Anahtar Kırıldı

asmcn

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Trajikomik bir olay yaşadım ve koltuğumu yolda ayarlarken yolun etkisiyle birden öne savrulmam sonucu anahtarı dizimle kırdım. Kumanda kısmı yere düştü, daha sonra aracı yaklaşık bir saat sonra komşudan bulduğumuz pense yardımıyla önce kontağı kapatıp sonra içeride kalan kısmı çektik.

Sizce anahtar yapıştırılabilir mi? Yapıştırılsa kontağı çevirirken falan performans verir mi? Fabrikadan yedek anahtar yaptırma maliyeti ne olur, bu tarz bir olay başına gelen var mı?

Talihsizlik olmuş. Yedek anahtar yok mu hocam? Servise bir sormakta fayda var. Bu anahtar beni de korkutuyor. Tam dizimin dibinde ufaktan temas halinde sürekli. Keşke konumunun az daha yukarı alsalarmış..

Şu an yedek anahtarı kullanıyorum, ama bunun da başına bir şey gelirse ne olur diye düşünerek yedek bulundurmak lazım. Malum oto yıkamalara, otoparklara yeri geliyor anahtarla veriyoruz çoğu da anahtarı arabada tutuyor, olurda araba kendini kitlerse yada anahtarı kaybedersek ne yaparız? 

Geçmiş olsun. Anahtarınız kaybolmadığı için sorun yok. Çipi duruyor.

Oto anahtarı yapan bir anahtarcıda tahminen 50 lirayı bulmayacak bir maliyetle, kırılan metal kısmını tekrar çektirip, plastik aksama taktırabilirsiniz.

Bunun için servise gitmeye gerek yok. 

Oto anahtarcıları na  gidin tamiri mümkündür. 

2017-06-05_12-15-22.png

Aynen, tam o bölgeden kırıldı. 

Plastik kısımdan kırılmasını anlarımda metal yerden nasıl kırılmış o kadar zayıf mı bu metal anlamadım

Geçmiş olsun. Anahtarınız kaybolmadığı için sorun yok. Çipi duruyor.

Oto anahtarı yapan bir anahtarcıda tahminen 50 lirayı bulmayacak bir maliyetle, kırılan metal kısmını tekrar çektirip, plastik aksama taktırabilirsiniz.

Bunun için servise gitmeye gerek yok. 
Arkadaşımın anahtarının uç kısmında da aynen deformasyon olmuştu ve metal kısım deliğe zarar veriyordu. Sadece metal kısmını çektirdi Hasan Demir'in dediği gibi uygun bir fiyata halletti. Geçmiş olsun tekrardan.

Geri
Üst Alt