Volkswagen 385 bin aracını geri çağırıyor

FurcHT

Üye
İsim
Gürkan
binlerce.jpg

Alman otomobil üreticisi Volkswagen Almanya’da ürettiği 385 bin otomobili fren sistemlerindeki bir arıza dolayısıyla geri çağıracak.

Alman Haber Ajansı’nın (DPA) haberine göre çağırılacak 385 bin araca yazılım güncellemesi yapılacak.

Geri çağırmanın şirkete faturasının 2.8 milyar dolar olması bekleniyor.

Geçen yıllarda dizel emisyon skandalıyla gündeme gelen Volkswagen yüzbinlerce otomobilini geri çağırmıştı.

Çağırılacak araçlar arasında Volkswagen, Audi ve Skoda marka otomobiller de bulunacak.

Kaynak: Sozcu

Böyle durumlarda araç sahiplerinin her türlü mağduriyeti gideriliyor mu?

Hangi donemin araclari acaba ben onu merak ediyorum, bizim araclarimizda var mi sknti, araci geri cagirilan var mi?

Fren sistemi dedikleri şu aralar her servise gidene yapilan elektromekanik park freni güncellemesi olmalı. 

Aynen katılıyorum size

Tr de Geri çağırma halen yok. Belkide servise giren araçlara müşteriye çoğu kez haber vermeden yapılan işlemler kervanında halledeceklerdir diye düşünüyorum. Bizim Ülkemizde Kurumsallık halen Taşörenlik seviyesinde.

Bakım için servisi aradım randevu almak için,bana 2 adet güncellemeniz var demişti,ne güncellemesi diye sordum,net duymadım ama kapı ve fren gibi bi şey söylemişti...

Elektromekanik park freninde ne gibi bir güncelleme yapıyorlar acaba?

Fren sistemi dedikleri şu aralar her servise gidene yapilan elektromekanik park freni güncellemesi olmalı. 
Evet @silvershadow Murat hocam ben de katılıyorum size. Geçen hafta benim aracınkini güncellediler. Hatta bununla alakalı bir entry açmıştım forumda. Yaklaşık yarım saat süren bir işlem bu arada. 

Bakım için servisi aradım randevu almak için,bana 2 adet güncellemeniz var demişti,ne güncellemesi diye sordum,net duymadım ama kapı ve fren gibi bi şey söylemişti...
Hocam aracınız dizel mi benzinli miydi.?

Geri
Üst Alt