Güney Afrika'dan ithal edilen ve silindir hacmi 1500 cm3'ü geçen fakat 1600 cm3'ü geçmeyen araçlar için ek yükümlülük getirildi

İsim
Gökay
Selamlar Dostlar, 

İnternet gezinirken malum sitelerde haber başlıkları altında rastladım bu bilgilere, 

Güney Afrika'dan ithal edilen ve silindir hacmi 1500 cm3'ü geçen
fakat 1600 cm3'ü geçmeyen araçlar için ek yükümlülük getirildi.
Bakanlar Kurulunun konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de
yayımlandı.
Buna göre, söz konusu ürünler için CIF bedelinin yüzde 10'u kadar
toplu konut fonu kesilecek.

Bmw south africa, daimler chrysler, delta motor corporation, toyota, ford motor company, nissan, volkswagen ve fiat gibi üreticiler pazarda yer almakta ve sağ-elli sürüş platformları, yedek parçalar ve destek sistemleri üretmekte ve ihraç etmektedirler. ağır araç üreticileri arasında ise ıveco south africa, man truck & bus s.a.; scania south africa (pty) ltd; erf south africa ve tyco truck gibi firmalar mevcuttur.

Şeklinde derleme bir bilgi oldu. Detaylarına ulaştıkça buradan güncelliyor olacağım. 

BAmaJM.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mercedes C serisi
Dizel ve benzinliler
Güney Afrika montaj.

Uzun bir süre yeni araç alma ihtimalim olmadından benim tuzum kuru.ama araç alacaklar Allah sabır versin ne diyeyim.bu memlekette en iyisi taksiye binmek gibi geliyor bazen.birde vw ye haziran itibarıyla bir zam daha gelmiş diye duydum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kulak memesinin arkasında terfi etmişiz :)

Tam da bugün passat satılıp c200 alınır mı hesabı yapmıştık ..

Uzun bir süre yeni araç alma ihtimalim olmadından benim tuzum kuru.ama araç alacaklar Allah sabır versin ne diyeyim.bu memlekette en iyisi taksiye binmek gibi geliyor bazen.birde vw ye haziran itibarıyla bir zam daha gelmiş diye duydum
Şimdi Golf fiyatlarına baktımda hocam dediğiniz gibi. Takip ettiğim araç olarak; 1.6 tdi highline manuel, 114.300 TL'den 116.500 TL'ye çıkmış. 2.200 TL'lik zam gelmiş. 

C200 mü?
Uzak durun hocam. 1.5 dizel c class kesinlikle önermiyorum.
3 serisi alın tepe tepe binin.
Aynı fikirdeyim. Fakat yıldız takıntısı olanlar için ulaşılabilir tek seçenek c serisi

Ayrıca geçtiğimiz haziranda 170 bin liraya alınan 1.6 dizel avantgarde lar bugun 200 bin tlden ikinci elde alıcı buluyor. çok iyi değilmi :)

Geri
Üst Alt