Nelere Dikkat Etmeliyim?

İsim
İbrahim Başkurt
Golf 7 buldum 2012 model dizel 103.000'de adam fiyatına 68.500 tl yazmıs aracın hasar kaydı felan yok temız arac ama ılk defa araba alıcagım ıcın nelere dıkkat etmem gerek hıc bılmıyorum arabayı goz kararı cevap verıp almakta ıstemıyorum sonucta bı dunya para sayıcam arabanın basına gıttıgımde ılk nelere dıkkat etmem gerekır nelere bakmam nelere dıkkat etmem gerek yardımcı olursanız sevınırım.

Aracın donanım nedir hocam?
Yılda kaç km yapiyosunuz?
Bu model bu km bir araca bu kadar vermeye gerek yok gibi?

Aracın donanım nedir hocam?
Yılda kaç km yapiyosunuz?
Bu model bu km bir araca bu kadar vermeye gerek yok gibi?
BlueMotion Highline donanımı yıllık toplamda 5 bin ile 10 bin arası yaparım  ya ılk defa alıcagım ıcın verılır mı verılmez mı gercı bılmıyorum

@İbrahim Başkurt hocam biz kullanıcılar olarak boya değişen ve motor gücü ne durumda gibi sorulara ne kadar dikkat etsekte bişey anlayamayacağımızdan iyi bir ototest merkezine götürmekte fayda var diye düşünüyorum.  Yanınızda arabadan anlayan eş dost akraba biriside olursa daha güzel olur.dsg şanzımansa onuda iyice baktırmak lazım .donanım olarak comfortlinesa yanında sürüş konfor paketi en aradığım pakettir benim

Moderatör tarafında düzenlendi:
@İbrahim Başkurt hocam biz kullanıcılar olarak boya değişen ve motor gücü ne durumda gibi sorulara ne kadar dikkat etsekte bişey anlayamayacağımızdan iyi bir ototest merkezine götürmekte fayda var diye düşünüyorum.  Yanınızda arabadan anlayan eş dost akraba biriside olursa daha güzel olur.dsg şanzımansa onuda iyice baktırmak lazım  
yok hocam dsg sıkıntılı olur dıye manuel alıcam yanımda anlayan olucak elbette aracta boya degısen yok dedı hasar kaydı felan temızmıs aldıgım gıbı vw kendı servısıne goturıyım dıyorum bakımları olsun ekspertizi felan orda yaptırıyım dıyorum nasıl olur?

BlueMotion Highline donanımı yıllık toplamda 5 bin ile 10 bin arası yaparım  ya ılk defa alıcagım ıcın verılır mı verılmez mı gercı bılmıyorum
5 ile 10 bin km yapacaksanız kesinlikle dizel almayın. Hele bu km bir araç asla.

Satarken de zor satılır. Masraf çıkartabilir vs...

20-30 bin km civarı donanımlı 1.2 alabilrsiniz o fiyata daha yüksek model. Pişman olursanız ben burdayım

Kesinlikle dizel almayın...

5 ile 10 bin km yapacaksanız kesinlikle dizel almayın. Hele bu km bir araç asla.

Satarken de zor satılır. Masraf çıkartabilir vs...

20-30 bin km civarı donanımlı 1.2 alabilrsiniz o fiyata daha yüksek model. Pişman olursanız ben burdayım ;)

Kesinlikle dizel almayın...
neden dızel almıyım hocam? satarken ne sıkıntı yasarım? 

@yusuf hocamın söylediği gibi yıllık 10 bin km için kesinlikle bu km de bir dizeli almayın. Bakımları serviste yapılmış düşük km 1.2 tsi dsg tavsiye ederim.

neden dızel almıyım hocam? satarken ne sıkıntı yasarım? 
Hocam km çok yüksek. Satarken yüksek km dizele herkes korku ile yaklaşır.
30 bin km de benzinli bir araç alsanız 60.000km civarı satmaya kalktığınız zaman hemen satılır ve değerinde gider.

Yıllık az km yaptığınız için yakıt zararınız olmaz.

Aynı fiyata daha sessiz daha konforlu daha yeni daha performanslı daha yeni bir aracınız olur.

Dizel için 15.000km civarı yaparsanız ancak makul olur.

Hocam km çok yüksek. Satarken yüksek km dizele herkes korku ile yaklaşır.
30 bin km de benzinli bir araç alsanız 60.000km civarı satmaya kalktığınız zaman hemen satılır ve değerinde gider.

Yıllık az km yaptığınız için yakıt zararınız olmaz.

Aynı fiyata daha sessiz daha konforlu daha yeni daha performanslı daha yeni bir aracınız olur.

Dizel için 15.000km civarı yaparsanız ancak makul olur.
yıllık 15 km yapma ımkanım belkı olabılır hadı en fazla 12,13 bin zorlarım ama yaptıgım hesaplara gore 15 gecmez sanmıyorum modelıne gore ise sectıgım arac aralarından en ıyılerı ama ınternette denk gelen varsa onerebılecegın paylasırsan sevınırım

yıllık 15 km yapma ımkanım belkı olabılır hadı en fazla 12,13 bin zorlarım ama yaptıgım hesaplara gore 15 gecmez sanmıyorum modelıne gore ise sectıgım arac aralarından en ıyılerı ama ınternette denk gelen varsa onerebılecegın paylasırsan sevınırım
2.5 yılda 1.2 tsi ile 31.000km yol yaptım. Hiç pişman olmadım 1.2 aldığıma.

2.5 yılda 1.2 tsi ile 31.000km yol yaptım. Hiç pişman olmadım 1.2 aldığıma.
peki yokuşlar da dur kalk yaptıgımda dızele oranla yakıt tuketımı nasıl hocam veya motor zorlanır mı arac dolu oldugunda ne de olsa cogu zaman aıle ıle cıkıcam yola 

peki yokuşlar da dur kalk yaptıgımda dızele oranla yakıt tuketımı nasıl hocam veya motor zorlanır mı arac dolu oldugunda ne de olsa cogu zaman aıle ıle cıkıcam yola 
Araç zorlanmaz hocam. Vergisi düşük olacak. Yakıt tüketimi dizele göre fazla olacaktır ama yıllık 10.000 civarında kaldığınız sürece sizi üzmez. Satın alırken de dizele göre 2-3 bin tl az para verirseniz yüzünüz de iyice güler

Araç zorlanmaz hocam. Vergisi düşük olacak. Yakıt tüketimi dizele göre fazla olacaktır ama yıllık 10.000 civarında kaldığınız sürece sizi üzmez. Satın alırken de dizele göre 2-3 bin tl az para verirseniz yüzünüz de iyice güler ;)
yakıt tuketımını bos olarak hesapladıysan sıkıntı ıste bunun ıcıne yuk bındır klımayıda actın mı araba can cekısır bence :)  10.000 yapsamda yapmasamda aracı zorlarım dıye dusunuyorum :)

Geri
Üst Alt