Emisyon Guncellemesi

Solid_snake

Yeni Üye
İsim
Emre
Degerli golftutkunu dostlar,

Bugün servise aracimi bıraktigimda emisyon guncellemesini de yapacaklarini soylediler. Sizce bu guncelleme ile motorda ne gibi degisimler olur.

(mk6 105 tdi)

yurt dışında araçların geri alımı veya egzoz sisteminin yenisi ile değiştirilmesi söz konusu. Türkiye'de sadece bir yazılım güncellemesi ile atlatıyorlarsa vay halimize.

Degerli golftutkunu dostlar,
Bugün servise aracimi bıraktigimda emisyon guncellemesini de yapacaklarini soylediler. Sizce bu guncelleme ile motorda ne gibi degisimler olur.
(mk6 105 tdi)
Yaptırmayın derim hocam. Muhtemelen güç düşüşü olacaktır.

Yaptiranlar hic memnun degil ne yazikki. Bariz performans dususu oluyor ve geri donusu yokmus. Geri donusler bu sekilde hep. 

Hocam, 

yaptirmis bulunduk. Su an icin sorun yok gibi ama baska kullanicilar duzensiz rolanti ve artan yakit tuketimi gibi sorunlar bildirmisler. İlerleyen gunlerde bakalim neler olacak

Bende dün servis randevumu aldığımda söylediler. Şimdi biz bu işlemi yaptırmama gibi bir şansa sahip miyiz? Yaptırmazsak ne gibi bir durumla karşı karşıya kalırız? Açıkçası bende biraz huylandım bu işten. Eminim ki aracın güç kaybı olacaktır.

Ayrıca kendi sitelerinden şasi numarasıyla kontrol ettiğimde bundan etkilenmediğim yazıyor. Anlamadım gitti neyin nesidir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim bildiğim bu güncelleme Mk7 TDI'ları kapsamıyor. Emisyon problemli olanlar Euro 5 TDI'lar.

Bizim Mk6 TDI'da güncelleme yapıldı 3 ay önce. Öncesinde bu motorlarda meşhur yaşanan düşük devirde enjektör şakırdama problemi ortadan kalktı. Motor belirgin bir şekilde daha sessiz çalışıyor. Tüketim değerleri yol bilgisayarında saçma değerler gösteriyordu (7-8 litre gibi) güncelleme sonrası (5-5.5 lt) değerlerinin yani normal değerleri gösteriyor. Yol bilgisayarındaki tüketim değerleri doğru değerlere yakın.

Performans olarak ben bir düşme gözlemlemedim. Sadece araç DSG ise kesinlikle ama kesinlikle DSG güncellemesini de bu emisyon güncellemesi ile beraber yaptırın. Aksi taktirde araç aşırı bir şekilde hantallaşıyor diye yazan bir arkadaşı duymuştum.

Sonuç olarak güncelleme ile ilgili ben memnun kaldım.

Benimde şaşkınlığım bundan dolayı zaten. Acaba her dizel için mi bunu söylüyorlar rutin. Artık servise gidince görecez. Aslına bakarsanız sizin dediğiniz gibi iyileşmeler olduğunu söyleyenlerde var bazı sitelerde ama Doğuş ve Almanlar soru işaretleri çok fazla.

Benimde şaşkınlığım bundan dolayı zaten. Acaba her dizel için mi bunu söylüyorlar rutin. Artık servise gidince görecez. Aslına bakarsanız sizin dediğiniz gibi iyileşmeler olduğunu söyleyenlerde var bazı sitelerde ama Doğuş ve Almanlar soru işaretleri çok fazla.
Değerli hocam şuraya aracın şasi numarasını yazıp kontrol edermisiniz ne diyecek ben de etkilenmemiştir diyor., bizimle paylaşırsanız..

Edit linki paylaşmayıunutmuşum: http://info.volkswagen.de/de/de/home.html?tab=check-own-car

Kontrol ettim hocam. Etkilenmediğini söylüyor.

Benim bildiğim bu güncelleme Mk7 TDI'ları kapsamıyor. Emisyon problemli olanlar Euro 5 TDI'lar.

Bizim Mk6 TDI'da güncelleme yapıldı 3 ay önce. Öncesinde bu motorlarda meşhur yaşanan düşük devirde enjektör şakırdama problemi ortadan kalktı. Motor belirgin bir şekilde daha sessiz çalışıyor. Tüketim değerleri yol bilgisayarında saçma değerler gösteriyordu (7-8 litre gibi) güncelleme sonrası (5-5.5 lt) değerlerinin yani normal değerleri gösteriyor. Yol bilgisayarındaki tüketim değerleri doğru değerlere yakın.

Performans olarak ben bir düşme gözlemlemedim. Sadece araç DSG ise kesinlikle ama kesinlikle DSG güncellemesini de bu emisyon güncellemesi ile beraber yaptırın. Aksi taktirde araç aşırı bir şekilde hantallaşıyor diye yazan bir arkadaşı duymuştum.

Sonuç olarak güncelleme ile ilgili ben memnun kaldım.

Aynen sizin aracınız için bir güncelleme olmaması lazım. 
Euro 5 TDI motorlar Mk7 Golf 'te de 2015 Haziran ayına kadar üretildi.

Biraz önce bende kontrol ettim Herhangi bir sorun yoktur uyarısı aldım. Araç 2015 ocak üretimi 2015 4 mart trafik çıkışlı. 

Merhaba, bu güncelleme yalnız TDI larda mı oluyor?

Geri
Üst Alt