Golf 7 burçlardan gelen ses

Gıcırtı seslerinin genelde tek suçlusu viraj demir lastiği oluyor , Mk4 Golf için kendinden bezli viraj demir lastiği bulunuyor (du) ama hala var mı? Bilmiyorum , lakin Golf 4 'e binerken yağız bir delikanlıydım :)   ,  

Aslında parça çok ucuz , viraj demiri ve bağlantı parçalarındaki kauçuk malzemelere vazelin veya kauçuklu gres sürerek sesi kesebilirsiniz , daha önce yaptığım uzun bir uygulama var , kısmet olursa video'ya çekip paylaşmak istiyorum..

İlk uygulamayı herkes yapabilir , sadece aracınızın altına girmeniz gerekli ,birde rengi yeşile çalan bu malzemeden bulursanız ve takmadan önce biraz greslerseniz sorununuz çözülecektir , 

2610284.jpg

3063756.jpg

DSC_0124.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bende Değişen Parça Buydu. [emoji4]
/monthly_2017_05/IMG_0564.thumb.JPG.031c4d723d565dd4e9f2debd9a18f1be.JPG
Yasin hocam bunlar ön mü yoksa arka salıncak burcu mu? Ses genelde arkadan geliyor, arkaların değişmesi yeterli mi? Bir de markası nedir acaba?

Bende değişenler Ön'dü. Özellikle eğimli virajlarda hafif bide tümsekliyse lıkır lıkır ses yapıyordu. Ön salıncağın arka fişeği diye tabir ediyorlar. Sağ sol diye ayrılmıyor aynı parça kodlarına sahipler. 5Q0407183E parça kodu.  Parça para değil, işçilik para dedikleri tabire direk uyuyor... Benim gözümde 50 TL değeri var şu ürünlerin ama orjinal VW olunca yaslıyorlar tabi =) Parça kodundan emsalleri yansanayileri uyumluları vs bulabilirsiniz. İşlemi daha ucuza kendi imkanlarınızlada yaptırabilirsiniz.

Yasin hocam bunlar ön mü yoksa arka salıncak burcu mu? Ses genelde arkadan geliyor, arkaların değişmesi yeterli mi? Bir de markası nedir acaba?

Bu problem Audi, VW, Seat aynı platformdaki tüm taşıtlarda vardır. Ben de 1 kez garanti içindeyken yağlama yaptırdım, 1 yıl sustu, sonraki yıl tekrar yaptı, bu kış neredeyse yapmadı. Yapsa da çok nadir yapıyor ve ısınınca düzeliyor.

Açıkcası bunun için 1 defa rotları söktürdüm ama ondan sonra tekrar söktürmek istemem. O kadar büyük dert değil bence, uğraşmaya arabanızın keyfini bozmaya değmez. Yazın zaten hiç ses yapmıyor diye biliyorum.

Teknik olarak hiçbir sorunu yok. O nedenle garanti dışına çıktıktan sonra bunun için zaman ve para harcamak biraz gereksiz gibi geliyor bana. Ama zevkler ve renkler farklı olabilir tabi.

Merak etme A3 'te de aynı problem var [emoji4]
Eyvah

[mention=2337]Yasin[/mention] Hocam sizin suçlu kendini belli etmiş ...

/monthly_2017_05/burc.jpg.9291a9f509865debdb3dcb22cef7bfd0.jpg
Hocam burc tablaya presle sıkıştırılıyor die biliyom nasıl oynr aklım almıyır

2014 Model 2015 Ocak çıkışlı Golfümün ilk bakımında 13500 kmde iken garantiden tabla burçlarını da değişmişlerdi. Sonra aracı iş arkadaşıma sattım. Geçenlerde aracı 1 haftalığına bana bıraktı. Baktım aynı ses yine var. Araç şuan 28 bin kmde. Ve garantisi bitmiş durumda. Demek ki değişmekte kesin sonuç olmuyor.

Aynı ses benim golfte de mevcuttu serviste bu parça için özel yağ ile yağladilar ses kesildi devam ederse parça değişimi yapılacagını soylediler.

400 TL gibi bir rakamı bulmuştu.. Çift burç takımı 150 veya 190 tl parça'dır, Gerisi işçiliktir + KDV'dir. 
2016 Şubat ayında garantiden ön sağ ve sol salıncak burçlarım değişmişti. Bana verilen faturada işçiliğin ücretsiz olduğu, 2 salıncak burcunun KDV dahil 87 lira olduğu yazıyordu. 400 tl çok fazla değil mi? Hadi parça 100 tl oldu diyelim, 300 tl işçilik mi olurmuş.

2016 Şubat ayında garantiden ön sağ ve sol salıncak burçlarım değişmişti. Bana verilen faturada işçiliğin ücretsiz olduğu, 2 salıncak burcunun KDV dahil 87 lira olduğu yazıyordu. 400 tl çok fazla değil mi? Hadi parça 100 tl oldu diyelim, 300 tl işçilik mi olurmuş.
Bunlar herşeye işçilik dediği için 100 TL'lik parça takma işlemini 400 TL 'ye getiriyorlar.. Faturanın resmini yükleyeyim de biraz gülelim...

IMG_0654.JPG

Bunlar herşeye işçilik dediği için 100 TL'lik parça takma işlemini 400 TL 'ye getiriyorlar.. Faturanın resmini yükleyeyim de biraz gülelim...
/monthly_2017_05/IMG_0654.JPG.27bd76d5c9851f5d7a983b6ad90aebfa.JPG

Şerefsizlik...

Geri
Üst Alt