Plaka çalınması

Nfk

Katılımcı Üye

İsim
Nevzat
Değerli dostlarım öncelikle bu mübarek Ramazan günlerinde Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Başıma gelen ve kimsenin başına gelmemesini temenni ettiğim bir olay oldu dün gece. Hanımla iftardan sonra biraz turladık yediklerimizi eritmek için ve gece 23:00 da sitemizin otoparkına arabamı park ettim. Her gece sahurda balkonda sigara çayımı içerken beyaz meleğime bakarım bi sıkıntı var mı diye. Dün gece de rutin balkona çıktım beyaz meleğime baktım öylece duruyordu bi sıkıntı gözükmüyordu. Sonra sabah işe gitmek için otoparka indiğimde birde ne göreyim. Plaka kısmı simsiyah duruyor. Allah Allah ben mi uyanamadım acaba derken yaklaştıkça plakalık parçalarını sağa sola saçılmış olarak gördüm. Kafamdan aşağı kaynar su indi. Akabinde karakola tutanak sonra emliyette plaka işlemleri (205 tl) sonrasında ruhsat yenileme yeni plaka numarası oradan şoförler odası (31 tl) bitti mi bitmedi sonra sigorta şirketini aramak kasko şirketine bilgi vermek Mail atmak hgs etiketinin değişimi (57,5 tl) ve bunların hepsi inanın sinir harbi içinde sıkışık İstanbul trafiğinde resmen ömrümden bir yıl geçti gitti bugün. Plakaları şoförler odasında bastırdım ve suan aracımın bagajında duruyor. Gene aynı bela olay başıma gelmemesi açısından plakaları nasıl ne şekilde sağlam monte edebilirim. Bildiğiniz sağlam yapıştırıcı silikon vs. Tavsiyeniz var mıdır dostlar ? Allah kimsenin basına vermesin tekrardan :(

IMG_8098.JPG

IMG_8099.JPG

Benim plakalarım çift taraflı + silikon ile yapışık duruyor, o kadar güçlü tutuyor ki plakaya hasar vermeden çıkarmak için ciddi bir şekilde uğraşılması gerek, ancak amacı zarar vermek olan birinin tutup çekerek plakayı çıkartmasına engel değil. Silikon + çift taraflının zorla çıkarılması halinde tampon veya boyanın da zarar görmesi muhtemel

Geçmiş olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim plakalarım çift taraflı + silikon ile yapışık duruyor, o kadar güçlü tutuyor ki plakaya hasar vermeden çıkarmak için ciddi bir şekilde uğraşılması gerek, ancak amacı zarar vermek olan birinin tutup çekerek plakayı çıkartmasına engel değil. Silikon + çift taraflının zorla çıkarılması halinde tampon veya boyanın da zarar görmesi muhtemel

Geçmiş olsun.
Hocam şeffaf silikon ile mi yapıştırdın ? Yeni yasaya göre plakaya vida atılması yasaklandı bu arada sadece şeffaf silikon iş görür mü 

@Nfk plaka çalmak yeni mi âdet olmuş anlamadım. Yapanın eline ne geçti ki şu mübarek günlerde. ALLAH sonumuzu hayr etsin. Geçmiş olsun.

@Nfk plaka çalmak yeni mi âdet olmuş anlamadım. Yapanın eline ne geçti ki şu mübarek günlerde. ALLAH sonumuzu hayr etsin. Geçmiş olsun.

Sağol hocam Allah kimsenin başına vermesin hele o alıştığın plakanın artık olmaması çok koyuyor insana :/

Benüm yamukmuştu ön arka 40 tşye değiştirdim, çalınınca illa  başka harf raksmdan oluşan plakamı almak gerekli ?

Tutanak tutturmakla iyi etmişsiniz terör olaylarında kullanılabiliyor çünkü çalıntı plakalar.  İnşallah öyle bi niyetleri yoktur yapan kişi ya da kişilerin

Geçmiş olsun. 

Herhangi bir camcıya gidip plakaları yapıştırtabilirsiniz. Siyah renkli bir silikon sıkıyorlar ve oldukça güçlü. 

Benüm yamukmuştu ön arka 40 tşye değiştirdim, çalınınca illa  başka harf raksmdan oluşan plakamı almak gerekli ?
Aynen hocam geçen sene Nisan ayında çıkan son yasaya göre çalınan plakalar için yeni plaka veriliyor artık ve çalınan plaka 10 yıl süre içinde kimseye verilmiyor daha sonra sisteme tekrar alınıyormuş. İnşallah bulunur da cezaları ne ise çekerler. Öbür dünyada iki elim yakalarında bu insan dışı varlıkların 

Tutanak tutturmakla iyi etmişsiniz terör olaylarında kullanılabiliyor çünkü çalıntı plakalar.  İnşallah öyle bi niyetleri yoktur yapan kişi ya da kişilerin
Hocam zaten yeni plaka çıkartabilmek için emliyet ilkin karakola sevk ediyor. Karakola gidip ifade veriyorsun ve tutanak hazırlanıyor. O tutanakla emliyete gidip yeni plaka ve ruhsat çıkarttırıyorsun. 205 tl zaten ruhsata için aldılar. 31 tl de plaka için verdim. 300 tl masrafım oldu toplamda ama 1000 tl de olsa masrafım yaşadığım stres ve şokun yanında hiç bişey. Çok sinir bozucu bi durum. Kim bilir ne için çaldılar şerefsizler :mad:

Geçmiş olsun. 

Herhangi bir camcıya gidip plakaları yapıştırtabilirsiniz. Siyah renkli bir silikon sıkıyorlar ve oldukça güçlü. 
Muhtemelen de öyle yapıcam hocam araştırma yaptım netten biraz ya sağlam silikon ya da camcılardaki siyah yapıştırıcı ile yapıştırın diyorlar 

@Nfk siyah silikon ile yapıştırdım ancak güçlü çift taraflı bandın yettiğini söyleyenler de var. Yapıştırdıktan sonra iyice iz bırakmayacak bir bant ile kaymasını engelleyin ertesi güne sapasağlam olur.

Aşağıdaki video gibi 3M'in ancak piyasada benzer güçte tutabilen farklı markalar da mevcut. Yapı-marketlerde montaj bandı olarak geçiyor, plakalar için tek başına yeterli olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu ne iş ya , hocam çok geçmiş olsun

16 dakika önce, Utku Lekesiz yazdı:

@Nfk siyah silikon ile yapıştırdım ancak güçlü çift taraflı bandın yettiğini söyleyenler de var. Yapıştırdıktan sonra iyice iz bırakmayacak bir bant ile kaymasını engelleyin ertesi güne sapasağlam olur.

Aşağıdaki video gibi 3M'in ancak piyasada benzer güçte tutabilen farklı markalar da mevcut. Yapı-marketlerde montaj bandı olarak geçiyor, plakalar için tek başına yeterli olabilir.

Hocam siyah silikon ile yapıştırıcam hafta sonuna kadar da otoparkta plakasız bi vaziyette dursun araç 3-5 gün toplu taşıma kullanacağım 

Hocam çok geçmiş olsun, bu isin içinde olan biri olarak söylüyorum en kötüsünü düşünerek resmiyete dökmek gerekli çünkü hırsızlığı falan geçtim ama teror olayında kullandığında başınız ağrır uğraşırsınız Allah yaşatmasın kimseye tekrar geçmiş olsun

Geri
Üst Alt