Dynaudio subwoofer

driver_can

Paylaşımcı Üye

İsim
CAN
Aracima yalnizca subwoofer temin edip ekletme sansim yok mu anfisiyle birlikte.Yoksa komple sistemi mi taktirmam gerekiyor.Derdim stepne icinde orjinal subwoofer olmasi.

Alpine' in bir ürünü var stepneyi komple çıkartıp yerine tam olacak şekilde satılıyor. Ender elektronik'e sormuştum bulması baya zor olur Alpine TR'nin elinde bile olmayabilir demişti. Sahibinden.com'da 400€'a satan bir firma vardı. Ya da yine Alpine'in bagaja koymak için farklı bir ürünü de var yine ender'de sorduğumda 800TL montaj dahil fiyat vermişti.

Aracima yalnizca subwoofer temin edip ekletme sansim yok mu anfisiyle birlikte.Yoksa komple sistemi mi taktirmam gerekiyor.Derdim stepne icinde orjinal subwoofer olmasi.
İyi fikir hocam benimde aklıma yattı ses zaten tatminkar birazda bas olsa iş tamamdır.

Alpine' in bir ürünü var stepneyi komple çıkartıp yerine tam olacak şekilde satılıyor. Ender elektronik'e sormuştum bulması baya zor olur Alpine TR'nin elinde bile olmayabilir demişti. Sahibinden.com'da 400€'a satan bir firma vardı. Ya da yine Alpine'in bagaja koymak için farklı bir ürünü de var yine ender'de sorduğumda 800TL montaj dahil fiyat vermişti.
800.liralik urun alpine swe 815 olabilir benim.zaten 30 cm sbe 1243 subwoofer ve anfim var evde montajlatmadim henuz.Ben stepneye kaliteli ama orjinal duran bi bas dusundum

Sökme takma kablo olmadan ses sistemini nasıl güçlendirebiliriz?

Konuyu takipteyim. Alpine ın subwooferına baktım ama stepne ile kullanılamaz diyor.

aslında alman ebayde ikinci el 130 euroya dynaudio subwoofer var ama iletişime geçilip nasıl getirtilir hiç bilmiyorum

Bildiğim kadarı ile bahsedilen woofer seti amfili şekilde geliyor, O yüzden ekstra bir amfi derdi olmadan Woofer kullanılabilir. Fakat büyük bir detay var bu olayda. Fabrikasyon bir üründen bahsediyoruz Dynaudio'nun yapmış olduğu bu seti Dynaudio'dan temin edemiyorsunuz satışı yok. Sadece araçlardan sökülen setleri satın alabilirsiniz.

Burada da şöyle bir handikap var, Satıcılar Tr dahil set + kablo ücreti istiyorlar ki bu kablo ücretleri çok yüksek. Soket sokete çalışan orjinal kablolarıda temin edip takmanız gerekmektedir. Tabi ki ben woofer'ı alırım montajcım bir kablo seti oluşturur takarız da diyebilirsiniz. Fakat parçalı uğraştırıcı orjinallikten uzak bir kablolama olacaktır. 

Sadece woofer bağlayarak bass sesleri alabilirsiniz fakat tatmin edici kulak zevki veren bir ses olmayacaktır.

@Negatiwe Hocamın sorusuna gelirsek maalesef ki sökme takma oynama yapmadan sistem güçlendirmek pek mümkün değildir. Aslında mümkündür Tıpkı motorlarımıza yazılım attırıp Hp kazanmak gibi her hoparlör'ün maksimum ses eğrisi vardır fakat ses kalitesi düşer ve hoparlör'ün çalışma süresi azalacak daha çabuk bozulacaktır.

Gerçekten temiz bir sistem yapılmak isteniyorsa, Yurt dışına araçla çıkılma imkanı varsa orada Dynaudio sistemi tüm sistem orjinal hali ile alıp taktırmak, Kapı içlerine dynamat yahut farklı bir malzeme ile ufak bir yalıtım yaptırmak yeterli olacaktır. Hem araçta bozulma deformasyon olmayacak Hemde alabileceğiniz en temiz seslerden birini almış olacaksınız.

Dynaudio  ses sistemi montaji icin aracin ici paramparca ediliyor resmen o kadar sokturmek bana akil kari gelmiyor.

Dynaudio  ses sistemi montaji icin aracin ici paramparca ediliyor resmen o kadar sokturmek bana akil kari gelmiyor.
Amfi bagaja gidecekse kablo tesisatı olmadığı için tüm kapılar ön gögüs ve döşemeler sökülecek.
Kesinlikle o işe girmezdim.
Standartı baya güzel zaten.

Amfi bagaja gidecekse kablo tesisatı olmadığı için tüm kapılar ön gögüs ve döşemeler sökülecek.
Kesinlikle o işe girmezdim.
Standartı baya güzel zaten.
Bu kadar sökme işlemi oluyosa cidden hiç gerek yok vazgeçtim gitti :)

Bu kadar sökme işlemi oluyosa cidden hiç gerek yok vazgeçtim gitti :)
hoparlörleri değiştirmicekseniz sanmıyorum okadar şeyin söküleceğini, sadece teybi çıkartırlar arkasından bir güç birde ses çıkışı alınıp bagaja kablo çekilir.

Geri
Üst Alt