Abilerim bi yardimci olursaniz cok sevinirim

Umut1992

Yeni Üye
İsim
Umut
Oncelikle Selamun aleykum,

Bende 115 hp 2004 model Golf 5 var.Yaklasik 2 hafta once kaza yapmamak icin gaza aniden yuklenmek zorunda kaldim ve biraz zaman gectikten sonra ariza lambasi yandi.katelitik konvartor yaziyor isaretin aciklamasi.Daha sonra araci bir serviste bilgisayara baglattim ve aracta bir sorun gozukmedigini ve ani gaz yuklenmesinden olabilecegini soyledi sondurdu lambayi.Aradan 1 hafta gecti normal bir sekilde araci surerken yine ayni lamba yandi egzozcuya gostermemi soyledi o goturdugum servisteki biri.Goturdum araci bagladi bilgisayara ve nox sensorunde problem var dedi bunu degistirirken konvertorude degistirmem lazim 2000tl masraf var en az dedi.Sonra biraz basliklarini temizliyip simdilik sondureyim o ariza isigini dedi sondurdu.Gercekten onu yaptiracak durumumuzda yok baska bir yol caresi var midir yardimci olabilirmisiniz abilerim?

simdiden yardimci olan abilerimden ALLAH razi olsun

Golf 5 lerde kronik problem. Benim ve kuzenin golf 5te aynı arızayı yaptı ben aracı alırken parçayı değiştirtmiştim kuzen kendi aracını 2 sene (15000 km) kadar kullandı ara ara kendiliğinden sönüp yanıyordu herhangi bir sorun çıkarmamıştı.  

Geri
Üst Alt