Golf 7 Direksiyon çıt sesi

Master

Yeni Üye
İsim
Tamer
2014 model 40 bin de olan aracımımdan sola çevirmede ve düşük süratte gelen çıt sesi için servise uğradım erel maltepe verdikleri cevap kutu değişecek ve iyi niyet garantisi dışında öneriniz varmı tşk

Aynı sorunu ben yaşadım, garanti bitimine 10 gün vardı ve kutu değişti. garanti bittikten sonra başıma gelseydi, dışarıdan çıkma kutu bulup yine dışarıda özel serviste yaptırmayı düşünürdüm, servis direksiyon kutusu için 6000 tl fiyat vermişti.

Aynı sorun benim aracımda da var. Garantisi Nisan ayında bitti, son 1 aydır ara ara geliyor o ses. Emniyet kemeri girişi, kapı fitilleri, ön takımda burçlar, klima açınca göğüsten gelen çıt çıt sesler. Alıştık artık kroniklere.

Arabayi ilk calisitirinca direksiyonu saga sola donderince bir ses geliyor tok ama dusuk desibelli bir ses sonra p ye atip bekleyince d ye alip secirincr gene geliyor normal mi acaba

Direksiyon kolonu dedikleri parça değişimi fiyatı serviste 2000₺ civarında garantiler bitmeden değiştirin.. bu parça direksiyon üzerindeki elektrikli ekipmanlara (airbag,tuşlar,korna,vb.) hareketli kısımdan elektrik iletebilmeyi sağlayan parça.

arkadaşlar aynı sorun bendede var. 2015 model arabamın garantisi bitti ve iyi niyet garantisinden yapılamayacağını söylediler. bu sorunu direksiyon kutusu tamiri ile düzeltebilirmiyiz? 

Benim de kadranın arkasından ara sıra çıtırtılar geliyor. Hele bozuk zeminlerde aklım çıkacak artık araba kırılacak diye. 

Demek iyi niyet garantisinden yapılamayacağını söylediler?

Bu iyi niyetin sınırları nedir. Kim nasıl belirler iyi niyet hizmet bedeli tutarlarını??? (yani normalde kaç lira ? İyi niyete kaça lira?)

Ben bu iyi niyet garantisini şöyle algılıyorum.

Vitrine ayakkabıyı koymuşlar !

850 liralık etiket fiyatının üzerine çarpı atıp indirimli fiyat 239 TL 

850 liraya kundura ayakkabımı olur? (fiyat baştan yalan)

Eğer hadi öyleyse babanın oğlu mu ki 239 liraya düştün

İyi niyetle 239 a düşmüş! Aaaa ne güzel deyip sazanlama,, sevindirik olma felsefesi.

Serviste Xxxx işleme 300 lira aldılar diyelim.. İyi niyet garantin var ya? 

Meraktan sorarsın serviste? Peki iyi niyet olmasaydı kaç lira olacaktı 

Servis çalışanı ultra şişik 3830 TL dediği an Alman ırkına/ Alman insanına/tüm vw çalışanlarına minnettar olur kucaklayasın gelir.

İşin gerçeği:

1-aradaki farkı zaten 3 yılda 5 yılda periyodik bakım ücretleriyle senden mislisiyle alıyorlar çaktırmadan

2-servisteki ayakkabı 3830 TL değil zaten .. burasıda işin yalan kısmı

Benim 2016 model aracimdan da bu cit sesi geliyor. Eger ciddi birsey degilse hic elletmeyeyim diyorum.

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ses yüksek ihtimalle budur. Bende de aynı problem var. 

Geri
Üst Alt