı benim aracım gibi pek full değil, bence full kelimesini kullanmayın bilen biri güler. Standart highline paket bir aracınız var, golfte ise opsiyon deryası var. Dediğiniz farlar opsiyon, adaptif süspansiyon opsiyonu var, adaptif hız sabitleyici opsiyonu var, şerit takip asistanı opsiyonu var, aracın dış gövdesini daha kaslı gösteren r-line opsiyonundan tutun saymakla bitmez opsiyon var. Mesela ülkemize gelen benim gördüğüm bir araçta olan park ısıtıcısı opsiyonu bile var.

Opsiyon listesinde ilgili kod PXB idi yanlış hatırlamıyorsam. Ancak PXB kodlu opsiyon eklenince ledlerin ikisi birden yanar.

Eğer PXC ydi sanırım bu opsiyonu eklerseniz ise çift led çift far yanar. Uzun far asistanı+ dinamik viraj farlarına sahip led mid ön farlar oluyor 

@Kapuska

Değerli Hocam 

Highline araçta bulunan farlar ve opsiyonel donanım olarak alınan farlar arasında dış görünüm olarak yalnızca gündüz farları vardır. Çift J olan opsiyonel donanım olarak alınan PXB kodlu farlardır.

Tek J gündüz ledli olan Highline farlarıdır.

Her ikisinde de 15 km hıza kadar statik viraj farı denen özellik vardir. Bu düşük hizda özellikle park manevrasında ve geri geri manevralarda farların içindeki entegre farlar sayesinde comfortline ve Midline Plus donanımda  sis farları ile bu işlev yerin e getirilir.

20170716_112943.jpg

Asıl fark gündüz farları olan görüntüsünde değil işlevindedir.

Özellikle normalde yelpaze şeklindeki far hüzmesi 140 km/s hızda ileri ve yanlardan öne doğru toplanır. 40 km/s hızdan sonra mercekler hareketlenir ve virajın iç kismindaki karanlık kör alanı aydınlatır.

@Kapuska

Değerli Hocam 

Highline araçta bulunan farlar ve opsiyonel donanım olarak alınan farlar arasında dış görünüm olarak yalnızca gündüz farları vardır. Çift J olan opsiyonel donanım olarak alınan PXB kodlu farlardır.

Tek J gündüz ledli olan Highline farlarıdır.

Her ikisinde de 15 km hıza kadar statik viraj farı denen özellik vardir. Bu düşük hizda özellikle park manevrasında ve geri geri manevralarda farların içindeki entegre farlar sayesinde comfortline ve Midline Plus donanımda  sis farları ile bu işlev yerin e getirilir.

Ekli dosyayı görüntüle 12104

Asıl fark gündüz farları olan görüntüsünde değil işlevindedir.

Özellikle normalde yelpaze şeklindeki far hüzmesi 140 km/s hızda ileri ve yanlardan öne doğru toplanır. 40 km/s hızdan sonra mercekler hareketlenir ve virajın iç kismindaki karanlık kör alanı aydınlatır.
Murat bey;

Bütün soru işaretlerimi giderdiniz. Bu eksiksiz cevabınız ve sıcak yaklaşımınız için size çok çok teşekkür ederim. Sayneizde neyin ne olduğunu tam olarak anladım Allah razı olsun. Bazıa rkadaşlar size gülerler falan demiş ama bilmemek değil öğrenmemek ayıp, siz gülmediğiniz için de ayrıca teşekkür ederim. Ben Golf 7 ye 2014 BMW 320 Luxuryline aracımı satıp geçtim. İnanılmaz memnunum. Ama ilk defa WV kullandığım için bilemediğim şeyler oluyor.

Aracımın farlarının kısacık bir videosunu çektim:

Şu an sizin de anlattığınıza göre araçta 15km hıza kadar olan statik dönüş far asistanı var. Ancak bu farlar 40km hızdan sonraki dönüşlerde bana sağı solu aydınlatmayacak, viraj içlerdinde destek olmayacak, bunu anlıyorum. Aracı satın aldığım WV Altur bana bundan bahsetmedi bile. Eğer bahsetselerdi kesinlikle opsiyonel donanım olan far ssistemini alırdım. Bana aracınızda navigasyon, sunroof, koltuk ısıtma yok. Bunlar harici araç full abi diyip sattılar. Olsun çok hayatş birşey değil. o da olmasın madem. Allah bir sonrakine nasib eder belki.

