Servisin unuttuğu somunlar

Erdem

Üye
İsim
Erdem
Merhaba arkadaşlar;

1 Haziranda aracımın klima kompresörü değişimi ve yıllık bakım için servise bırakmıştım Doğuş Etimesğuta bugün aracım yıkarken sileceklerin önünde iki tane somun buldum ve servisin yolunu tuttum. Servis danışmanın masasına somunları bıraktım bunların ne olduğunu sordum servis danışmanında panik ve korku oldu hemen ustaların yanına götürdü aracı kompresörle beraber bazen yeni somun geliyor bazen gelmiyormuş eskileri aracın üzerinde unutmuşlar. O somunlar oradan düşüp motora zarar verebilirdi 690 TL bakım ücreti verip böyle bir şeyle karşılaşmak sinir bozucu aracınızı servisten teslim alırken dikkat edin. Saygılar (imla hataları için kusuruma bakmayın)

somun.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam o vidalari takmayı unuttular bence. İyice bakın araca.

Hocam o vidalari takmayı unuttular bence. İyice bakın araca.
Hocam aracı lifte alıp kaldırmak lazım benim ulaşacağım bir yer değil klima kompresörünün vidaları  imiş yeni gelen kompresörün vidaları ile montaj yapılmış serviste kontrol ettiler. Dsg den kavrama sesi gelmeye başladı onun için randevu alacağım tekrar kontrol ettiririm. 

@Erdem daha yazıyı okumayı bitirmeden böyle bir bahane "türetecekleri" aklıma geldi.., İşallah dedikleri gibi dir inanmak istiyorum.., Biz de çok meşurdur unutulan vidalar, abi zaten; (o parçayı  8-10 tane vida tutuyor 1-2 eksik vidadan bişey olmaz, abi fabrika işi sağlama almak için fazla vida koyuyor.....) deme utanmazlığını gösterecek kim uğraşıcak bir daha o parçaya ulaşmak için başka parçaları sök diye bu karekterde insanlar çok bizde.., Evet nadir olmakla birlikte bazı parçalar set halinde gelir ve setin içinden yeni vidaları çıkar., Umarım dedikleri gibidir..,

İyi usta parça artırır! İş bilmez ustaların türettiği laf.

İnşallah dediği gibidir.

Benim bakımda da başka bir golf"ün anahtarını unutmuşlardı :)  

Bunlarda benim kapı cebinde unutulan parçalar. Kapı içi döşemesinden artmış(!) Ses geliyor diye vermiştim güya sıkılaştırdık demişlerdi. Bozuk yolda zırıltı yapıyor hala. Doğuş Oto Etimesgut

image.jpg

Bizim servisler VW araçlarının neden pahalı olduğunu tespit etmişler. Fabrika gereksiz parça kullanıyor ve fiyatı yükseltiyor...

Bunlarda benim kapı cebinde unutulan parçalar. Kapı içi döşemesinden artmış(!) Ses geliyor diye vermiştim güya sıkılaştırdık demişlerdi. Bozuk yolda zırıltı yapıyor hala. Doğuş Oto Etimesgut

Ekli dosyayı görüntüle 11868
Gri vida kapıyı tutan 2 vidadan 1 tanesi. onu nası arttırmışlar hayret doğrusu. 

Geri
Üst Alt