Golf 7 burçlardan gelen ses

Aynı problem bende de vardı, (Olmayan yoktur bence) GENERAL Volkswagen ( Seyrantepe ) Artık yağlamıyoruz, parçayı değiştiriyoruz dediler ve değiştirdiler.  (Uzatılmış garantim kapsamadı) Yağlayınca tekrar yaptığını ve işçiliğin boşa gittiğini belirttiler. Değiştirilen parçaya da 2 yıl garanti veriyorlar haliyle. Yeni değiştirilen burçların sıkıntı yapmayacağını belirttiler. Mevsimsel değişiklikte göreceğiz. Havaların Sıcak Soğuk değişimlerinde özellikle çok yaşanıyor. 

Aynı problem bende de vardı, (Olmayan yoktur bence) GENERAL Volkswagen ( Seyrantepe ) Artık yağlamıyoruz, parçayı değiştiriyoruz dediler ve değiştirdiler.  (Uzatılmış garantim kapsamadı) Yağlayınca tekrar yaptığını ve işçiliğin boşa gittiğini belirttiler. Değiştirilen parçaya da 2 yıl garanti veriyorlar haliyle. Yeni değiştirilen burçların sıkıntı yapmayacağını belirttiler. Mevsimsel değişiklikte göreceğiz. Havaların Sıcak Soğuk değişimlerinde özellikle çok yaşanıyor. 
Hocam mahsuru yoksa burçların değiştirilmesi işlemine ne kadar ücret alındı?

Bende yağlattım hatta bu ikinci yalatışım bana da 3 kez aynı sikayetten geldıgındı degiştiriz dediler 3 ay sonra yağ bakımına gıdecegım ozaman burclardan ses geldigini belirtecegim :)

Çok büyük ihtimalle burçlardan gelen ses. Servise başvurduğunuzda yağlayarak sorununuzu çözerler. Fakat yağlama yapıldıktan sonra aracınızın rot ayarına dikkat edin bozulabiliyor. Rot ayarı bozulmuşsa yaptırın öyle teslim alın.
Merhabalar @Emergency Harika bir konuya temas etmişsiniz ve gerçekten yerinde bir tesbit,

En son 45.000 bakımda aynı seslerden bende muzdariptim ve burç yağlaması yapılarak gıcırdamalar giderildi ammmmaaaa sonrasında ne oldu ? Rot ayarı tamamen bozuldu tabiki bende yıllardır güvendiğim bir işletmede rot ayarını tekrardan yaptırdım.

Yani gıcırdamayı önlemek isterken rot ayarlarınızdan olmayın !!!

Merhabalar @Emergency Harika bir konuya temas etmişsiniz ve gerçekten yerinde bir tesbit,

En son 45.000 bakımda aynı seslerden bende muzdariptim ve burç yağlaması yapılarak gıcırdamalar giderildi ammmmaaaa sonrasında ne oldu ? Rot ayarı tamamen bozuldu tabiki bende yıllardır güvendiğim bir işletmede rot ayarını tekrardan yaptırdım.

Yani gıcırdamayı önlemek isterken rot ayarlarınızdan olmayın !!!
Merhaba @Jesi hocam aynı durum başıma geldiği için uyarıda bulunmak istedim. Ben sonradan farkettiğim için bende güvendiğim farklı bir yerde rot ayarını yaptırdım. Fakat diğer arkadaşlarımız dikkat ederlerse rot ayarını sonradan yaptırmak zorunda kalmazlar. 

Saygılarımla.

Merhaba [mention=980]Jesi[/mention] hocam aynı durum başıma geldiği için uyarıda bulunmak istedim. Ben sonradan farkettiğim için bende güvendiğim farklı bir yerde rot ayarını yaptırdım. Fakat diğer arkadaşlarımız dikkat ederlerse rot ayarını sonradan yaptırmak zorunda kalmazlar. 
Saygılarımla.
Peki aracı servisten almadan önce nasıl kontrol edebiliriz rot ayarlarını? Ben de aracı cuma günü 45.000 bakıma (4.yıl aslında) sokacağım ve burçlardan gelen sesi söyleyeceğim. Aracı alırken nasıl kontrol ederim bu rot ayarını?

Peki aracı servisten almadan önce nasıl kontrol edebiliriz rot ayarlarını? Ben de aracı cuma günü 45.000 bakıma (4.yıl aslında) sokacağım ve burçlardan gelen sesi söyleyeceğim. Aracı alırken nasıl kontrol ederim bu rot ayarını?
Emre Hocam aracinizi aldiginizda biraz sürmek lazim anlayabilmek icin hatta 90 km/h uzerinde olmasi daha da iyi olur anlasilmasi adina. Saga sola cekme yada hafiften titreme seklinde belirtisi olur zaten direksiyondan da hissedilebilir. Hem O kadarda korkulacak bir durum değil .Aslinda her 5 bin yada 10 bin km de kisiye göre olmakla birlikte bu ayari yaptirmakta fayda var.şunuda hatirlatmak isterim bizim araclarin alt takimlari kolay kolay bozulmuyor ayar olarak Rot Balans seklinde yani. 30 bin km ve 40 bin km de kontrol ettirdigimde herhangi bir eksikliği yoktu şükür [emoji122] [emoji1] [emoji106]

Ender hocam cevabı vermiş sağolsun :)  Servise de burçlar yağlandıktan sonra rot ayarının bozulabildiğini, teslim öncesi kontrol etmelerini söylerseniz özellikle dikkat edeceklerdir.

Ender hocam cevabı vermiş sağolsun[emoji4] Servise de burçlar yağlandıktan sonra rot ayarının bozulabildiğini, teslim öncesi kontrol etmelerini söylerseniz özellikle dikkat edeceklerdir.
Saygıdeğer üstadlar destekleriniz için teşekkür ederim. Bu vesile ile herkese hayırlı kandiller dilerim..[emoji120]

Saygıdeğer üstadlar destekleriniz için teşekkür ederim. Bu vesile ile herkese hayırlı kandiller dilerim..
emoji120.png
Amin hocam hayırlı kandiller. Allah dualarımızı kabul etsin.

Kronik sorun denilebilir bu konuda..

Hocam mahsuru yoksa burçların değiştirilmesi işlemine ne kadar ücret alındı?
400 TL gibi bir rakamı bulmuştu.. Çift burç takımı 150 veya 190 tl parça'dır, Gerisi işçiliktir + KDV'dir. 

Geri
Üst Alt