Led Ampul Montajı (Uymadı)

Aynı mesajı iki kere yollamışım da Silemedim hocam anca böyle oldu kusura bakma.

Hocam o zaman sirayla cevapliyorum😄
Evet far ayarindan sonra her sey yoluna girdi rahat huzurlu bi sekilde binebiliyorum.

Artik cok cok azaldi o goz alma olayi zaten gece tamamen ışıksız yol seyahatimde hic sellektör yemedim sonunda basardik😄

Sığdi sığdı hocam kapak kapaniyor. Photondu ama inan model seri no vs hatirlamiyorum ya. Güçlü bir ışık oldugundan tatmin ediyor ihtiyacini karsiliyor ama merak etme.

Yok yok hocam temizliğin led olayiyla baglantisi veya bir zorunlulugu yok. Benim farlarimdan birisi nedense nemlenme yapmis hafif nokta noktaydi icten. O durum da beni rahatsiz ettiginden dedim ledlere geciyorken piril piril olsun. Performansini da etkilyeceginden cillop gibi olsun istedim.
Gercekten de hocam fabrikasyon cikisli far gibi oldu inanilmaz bir gorunum gercekten. Birakip 2 3 saat sonra geri döndüm ve inanamadim😄 kesinlikle tavsiye ederim ama ben yaptirdigim yerden memnunum. Oncesinde siradan bi yerde temizleyin demistim onlar da distan vernik atmislar. Bu usta da onu fark etti sakın dedi vernikli temizlik olmaz bu plastigi mikayı yer. Yeni far almak zorunda kalirsin dedi. Yana sana tavsiyem hocam güvenilir bir yerde isin ehline temizlettir.

Eger ankaradaysan hocam ben sana led icin, temizlik icin ve far ayari icin o 3 dukkani öneririm. Oyle cok pahali da sayilmaz. O farlari fabrikadan cikmis gibi yapmalari icin 400 lira verdim gecen hafta ama inan değer. Gorunce oh degmis diyeceksin hic merak etme😄

Estagfurullah hocam tabii ki sorun. Yardimci olabildiysem sevinirim
Merhaba hocam 3-4 gündür yoktum mesajlarınızı yeni gördüm.

Öncelikle cevabınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Malesef hocam ankarada değilim. Bende aracımı geçen sene aldığımda farlar hafiften sararmış haldeydi. Bulunduğum ilde araştırdım far camı temizliği ile ilgili bir yer buldum kloroform ile cam temziliği yapan bir yere 150 tl ye cam temizliği yaptırmıştım far camları yeni gibi olmuştu.

Farın içinde herhangi bir kir veya kararma olmadığı için farın içiyle ilgili bir işlem yaptırmadım.

Kafamda farları lede çevirme mevzusu var artık kaliteli bir led ampül alıp kısa farlara takmayı düşünüyorum belki daha sonra uzunlarada led takarım ama uzunlarda selektör performansı nasıl olur bilmiyorum bakalım artık nasıl olacak.

Merhaba hocam 3-4 gündür yoktum mesajlarınızı yeni gördüm.

Öncelikle cevabınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Malesef hocam ankarada değilim. Bende aracımı geçen sene aldığımda farlar hafiften sararmış haldeydi. Bulunduğum ilde araştırdım far camı temizliği ile ilgili bir yer buldum kloroform ile cam temziliği yapan bir yere 150 tl ye cam temizliği yaptırmıştım far camları yeni gibi olmuştu.

Farın içinde herhangi bir kir veya kararma olmadığı için farın içiyle ilgili bir işlem yaptırmadım.

Kafamda farları lede çevirme mevzusu var artık kaliteli bir led ampül alıp kısa farlara takmayı düşünüyorum belki daha sonra uzunlarada led takarım ama uzunlarda selektör performansı nasıl olur bilmiyorum bakalım artık nasıl olacak.
Rica ederim hocam,

Öncelikle sellektör konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız fakat aydınlatma konusunda kesinlikle kaliteli bir LED Mümkünse photon öneririm. Ve de kesinlikle far yükseklik ayarı yaptırmanız şart hocam.

Ve tabii ki kısaların da kesinlikle photon olması görüşündeyim. Daha sonrasında sislere foton dışında bir marka taktırınca arıza ışığı maalesef sönmüyor.

Uzunlar ise pek kullanılmadığı için herhangi bir markanın uygun olacağını düşünüyorum hocam.

Geri
Üst Alt