El freni güncel yazılım

haftaya randevu aldım..kaç saat sürüyor bu iş arkadaslar bekleince aracı verirlermi yoksa kontrol falan iş uzuyormu..

arkadaşın 2015 model 1.2 tsi aracını servise bakım için götürdük( ankara-İstanbul yolundaki)  adamlara el freniyle ilgili güncellemeden bahsettim varsa yapılır dedi.faturada yapılan işlemlerde el freniyle ilgili bir şey gözükmüyor bu işlem faturada gözükmesi gerekmez mi ?

Ben de 2 gün önce 31.10.2014 trafiğe çıkış tarihli 1.4 tsi highline manuel aracımı 60 bin bakımı için servise bıraktım. Randevu alırken birkaç şikayetimle beraber, auto holdun yokuşlarda arabayı bırakmadığını, aracın zorlandığını bununla ilgili yazılım güncellemesi olup olmadığını sordum. Sistemde aracımla ilgili herhangi bir güncelleme gözükmediğini söylediler. Bakım için gittiğimde şikayetlerimi yineledim. Aracımı teslim alırken auto holdun güncellemesinin yapıldığını belirttiler. Ancak bakım kağıdında bununla ilgili herhangi bir ibare yok. Bagaj kısmına da güncelleme etiketi olup olmadığına bakmadım. Birkaç gündür aracı kullanıyorum, rampalarda ki auto holdun aracı bırakmaması sorunu devam ediyor. Bu arada garantim de yok.

Bu güncellemenin içeriği nedir, yakında bende bakıma gideceğim. Bazen güncelleme ile sevmediğimiz özellikler gelebiliyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ali hocam merhaba, kodu şifaen öğrendim aynı şekilde 46G7, Bilginize...
Serhat hocam olayı zor da olsa çözdüm işi gücü bıraktım arabanın peşine düştüm ama olsun en azından olayın ne olduğunu anladık kafamız rahatladı boşuna kürek sallamadık., akşam eve geçince detaylı şekilde anlatacağım., Yardımlarınız ve anlayışınız için ayrıca teşekkür ederim., Sizi de biraz uğraştırdık sağolun varolun s=bigstar

Arkadaşlar Servisle görüştüm Bana DSG şanzımana sahip araçlara bu güncellemenin olmadığı bilgilisi verildi. Manüel araçlar için olup bazı serilerde çikan güncelleme denildi. Herkese Selam ve saygılar.

Bu güncellemenin içeriği nedir, yakında bende bakıma gideceğim. Bazen güncelleme ile sevmediğimiz özellikler gelebiliyor. 
Bana söylenenler:
1) Auto Hold bazı eğimli yerleri algılayamayıp aracı serbest bırakıyor, bu sorun düzeltilmiş (bu sorunu Şubat 2016'da 1. Bakım esnasında Aydın Lena servisine belirtmiştim, sistem normal çalışıyor anormal bir durum yok demişlerdi bana. Bu güncelleme beni bugün haklı çıkardı  8| )
2) 
El freni düğmesine yanlışlıkla dokunulduğunda frenleri kilitleyebiliyormuş veya serbest bırakabiliyormuş (böyle bir şey hiç gelmedi başıma).

Bugün 46G7 numaralı aksiyon için Çanakkale Avek'e aracı teslim ettim, aynı gün içerisinde geri aldım. 

Bana söylenenler:
1) Auto Hold bazı eğimli yerleri algılayamayıp aracı serbest bırakıyor, bu sorun düzeltilmiş (bu sorunu Şubat 2016'da 1. Bakım esnasında Aydın Lena servisine belirtmiştim, sistem normal çalışıyor anormal bir durum yok demişlerdi bana. Bu güncelleme beni bugün haklı çıkardı  8| )
2) 
El freni düğmesine yanlışlıkla dokunulduğunda frenleri kilitleyebiliyormuş veya serbest bırakabiliyormuş (böyle bir şey hiç gelmedi başıma).

Bugün 46G7 numaralı aksiyon için Çanakkale Avek'e aracı teslim ettim, aynı gün içerisinde geri aldım. 
Teşekkürler Hocam. Ben bu iki sorunu da hiç yaşamadım şükür. Özellikle 1. maddeyi. 

Dümdüz zeminde bile tutuyor sürekli. 

1. sorunu ben birkaç defa yaşadım. Örneğin eğimli bir yerden aracı geriye çıkartmaya çalışırken bildiğiniz öne kayıyordu araç (tutmasını beklediğiniz bir eğimde). Hatta bu nedenle ön tamponu kaldırıma vurmuşluğum da var: http://www.golftutkusu.com/topic/576-ön-tampon-altındaki-minik-darbe/  Henüz test edemedim ama inşallah bu güncelleme ile bu sorun tarih oldu artık.

Benim araç 2015 model ocak 2016 çıkışlı. Bugün arayıp Doğuş'a sorduğumda güncelleme olduğunu söylediler. 

Benim araç da 2015 model ocak 2016 çıkışlı, Doğuş Oto Kartalı aradım herhangi bir güncelleme olmadığını söylediler; fakat ucu açık konuştular.Şöyle ki güncelleme görünmüyor olabilir, bize geri dönüşler sonrası güncelleme kaldırılmış olabilir vs. Pek tatmin edici yanıt alamadım.

Ben bu güncellemeden sonra auto hold konusunda problem yaşamaya başladım. Bir kaç kez araç auto holdu devreye almadı ve kendi kendine kaçırma yaptı. Güncelleme öncesi böyle bi  sorunum yoktu. Yokuş aşağı arkadaşların bahsettiği ağır ağır salma durumunda kitleme sıkıntısı bende de vardı ama bu yeni sıkıntı daha bir tehlikeli geldi bana. Başka başına gelen var mı acaba?

Benim aracımda 10 gün önce ilk bakıma girdi.Bakımdan sonra araçtan ince bi ses geliyor özellikle araç soğukken sanki Balata ötüyor gibi ama frene basmadan geliyor bu ses.

Güncellemeden sonra ben de birkaç kez kaçırma sorunu yaşadım. Auto hold kendi kendine devreden çıkıyor. Devrede diye ayağımı frenden çekiyorum araba kayıyor sonra. 

Geri
Üst Alt