Yeni Arteon Siteye Eklenmiş

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
https://binekarac.vw.com.tr/yeni-arteon.aspx#detaylar

Yeni Arteon bugün siteye eklenmiş. Fiyatları ne zaman kesinleşir bilemiyorum fakat coupe-sportif tasarımı ve yere yakınlığı ile  çok satacağa benziyor.

Şuan sitede Elegance ve R-Line olmak üzere 2 farklı paket sunuluyor. Volkswagen Arteon Avrupa fiyatı 35 bin Euro‘dan başlıyor. Türkiye’de satışa çıkması 2018 yılından önce olmayacağı ön görülüyor ama şimdiden siteye eklenmiş.

Sitede 2.0 TDI 150 PS DSG ve 2.0 TDI 240 PS DSG 4MOTION olmak üzere iki farklı dizel motor seçeneğiyle birlikte sunulduğu yazıyor fakat avrupada 1.5 TSI motorda mevcutmuş. Muhtemelen Türkiye'ye de 1.5 TSI motor gelecektir diye düşünüyorum.

Veriler:

arteon.png

İç tasarım :

arteon-at0027-interieur-elegance-1920x1080.jpg

Renkli Ek Bilgilendirme Ekranı "Head-Up Display" (Ekstra ile alınabiliyor):

arteon-at0036-head-up-display-1920x1080.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fiyat üzecektir. 

2018 diyoruz, 2012 golf ile aynı iç mekan sunuyorsunuz.

@Negatiwe Aynen hocam ama yinede her türlü alıcısı çıkıyor. Volkswagen CC 2.0 TDI DSG giriş paketi net fiyat olarak 26.271,19 euro, liste fiyatı ise 199.769 TL. Arteon ise TR'de en az ihtimalle 35 bin euro'dan başlasa desek liste fiyatı en az 266 bin lira gibi bir rakam yapıyor en düşük ihtimalle. 266 bin lira Arteon'a verene kadar BMW 4 serisine yönelmek daha mantıklı gibi.

Yakıt tüketim rakamları gerçekçi görünmedi bana..

O ağırlıkta bir kasaya göre 10 litrenin altına düşmez derim. Ama oraya 5.4 yazmışlar...

Head up display nihayet zikredilmeye başlandı...

MK8 de opsiyonel olarak sunulur. Diye bir kehanette bulunayım ben de... :)

O ağırlıkta bir kasaya göre 10 litrenin altına düşmez derim. Ama oraya 5.4 yazmışlar...

Aynen hocam en az 9-10 olur bencede. O kadar parayı verecek kişide onu pek düşünmeyecektir kanaatimce :D  Mk8 highline'da standart olsa tadından yenmez.

umarım 2018'de o direksiyon olmaz
Şimdiden siteye eklediklerine göre 2018'e kalmadan Türkiye'de satışa çıkar diye düşünüyorum hocam. Bu yüzdende o direksiyon olur muhtemelen. Aracın dışına 10 üzerinden 9 veriyorum, içine ise 4.

Bu direksiyon güzel değil mi ya. VW tarihindeki en hoş direksiyon bence.

Bu araç bu motorlar ile kaderi Talisman ile aynı olur. 1.5 TSI gelirse başlangıç fiyatını 79.900 yaparlarsa bayağı tutulacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Uzun yolda peşpeşe giderken 4motion passat bizim 1.4 tsı'dan 1 litre daha fazla yakmıştı Amasya-İstanbul arası. Hayret etmiştim valla dizel araç. Uzun yolda 8.2 gibi bir tüketimi vardı.

@yer_ucagi_34 Hocam 1.5 TSI Arteon'ların başlangıç fiyatı şuanki 1.4 TSI CC'lerin başlangıç fiyatı olan 147.000 TL'den en az 20-30 bin lira pahalı olur diye düşünüyorum. Bayillerde CC kaldıysa alınabilir. CC devri bittiğinden uygun fiyata verebilirler. 

Uzun yolda peşpeşe giderken 4motion passat bizim 1.4 tsı'dan 1 litre daha fazla yakmıştı Amasya-İstanbul arası. Hayret etmiştim valla dizel araç. Uzun yolda 8.2 gibi bir tüketimi vardı.
D segmenti
4 çeker
Ağırlık handikapı fazla
Motor hacmi yüksek.
Yinede fazla yakmış olabilir.
2.0 litre dizelde BMW nin efsane motoru kadar az yakanını görmedim.
3.20d
Otopark sinanın testi var youtube da.
5 litrelerden bahsediyorlar.

D segmenti
4 çeker
Ağırlık handikapı fazla
Motor hacmi yüksek.
Yinede fazla yakmış olabilir.
2.0 litre dizelde BMW nin efsane motoru kadar az yakanını görmedim.
3.20d
Otopark sinanın testi var youtube da.
5 litrelerden bahsediyorlar.
Hocam o Muhip'in aracı, o detayı da atlamayalım. 8D 8D

Muhip Bey'in kullandığı araç fabrika verisinden 2,5 litre daha az yakıyor. 8D

Hocam o Muhip'in aracı, o detayı da atlamayalım.8D8D
Muhip Bey'in kullandığı araç fabrika verisinden 2,5 litre daha az yakıyor.
Muhip in babasının aracı.
Muhip ds kullanıyordu.
Aracı kendim de kullandım tüketime bakıp
1.6 dizel dersiniz.
Halbuki 2.0 184-190 bg araç
Ve D segmenti.

Henüz herkese açık satışı başlamasa da Arteon yollara çıkmış.

444.jpg

Geri
Üst Alt