1.2 TSİ euro 6

yafes

Üye
İsim
Cijan
Arkadaşlar  bugün yeni aracımla ilk sürüşümü yaptım. Ekonomisine bakmak için ciddi dikkatli kullandım çok sakin. İki kişi, depo full dolu, klima ortalama yarı yarıya açık. İstikametim köprü trafiği kadar olmasa da baya dur kalklı. Ortalama hız 19 km. Yakıt tüketimim 8.2/100 olarak gerçekleşti. Toplam yaptığım km 15 km.

Aracım 4300 km de.  Sizce nasıl ilk bakımdan sonra düşmesini beklemeli mi yoksa durum bu mudur:) 

Teşekkürler.

Arkadaşlar  bugün yeni aracımla ilk sürüşümü yaptım. Ekonomisine bakmak için ciddi dikkatli kullandım çok sakin. İki kişi, depo full dolu, klima ortalama yarı yarıya açık. İstikametim köprü trafiği kadar olmasa da baya dur kalklı. Ortalama hız 19 km. Yakıt tüketimim 8.2/100 olarak gerçekleşti. Toplam yaptığım km 15 km.

Aracım 4300 km de.  Sizce nasıl ilk bakımdan sonra düşmesini beklemeli mi yoksa durum bu mudur:) 

Teşekkürler.
Hocam 15 KM'lik ortalama bir şey ifade etmez. 700-800 KM'de depo bitince olan ortalama önemli olan.

Değer gayet normal hocam hatta DSG var ise iyi bile denebilir. Eğer klimanız kapalı olsaydı yarım litre gibi bir düşüş yaşanabilirdi muhtemelen.

Evet biraz daha uzun kullanımla belli olacak. Ben burdan ara ara paylaşacağım merak edenler için faydalı olacağını düşünüyorum.

Şileye bir deneme yaptım git gel 130 km mesafe yaklaşık ilk 15 km si aşırı trafikte geçti  3 e takamadık vitesi:)

Araçta iki kişiydil yolun çok küçük bir bölümünde klima açıldı. Az yaktırmak için elden gelen yapıldı:) Minimum değerleri görmek açısından benim için aydınlatıcı oldu. Trafikten sonra hep 100 le gittim zaman zaman 90 da oldu. 130 km yolu gidiş dönüş olmak üzere 5.6 ile kapattık. Yokuşlarda bira gaza abanınca 14 ten se aşağı düşmüyor paşa:)

Tekrar merhaba,

ışık yandıktan 1 km sonra benzin aldım. tam 45 lt benzin aldı depo. Bugün ışık yandığında baktım 656 km yol yapmışım. 70 km menzil veriyor şu an.

ortalama hız 24 km tüketim 6.7 lt / 100 km.

Bu değerler İstanbul şehir içidir. 

Hocam 6.7 için bu ortalama hızda değerler gayet normal diyebilirim. Zaten aşağı yukarı şehir içinde bir depoyla 650-700km, şehir dışında 850-900 km arası yol yapabilirsiniz.

Değerli hocam, öncelikle kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim. Çok yoğun trafiğe kalmadığınız ve araca iyi alışmanız durumunda ortalamanız daha da düşecektir. Örnek olarak fotoğrafımı paylaşıyorum :)

Saygılarımla...

rew.jpg

Geri
Üst Alt