Plaka çalınması

Geçmiş olsun hocam bence vidalayın plakalıkları söküp yarın değişim gerektiğinde sökülmeside kolay olur

Hocam çok geçmiş olsun, bu isin içinde olan biri olarak söylüyorum en kötüsünü düşünerek resmiyete dökmek gerekli çünkü hırsızlığı falan geçtim ama teror olayında kullandığında başınız ağrır uğraşırsınız Allah yaşatmasın kimseye tekrar geçmiş olsun
Hocam resmiyete dökmek gerekli derken ben zaten ilk iş karakola tutanak tutturmaya gittim ve tutturdum bu işlemden başka bir işlem yapmama gerek var mıdır ? 

Geçmiş olsun hocam bence vidalayın plakalıkları söküp yarın değişim gerektiğinde sökülmeside kolay olur
Hocam yeni yasaya göre vidalı delinmiş deforme olmuş plakalar muayeneden geçmeyecek ve polis çevirdiğinde 1 hafta süre tanıyacak ikinci çevirmesinde halen yeni plaka almamış isen plaka alana kadar aracını bağlama hakları var. O yüzden plakayı delmek bile bile lades demek oluyor. Tavsiyem delmeyin vidalamayın plakalarınızı 

Hocam resmiyete dökmek gerekli derken ben zaten ilk iş karakola tutanak tutturmaya gittim ve tutturdum bu işlemden başka bir işlem yapmama gerek var mıdır ? 
Yok hocam ben de onu kastetmiştim, plakanız kayıp plaka olarak görünsün maksat o, hem kendinizi sağlama almış olursunuz hem de yakalanmasını sağlarsınız.

Plaka yapıştırmak için DYSON extra (siyah renkli silikon) kullanabilirsiniz. Normal yöntemlerle sökülmesi çok çok zor. Sökerken misina ipi ile plaka ile tampon arasında kıl testere kullanır gibi aşağı-yukarı çekerek sökülür.

Bende dreamcar akrilik şeffaf çift taraflı bandıyla yapıştırdım taş gibide yapıştı fiyatıda 3m e göre gayet uygun bilginize

Hocam geçmiş olsun , çift taraflı bant'ı konum ayarlamak için kullandıktan sonra paylaştığım malzemeden temin edebilirseniz tüm korkularınıza son verebilirisiniz...

SİKA.jpg

SİKA.jpg

Geçmiş olsun öncelikle. Her akşam ana haberde yayınlanan tuhaf hikayelerden birini görmüş gibi oldum. Daha neler görecez bu forum sayesinde bakalım..

@Nfk plaka çalmak yeni mi âdet olmuş anlamadım. Yapanın eline ne geçti ki şu mübarek günlerde. ALLAH sonumuzu hayr etsin. Geçmiş olsun.

Kimsenin eline bir şey geçmesi gerekmiyorki! Adam arabanın yanından geçerken üşenmeden anahtarı çıkartıp çiziyor, eğilip sibop kapağını açıp lastiğin havasını indiriyor, uyuyan köpeğe tekme atıyor, yalanan kedinin gözlerine kum basıyor. İnsanlar rahatsız, insanlar hasta! Sadece biraz şansınız varsa başınıza böyle şeyler gelmez ve böyle insanlarla karşılaşmazsınız.

Merhaba,

Geçmiş olsun. Bende 2 senedir 3M kullanıyorum, bir problem yaşamadım. Sokakta biri çalmaya kalksa büyük ihtimal çıkarırken plaka kırılır ki arkadaşım kendisi yamukluğu düzeltmek isterken daha taze olmasına rağmen hafif yamulttu. Öneririm, Meguiars tarzı iyi oto yıkamacılarında temiz bir şekilde çıkarabildiğini biliyorum

Merhaba,

Geçmiş olsun. Bende 2 senedir 3M kullanıyorum, bir problem yaşamadım. Sokakta biri çalmaya kalksa büyük ihtimal çıkarırken plaka kırılır ki arkadaşım kendisi yamukluğu düzeltmek isterken daha taze olmasına rağmen hafif yamulttu. Öneririm, Meguiars tarzı iyi oto yıkamacılarında temiz bir şekilde çıkarabildiğini biliyorum
Peki hocam 3m nereden alabilirim 

Aynı ürünü bulamadım sanırım ambalajları değişmiş. Fakat şunlar kesinlikle iş görecektir. Kendi tercih sırama göre yapıştırdım. Kırtasiyelerde ve hırdavatçılarda da bulabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/scotch-dis-cephe-montaj-bandi-25-4mm-x-1-5-m-p-HRECZ9307406

http://www.hepsiburada.com/3m-4002-scotch-extra-guclu-cift-tarafli-kopuk-bant-19mm-x-1-5m-p-HRECZ9307937?magaza=Pınar Kırtasiye&wt_gl=cpc.nelk.6822.yapi-market-pla&gclid=CIXK8aLMrdQCFcRuGwodH1ENjA

Hocam çok sağol yardımın için :)  

Ben bu sorunu scotch dis cephe cift tarafli bantla hallettim 2 yili askinn suredirde sorunsuz kullaniyorum.

@Nfk oncelikle gecmis olsun...

ben yukaridan asagiya dik sekilde cift tarafli silikon bant ve aralarina da siyah silikon siktirarak yapistirtmistim. Siyah silikon olmasa bile bir isi tabancasi yada cakmak vs. ile silikon cift tarafli banti isitarak yapistirabilirsiniz. Silikon bantin avantaji sokerken araca zarar vermiyor. Ama siyah silikonun acimasi yok, sokerken misina ile kese kese sokmek gerekir yoksa obek obek boyayi da kaldirir... 

Geri
Üst Alt