Yukarıda cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Çok ilgilisiniz. Sağolun, Allah'a emanet olun :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam emin olun sizin suçunuz değil bayilerin suçu bende aracımı aldım çok şükür çok mutluyum ama bazen verdikleri yanlış bilgileri hatırlayınca moralim bozulmuyor değil, bende r-line siparişini mayısın ilk haftası verdim yeni golfün siparişinde çift j çift far yanıyordu satış temsilcime farlar bu şekilde mi geliyor r-line da diye sordum bana verdiği cevap çift j için PXB kodlu dinamik viraj farını alırsanız r-line ile çift far birden yanacak dedi sevindim r-line iç pakette koltuklar deri gelecek dendi sevindik, aracın siparişini geçiyoruz son 2-3 haftası var aracın gelmesine golftutkusundan opsiyonları öğreniyorum pxc kodunu.. deri koltuklar için ayrı opsiyon olduğunu filan bunları satış temsilcisi araç oluşturmada görmüyor buda volkswagenin eksikliği benim aracımın gelmesine 2 hafta kala uzun far asistanı ile deri seçimi opsiyonları eklendi araç geldiğinde gözümü alamadım ama hüsranada uğramadım değil yani aslında bu ders oldu araç ilk çıktığında acele etmemek gerekiyor

Murat bey;
Bütün soru işaretlerimi giderdiniz. Bu eksiksiz cevabınız ve sıcak yaklaşımınız için size çok çok teşekkür ederim. Sayneizde neyin ne olduğunu tam olarak anladım Allah razı olsun. Bazıa rkadaşlar size gülerler falan demiş ama bilmemek değil öğrenmemek ayıp, siz gülmediğiniz için de ayrıca teşekkür ederim. Ben Golf 7 ye 2014 BMW 320 Luxuryline aracımı satıp geçtim. İnanılmaz memnunum. Ama ilk defa WV kullandığım için bilemediğim şeyler oluyor.
Aracımın farlarının kısacık bir videosunu çektim:

Şu an sizin de anlattığınıza göre araçta 15km hıza kadar olan statik dönüş far asistanı var. Ancak bu farlar 40km hızdan sonraki dönüşlerde bana sağı solu aydınlatmayacak, viraj içlerdinde destek olmayacak, bunu anlıyorum. Aracı satın aldığım WV Altur bana bundan bahsetmedi bile. Eğer bahsetselerdi kesinlikle opsiyonel donanım olan far ssistemini alırdım. Bana aracınızda navigasyon, sunroof, koltuk ısıtma yok. Bunlar harici araç full abi diyip sattılar. Olsun çok hayatş birşey değil. o da olmasın madem. Allah bir sonrakine nasib eder belki.
Yukarıda cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Çok ilgilisiniz. Sağolun, Allah'a emanet olun [emoji4]
Hocam keşke araç almadan önce tanısa insanlar bu forumu
eminim çok daha mutlu olacaklardır.
Sorularınızın cevabını bulmaniza sevindim.

Aracınız hayırlı olsun.

Şimdi, Kapuska yazdı:

Murat bey;

Aracın farlarının kısacık bir videosunu çektim:

Değerli Hocam

Platformumuz bilenlerin bilgilerini gönüllülük esasına göre yani gönülden paylaşmaları üzerine kuruludur.  Bahsettiğiniz tatsız diyalog yanlış anlamadan kaynaklıdir eminim. Burada bilen bilgisiyle övünmediği gibi bilmeyenin bilgisiz olması da bilenin karşısında onu dezavantajlı ya da olumsuz herhangi bir yoruma açık kılmaz. Ben arkadaşım adına bir yanlış anlaşılma varsa özür dileyebilirim.Konumuza dönersek.

Piyasada araba satmak için sık kullanılan full deyimi full+full veya en full diye çeşitlenir. Oysa Audi ve Vw için farklı kullanim amaçlarina yönelik farklı donanimdaki araçlar olarak adlandırmak mümkündür. Comfortline donanımda konfor, herkes teknolojik ve karmaşık elektrinik aletlerden hoşlanmadığı için teknolojik bakimdan minimalist Midline Plus donanımda ve yüksek hızda kullanımın ihtiyaç olarak doğurduğu yol tutuş için highline donanım tercih edilmelidir. Evet highline donanım ışık konfor paketi ve sürüş konfor paketi ve arkada renkli camlar gibi ekstra donanımlar sunulur ve bunun bahsini ettiğim kullanim amaciyla dogrudan ya da dolaylı hic bir ilgisi yoktur. Iste tam da herkes tarafindan donanim doluluğu hissini arttırmak içindir. Yani bir pazarlama taktiğidir. 

Peki dolu araç nasıl olur derseniz şu örneğe bir göz atın dilerseniz.

Bende bugün aldım aracımı aynı soruyu bende sordum banada doğru düzgün açıklama yapmadılar. Sesli komut özelliği içi iç ambiyans aydınlatma rengini değişebiliyormuyız acab benimde haıglaine yazamadımda yani sözüm ona full paket . Yazılım filan diyorlar ne düşünüyor sunuz

@Kapuska hocam benim aracınki çift led dış görünümde inanılmaz fark ediliyor ben aldıktan sonra fark ettim yalnız burda suç tamamen bayinin o bilgiyi ayrı olarak vermelilerdi

Merhabalar Golf 7.5 highline 2018 için çift j replika farlar ne kadar uyumlu gerçekten arıza ışığı yakma durumu nedir?veya vw serviste PXB kodlu çift j  mid far takılırsa soketlerle ilgili sıkıntısı olur mu?Sanırım tek ve çift beyin durumu var bu durumu etliler mi?

Geri
Üst Alt