Golf 7 motor yağı tavsiye önerisi olan

Merhaba arkadaşlar, aracım dün akşam yağ seviye uyarısı verdi, akşam vw yol yardımı arayıp hangi yağdan koymam gerektiğini sorum, kendileri 5w 30 Castrol ya da Shell koymalısınız dedi ama herhangi bir detay vermedi. Sabah ilk işim BP ye gitmek oldu, Castrol 5w30 bulamadım için (5w40 vardı) ikinci seçenek olarak Shell e gittim ve Shell Helix Ultra 5W30 1 Litre yağ ekledik, herhangi bir sorun yaşar mıyım? araç 5 yaşında, daha önce de yanılmıyorsam 2 sene önce yağ seviye uyarısı vermişti o zaman da 5w30 yağ eklemiştim ama markasını hatırlamıyorum.

Saygılarımla
Öncelikle geçmiş olsun, bugün vw i eleştirme günüm az önce başka bir konuda dsg ye saydırdım şimdi de tsi a saydırıcam izninizle ama günahını almadan önce 15k yı geçirdiniz mi onu merak ettim? Farklı marka yağ koymanızdan ziyade kısa sürede yağ bakımı yaptrmanız daha yararlı olur düşüncesindeyim 5w30 liqui denediniz mi? Öneririm. 

@bf417 hocam selam, açıkçası aracı aldığımdan beri ikinci kez yağ ilavesi yaptığım için bu konuda çok fazla tecrübem olmadı, vw yol yardımın önerdiği marka ve değere göre yağ ilavesi yaptım, aracım akşam eve dönerken yağ seviye uyarısı verdi, açıkçası seviye kontrolü yapmadan kapattım ve eve çıktım, sabah ise hemen istasyona gittim ve istasyonlar evime yakın, en fazla 2 km gitmişimdir yani motor daha ısınmamıştı bile, sonrasını zaten yazmıştım. BP de 5w30 bulamadığım için Shell den tam 1 litre 5w30 ekledik eklemeden önce bekledik ve tekrar, tekrar kontrol ettikten sonra ekledik. Yağın detayına sonradan baktım VW 502.00/505.00 muş, ama sanırım 504/507 koymak en sağlıklıymış ama bu detayı bilmediğim için Shell Helix Ultra 5W30 1 Litre ekleyerek yoluma devam ettim. Umarım servis zamanına kadar sorun yaşamam.

@bf417 hocam selam, açıkçası aracı aldığımdan beri ikinci kez yağ ilavesi yaptığım için bu konuda çok fazla tecrübem olmadı, vw yol yardımın önerdiği marka ve değere göre yağ ilavesi yaptım, aracım akşam eve dönerken yağ seviye uyarısı verdi, açıkçası seviye kontrolü yapmadan kapattım ve eve çıktım, sabah ise hemen istasyona gittim ve istasyonlar evime yakın, en fazla 2 km gitmişimdir yani motor daha ısınmamıştı bile, sonrasını zaten yazmıştım. BP de 5w30 bulamadığım için Shell den tam 1 litre 5w30 ekledik eklemeden önce bekledik ve tekrar, tekrar kontrol ettikten sonra ekledik. Yağın detayına sonradan baktım VW 502.00/505.00 muş, ama sanırım 504/507 koymak en sağlıklıymış ama bu detayı bilmediğim için Shell Helix Ultra 5W30 1 Litre ekleyerek yoluma devam ettim. Umarım servis zamanına kadar sorun yaşamam.
Aracınız servis bakımlı mı ?

Tsi tdi hangisi?

Bakımdan kaç km sonra uyarı verdi?

Motor suyunda kararma var mı?

@bf417 aracım full servis bakımlı, servis dışında işlem görmedi, imza'm da yazılı olması lazım ama yine yazayım, 2015 TSI 1.4, 5000 km sonra bakım geliyor. Motor suyunda kararma yok.

[mention=6422]bf417[/mention] aracım full servis bakımlı, servis dışında işlem görmedi, imza'm da yazılı olması lazım ama yine yazayım, 2015 TSI 1.4, 5000 km sonra bakım geliyor. Motor suyunda kararma yok.
Gecmis olsun hocam

Araciniza aldiginizdan beri 2 defa yağ eklemissiniz ve bakima daha 5.000 km var

Bakim zamanina kadar en az 1 defa daha sanki ilave etmeniz gerecek gibi

Bence acilen yetkili servise kontrol ettirmenizi oneririm

@HONEY hocam, aracı 2015 yılında aldığım, aldığımdan beri ikinci kez yağ ekledim, yani 2.5 yılda 1 e denk geliyor :)  çok sık karşılaştığım bir şey değil, ve kullanım kılavuzunun forumdan  online olanını buldum, inceleyince şunu gördüm. sorun yok gibi.

motor yağı.JPG

[mention=11839]HONEY[/mention] hocam, aracı 2015 yılında aldığım, aldığımdan beri ikinci kez yağ ekledim, yani 2.5 yılda 1 e denk geliyor [emoji4] çok sık karşılaştığım bir şey değil, ve kullanım kılavuzunun forumdan  online olanını buldum, inceleyince şunu gördüm. sorun yok gibi.

/monthly_2020_05/757761349_motorya.JPG.d97087e96a1f5e4f473673063358008b.JPG
Guzel ben yanlis anlamisim

Yoksa ciddi bir sorun olurdu bakim araligi suresince 3 defa yağ eklemek

1.2 Tsı 72 binde Dsg aracımı cuma günü yağ değişimi yaptırıcam . Servis için paylaşılan konuyu incelediğime göre servis aşağı yukarı 1200 ila 1600 tl arası bir fiyat çıkarıyor . Yarın arayıp öğrenicem fakat  dışarıda değiştirirsem yağ önerisi isticektim . Sanırım Mobil 1 ESP 5w-30   ve Castrol  5w-30 LL önerilmiş . ( eğer başka bir konu var  ise yönlendirebilirseniz sevinirim ) Şimdiden Teşekkürler saygılar .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende son bakımda tavsiye üzerine Liqui Moly toptec 4200 5w30 kullandım bir sorun yok eksiltme vs iyi bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.

Bende son bakımda tavsiye üzerine Liqui Moly toptec 4200 5w30 kullandım bir sorun yok eksiltme vs iyi bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.
Ben de sizin gibi, tavsiye üzerine kullandım gayet memnunum.

Liqui Moly Top Tec 4200 5w30 kullanıyorum Ankara,  1.2 Tsi da. Tavsiye ederim. 

@CaptainJava castrolden sonra bende bu yagı aldım bakalım nasılmış yarın değişicez

@reko hocam castrolden sonra lm 4200 geçtiniz sanıyorum. Engine flush kullandınız mı eski yağı boşakttıktan sonra? 

Yağ ile ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? 

Tesekkür ederim. 

@Yigit3735 engine  flush yapmadım (Yapılmasıda tartışma konusu yapn yapmayan faydası zararı bilemiyorum) uzun süre yağın süzülmesini bekledim yağın performansındam memnunum

Geri
Üst Alt