Yine Rahat Duramadım.

fcsrn

Moderatör
İsim
Eren
Ramazanda vakit geçirmelik bişeyler düşünürken aklıma geldi bunu yapmak. Parçalar vardı zaten ve bugün öğleden sonra 3 gibi başladım. Ön kapılar @MSE rehberliğinde fazla sürmedi. 1-1,5 saatte hallettim ön kapıları komple. Ama arka kapılar için daha doğrusu sağ arka kapı için epey uğraştım yaklaşık 1,5-2 saat kadar sadece ona uğraştım bu süre zarfında @necati Hocamı sık sık rahatsız ettim hakkını helal etsin. :)  En sonunda çözdük onu da ama iftar saati gelmişti, iftarı yapıp tekrar indim sağ kapıyı topladım sol arkaya geçtim yağmur çiselemeye başladı, hızlandım biraz ama yine de yağmurdan kaçamadım. Elimi kestim, ıslandım, yoruldum ama sonuca değdi diye düşünüyorum. :)  Buraya kadar ne yaptığımı yazmadım, o zaman buyrun resimler anlatsın. :)  

Eline saglik Eren bunu yaptirmayi bende dusunuyorum ama kapilari sokturmeye cesaret edemiyorum sonradan ses yapar diye.Yoksa cok guzel duruyor.Parcalari nerden almistin?

Elinize sağlık güzel olmuş, yalnız sökmeyi göze almışken yalıtım da atmanızı öneririm, golf zaten sessizken iyice sessiz olur. Bir bitüself ve firex'e bakar.

@fcsrn ellerine sağlık hocam bende iki hafta önce kalkıştım bu işe ön kapılar tamam ama arka kapıyı sökünce takıldım kaldım yapamadım daha doğrusu çözemedim bağlantı hangi solet hangi pin den yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler 

Masallah Eren hocam.elinize saglik.biz kaputu acmaya eriniyoruz  ramazanda

Eren Kardeşim 

Iyice ustalaştın artık.

Helal olsun cesaret ve metanetine.

Bir de güzel olmuş ki emeklerine değmiş.

Ellerine sağlık 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eren hocam eline sağlık. Açmışken yalıtımda atacaktın tadından yenmezdi.

Eren Harika olmuş maşallah. Biz anca bizim kapıdakilerin suretine bakıyoruz öylece :)

Helal olsun el melekenize
Teşekkürler Hocam. 

Eline saglik Eren bunu yaptirmayi bende dusunuyorum ama kapilari sokturmeye cesaret edemiyorum sonradan ses yapar diye.Yoksa cok guzel duruyor.Parcalari nerden almistin?
Teşekkürler Hocam, aslında bende ses yapar diye korkuyodum ama Sivas'ta arkadaşın aracına katlanır taktırırken izledim kapının içini gördükten sonra "Bu da ses yaparsa artık " diye cesaretlendirdim kendimi. Parçalar @yusuf Abiden. :)  

Elinize sağlık güzel olmuş, yalnız sökmeyi göze almışken yalıtım da atmanızı öneririm, golf zaten sessizken iyice sessiz olur. Bir bitüself ve firex'e bakar.
Sağolun Hocam. Ön kapılarda zaten 1-2 cm kalınlığında malzeme var yalıtım için ama arkalarda bir şey yok. Önler katlanır ayna için tekrar sökülecek zaten, o zaman erinmezsem inşallah yalıtımı da yaparım. :)

@fcsrn ellerine sağlık hocam bende iki hafta önce kalkıştım bu işe ön kapılar tamam ama arka kapıyı sökünce takıldım kaldım yapamadım daha doğrusu çözemedim bağlantı hangi solet hangi pin den yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler 
Sağol Hocam, arka kapılar için @necati usta yardımcı oldu sağolsun. Sağ kapı için cam motoruna giden kablolardan 2 nolu pine + ucu, kapı kilidine giden kablolardan 5 nolu pine - ucu bağlayacaksınız. Sol kapı için de cam motoruna giden kablolardan 2 nolu pine + ucu, kilide giden kablolardan 2 nolu pine - ucu bağladığınızda tamamdır.  

Masallah Eren hocam.elinize saglik.biz kaputu acmaya eriniyoruz  ramazanda
Teşekkürler Hocam, evde bilgisayar başında zaman öldüreceğime daha kaliteli zaman geçiriyim diye düşündüm. Aslında bütçe olsa her hafta bişey yapmak istiyorum ama bütçe el vermiyor. :)  

Eren Kardeşim 

Iyice ustalaştın artık.

Helal olsun cesaret ve metanetine.

Bir de güzel olmuş ki emeklerine değmiş.

Ellerine sağlık 
Murat Abim teşekkür ederim güzel sözlerin için. Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. İş bittikten sonra karşına geçip ortaya çıkana bakmak paha biçilemez. :)  

Eren hocam eline sağlık. Açmışken yalıtımda atacaktın tadından yenmezdi.
Sağolun Hocam, yalıtım işini bir daha ki sefere diyelim. Daha katlanır ayna montajı bizi bekler. :)

Eren Harika olmuş maşallah. Biz anca bizim kapıdakilerin suretine bakıyoruz öylece :)
Sağol Hocam, parçaları temin edip gel bir gün Sivas'a ya da Amasya'ya, gerisi kolay. :)  

Teşekkürler sende. :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:
ellerine sağlık eren süper olmuş

Elinize sağlık hocam güzel olmuş.

Beyaz led olsa çok daha güzel olacak sanki.

Passattakiler led sanki onlar direk uyum sağlamaz mı acaba ?

Bide yalıtım konusuna katılıyorum tekrar açarsanız kesinlikle yapın.

Bu arkadaş aracına çok emek etmiş izalasyon konusunda malzemeler ve uygulama konusunda fikir verebilir.

Geri
Üst Alt