Kapı içindeki şasi no yazan etiket sizce ne kadar?

caglar_61

Katılımcı Üye

İsim
Caglar
Bugün resmen şok geçirdim arkadaşım bir kaza yapmıştı servise verildi yapılması için kapı içindeki şasi no yazan etikette zarar görmüş değiştirilicek almanyadan siparişle geliyor ve fiyatı 400tl. Onun cebinden bişey çıkmıyor tek eksisi hasar kaydında fazladan 400tl .ama cok ciddi bir rakam değilmi altı üstü bir etiket.araç jetta bu arada.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün resmen şok geçirdim arkadaşım bir kaza yapmıştı servise verildi yapılması için kapı içindeki şasi no yazan etikette zarar görmüş değiştirilicek almanyadan siparişle geliyor ve fiyatı 400tl. Onun cebinden bişey çıkmıyor tek eksisi hasar kaydında fazladan 400tl .ama cok ciddi bir rakam değilmi altı üstü bir etiket.araç jetta bu arada.
Hocam etiket her araca özel yapıldığından yani tekrardan basılıcak olduğundan bir de servis nasıl olsa sigortadan ücreti alıcaz diye veriyor da veriyor., Bırakın hasarı aracın bir tamponu sökülüyor bakıyorsun 70 tane klips yazmışlar faturaya., Mercedes'in klima gazına 1.200 lira,  250 tane klips ücreti yazdığına çok kez şahit oldum., Böyle durumlarda ne oluyor onu söyliyeyim., eksper şirketinde araca bakan hasar sorumlusu servisi arayıp hasar bölümüne hayırdır arkadaşım bu ne böyle diye sorar..? Servisteki elemanda biz de böyle der büyük ihtimal dosya sorumlusu 'da klima gazını ekspere danışarak 300-400 kırparak klipsleri de yazmayarak faturaya yansıtır dosya kapanır servise ücreti ödenir., Sonra servis sigorta şirketinin genel merkezini arar utanmadan hesap sorar olan ya eksper firmasına olur bir daha o servisten iş gelmez yada sigorta şirketi resti çeker ama anlaşmaları bittiğinde bir daha o sigorta şirketi ile anlaşmalarını yenilemezler vs.. Olan yine vatandaşa olur aracı satıcak 1.000 lira hasar kaydı olacak araçta servisin üç kağıtı yüzünden 3.000 hasar kaydı çıkar anlatamaz satacağı elemana derdini.. Biz ne zaman bir işi doğru düzgün yaptık ki zaten esas bunu sorgulamak gerek

Şuan sigorta şirketlerinin hatrı sayılır bir kısmı doğuş ile anlaşma yapamıyor. Hep aydoğanlar - eskihisar gibi özel yetkili servisler ile anlaşmalı.

Sebebi ise doğuşun almanya fiyatlarından bile çok gösterdiği ücretleri.

Geri
Üst Alt