Araç İçi Kamera

newspeed dedi:
Ben de sonunda aracıma Dome GS98C siparişi verdim gearbest'ten hala kargo bekleyenlerdenim. Gelsin yorumlarımı buraya atarım ;)
Güzel kamera hocam hayırlı olsun

Kamera alırken bataryalı çift kameralı ve hareket sensörlü almak lazım daha sağlıklı olacaktır.

ahmet3976 dedi:
Kamera alırken bataryalı çift kameralı ve hareket sensörlü almak lazım daha sağlıklı olacaktır.
Onerebileceginiz bir kamera var mi?

golf7 TDI DSG BMT (beyaz comfortline surus konfor paketi+ 6.5 inc composition media ekrani)

lg g2

ragipertas dedi:
Onerebileceginiz bir kamera var mi?

golf7 TDI DSG BMT (beyaz comfortline surus konfor paketi+ 6.5 inc composition media ekrani)

lg g2
O kadar detaylı incelemedim ama CF100 tarzı kameralar olabilir onunda ekranı yok ve gps opsiyon galiba fiyatta yüksek tabi.

Arkadaşlar ,

Günümüz şartlarında özellikle istanbul tarafiğinde araç içi kameranın önemi her geçen gün artıyor. Artık kaçınılmaz bir ihtiyaç oluşuyor.

İnternette çok ciddi bilgi kirliliği var. Forumda daha önce bu konu açılmadı sanırım. Yada ben denk gelmedim göremedim.

Bu ürünün çalışma prensibi vb özellikleri konusunda kullanan arkadaşlar ve bilen arakadaşlar tecrübelerini paylaşırsalar sevinirim.

1-Cihaz görüntüyü nereye kayıt ediyor? ( hafıza kartı kaç gb a kadar destekler?)

2- Kayıtları ne kadar tutuyor hafızada?

3- Gece görüşü varmı?

4- Görüş açısı kaç mm dir?

(Yani dikiz aynasının altına taktığımızı var sayarsak silecekler, ön çamurlukların kapılara yakın olan kısımları kör noktamıdır?)

5- kayıtlar seslimi sessizmi yapılır?

6- Kullanıp memnun kaldığınız veya güvendiğiniz  önerebileceğiniz iyi bir marka var mı?

7- Araç montajı kendimiz mi yapıyoruz?

8- Araç garanti durumu etkiler mi?

9- Aracı satarken söküp alabiliryiz?

Umarım çok soru sormamışımdır :) eklememek istediklerinizle ve tecrübelerinizle birlikte degerli yorumlarını bekliyorum. Tşk 

@axi2934

Hocam sıra ile cevaplamaya çalışayım.

1. hafıza kartına kaydeder %90'ı. en az 32gb destekleyeni almalısınız. Çoğu da 32'dir.

2. Kayıtları doldukça son kayıdı silecek şekilde saklar çoğu. Bazılarında önemli kayıtları başka klasöre atması için tuş bulunur. 3er ya da 5er dakikalık videolar olur.

3. Gece görüşü güzel kameralar mevcut.

4. geniş açılı kameralarda mevcut. Seçenek çok.

5. Kayıtlar sesli %90.

6. Türkiyede kaliteli cihaz yok. Kesin olarak diyebileceğim tek şey bu.

7. Ben çakmaklığa bağladım hocam. Size de öyle tavsiye ederim. Sadece kabloyu kapı fitillerine saklayarak hallettim ;)

8 ve 9u 7 cevapladı zaten :)

http://www.gearbest.com/car-dvr-c_11249/?gclid=CJPRiP3C2cgCFUS4GwodWRUDOQ

bu site iyidir.

Bende fazladan "Dome G90" var hocam, eğer düşünürseniz. @yusuf hocamın bahsettiği Gearbest sitesinden almıştım. İlan açıklamasında sorduğunuz sorulara cevaplar var. Daha fazlasına seve seve yanıt veririrz :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-arac-kamerasi-dome-g90-1080p-full-hd-arac-kamerasi-gps-plus-64gb-sdkart-234564045/detay/

Eğer yurtdışından satın almak isterseniz http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_33655.html sayfasından sipariş verebilirsiniz.  Bu durumda ayrıca microsd kart (64gb/class10) satın almayı unutmayın. Kamera yaklaşık 25-30 günde elinize ulaşır.

Kısa bir örnek video: (mümkünse tam ekran, 1080p izleyin)

(not: youtube, upload edilen videoların kalitesini  düşürür. gerçekte görüntü daha kalitedir.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende de gs98c var hocam 32gblik kartla kullanıyorum,  gayet memnunum. @axi2934

Çakmaklik icin tchibo dan cakmaklik coklayici aldim dilerseniz onun da linkini de gönderebilirim.

@yusuf hoca cevap için tşk ederim.

@snoppy hocam cihaz güzele benziyor. Dediğim gibi çom bilgi kirlilii var biraz araştırma yapayım. Yurt dışandan getirmektense hazır sizdekini alırım.

@newspeed hocam ürünü nereden aldınız link var mı?

@newspeed Hocam çakmaklıktan kabloları nasıl gızleyıp aynanın arkasına cektınız kamerayı. Bendede mini0805 var eski araçta sigortadan çekip 0 kablo görüntüsü vardı.Çakmaklıktan olunca pek iyi durmuyor.

@axi2934

G98 bende de var :) Bir müddet G90 ile G98'i yanyana kullandım, test etme imkanım oldu. Aralarında pek fark yok, zaten ikisi de Ambarella A7LA70 isimli görüntü işleme çipsetini kullanıyor.

Bizzat kendi çektiğim G90 ve G98 görüntülerini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz hocam:

https://mega.nz/#F!I5ZlUa7S!kTZwvWmu5nqkUfhnN1YvcA

Bu karşılaştırmayı internette başka yerlerde bulabilmeniz inanın çok zor :)

Ben yine Gearbest sitesinden satın almıştım: http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_229539.html

Ben Tchibo dan aldim simdilik memnunum. Iki adet cakmak coklayici ve iki usb portu var uzerinde. Hem navigasyon hem de arac ici kamera kullandigim icin ihtiyacim vardi iki cakmakliga.

.jpg
gearbest üzerinden almıştım kamerayı, artık harici gps ile gönderiyorlar bildiğim kadarıyla.

@ultraghost Kablolamayı da şöyle yaptım, bir tek A kolonunda kablo görülüyor onu da o kaplamayı kaldırıp içeri sokanlar var ama ben denemedim.

v65kbt.jpg

zujss8.jpg

2z7l5bo.jpg

@newspeed

Hocam ben sizden farklı olarak torpido arkasındaki kaplamanın içinden geçirdim.

Geri
Üst Alt