Marş Motoru Arızası

Slacker

Üye
İsim
Uğurcan
Herkese merhaba arkadaşlar. 

Dün aracımı ilk çalıştırdığımda marş motoru arızası aldım. Çalıştırmayı denemeden kontağı kapatıp tekrar açtığımda yine ayni uyarı verdi. Sonra tekrar kontağı açıp kapattığımda uyarı silindi. Böyle bir sorun yaşayan arkadaş var mı? Bir de bu da aracı P konuma alın ve terk edin uyarısı gibi acaba arıza hatasını kaydetmemiş midir? Serviste gitmeli miyim?

Herkese merhaba arkadaşlar. 

Dün aracımı ilk çalıştırdığımda marş motoru arızası aldım. Çalıştırmayı denemeden kontağı kapatıp tekrar açtığımda yine ayni uyarı verdi. Sonra tekrar kontağı açıp kapattığımda uyarı silindi. Böyle bir sorun yaşayan arkadaş var mı? Bir de bu da aracı P konuma alın ve terk edin uyarısı gibi acaba arıza hatasını kaydetmemiş midir? Serviste gitmeli miyim?
Merhabalar, hayırlı Bayramlar galiba sizinkine benzer bir sorunda ben yaşadım ilk çalıştırmada kısa süreli arıza verdi ekranda marş sistemi arızalı diye galiba stop etmeden silindi. Aracı stop ettim tekrar çalıştırdım ve sonrasında vermedi servis sonucu ne oldu hocam.

@ramazanozkan Hocam bazı sebeplerden aracı servise götüremedim. Bayram sonrasında götürmeyi planlıyorum. 

Merhaba Hocam,

Konuyu hortlatmış olacağım ama bu arızayla ilgili sonuç ne oldu? Bende de aynı sorun var şu an. Özel serviste ustaya gösterdim marş motorunda veya sistemde bir sorun görünmüyor dedi. Yetkili servise götürmeli miyim?

Uzun yol sonrası uyarılar sönmeden kontak bastım.Aynı uyarıyı aldım.Sonrasında araç çalışır haldeyken uyarı kendiliğinden silindi.Çok acil durumlar olmamak kaydıyla aracı hemen çalıştırmamak lazım.Start-stop zaten marş sistemine yük bir de kuralsız çalıştırınca bu tür şeyler olabiliyor.

Geri
Üst Alt