Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar Kartal Doğuş Oto için açtığım sikayet ve Doğuş Otonun yaklaşımı... Çoğunuzun aynı sorunu yaşadığınızı duyuyorum. Bilmelisiniz ki Doğuş Oto Kartalı ayağa kaldırdım. Sonuç hüsran. Bana, evet bu sorun var bir şey yapamıyoruz, yağın parasını da siz ödeyeceksiniz dediler. Takdir sizin...

Aracımı 45.000 bakımı için Doğuş Oto Kartal'a götürdüm. Telefonda 600 TL'dediler, işçilikte %10 indirim dediler... İndirimli olarak 670 TL ücret ödedim. 30.000 bakımında aracım garanti kapsamındaydı ön burçlardan gelen gıcırtı sesleri için yağlayalım geçer dediler, ücretsiz olarak yağlama işlemi gerçekleşti. 1200km sonra tekrar gıcırdama problemi oluştu 45.000 bakımında garantim bitti ve bu yağlama işlemi için para istediler. Savunmalarını yazmaya gerek yok. Burası Doğuş Oto; garantin varsa işin hallolur yoksa parayı ödersin dediler. Sonuç olarak müşteri hizmetleri şunu söyledi, size xx TL'değerinde araç sattık evet burçlardan ses gelir bunun için her 1000-2000km arası gelip aracı yağlatın ve bunun için 30 TL para ödeyin. Unutmadan bir de her km bakımında 700 TL ödeyin. Bizde böyle...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şu gıcıdramaya bir çözüm bulamadılar kesin olarak. Golf kalitesine yakışmıyor. Bende haftaya randevu aldım muhtemelen yağlayıp gönderecekler. Kendim dışarıdan kesin çözümünü bulsam parasıyla gidip yaptıracam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, ilkerozturk yazdı:

Arkadaşlar Kartal Doğuş Oto için açtığım sikayet ve Doğuş Otonun yaklaşımı... Çoğunuzun aynı sorunu yaşadığınızı duyuyorum. Bilmelisiniz ki Doğuş Oto Kartalı ayağa kaldırdım. Sonuç hüsran. Bana, evet bu sorun var bir şey yapamıyoruz, yağın parasını da siz ödeyeceksiniz dediler. Takdir sizin...

Aracımı 45.000 bakımı için Doğuş Oto Kartal'a götürdüm. Telefonda 600 TL'dediler, işçilikte %10 indirim dediler... İndirimli olarak 670 TL ücret ödedim. 30.000 bakımında aracım garanti kapsamındaydı ön burçlardan gelen gıcırtı sesleri için yağlayalım geçer dediler, ücretsiz olarak yağlama işlemi gerçekleşti. 1200km sonra tekrar gıcırdama problemi oluştu 45.000 bakımında garantim bitti ve bu yağlama işlemi için para istediler. Savunmalarını yazmaya gerek yok. Burası Doğuş Oto; garantin varsa işin hallolur yoksa parayı ödersin dediler. Sonuç olarak müşteri hizmetleri şunu söyledi, size xx TL'değerinde araç sattık evet burçlardan ses gelir bunun için her 1000-2000km arası gelip aracı yağlatın ve bunun için 30 TL para ödeyin. Unutmadan bir de her km bakımında 700 TL ödeyin. Bizde böyle...

Her 1000-2000 km'de gidip yağlama mı yapmak gerekiyormuş? Bu nedir arkadaş Anadol mu kullanıyoruz?

iltan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Rexterr yazdı:

Arkadaşlar, 

Cahilliğime verin ama bu burçlar nedir biri açıklayabilir mi?

Estağfurullah Hocam,

Hocam genelde şasiye bağlanan hareketli parçalarda ve/veya birbirine bağlanan hareketli parçalarda bağlantı noktalarında mafsal görevi gören içeriğinde genelde kauçuk bulunan malzeme. Elemanların birbirine zarar vermeden çalışmasını, sarsıntıyı ve gürültüyü engeller.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, caglar_61 yazdı:

Bu yağlamayı kendimiz yapamayız değil mi?

Aracı lifte alıp gerekli alet edevatın varsa yapabilirsin de (Teorik olarak) aracın yürüyen aksamı işin içinde, usta olmayan ellerde büyük risk oluşturur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç yaklaşık 8bin km de son zamanlarda düşük hızlarda kasisten, çukurdan geçerken gacır gucur diye ses geliyor ve dikkat ettim sadece ön taraftan geliyor. Ben süspansiyon sisteminde bir arıza olduğunu düşünmeye başlamıştım acaba bu ses bahsettiğiniz gibi burclardan gelen ses midir? Ben tam olarak kestiremedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, Aviator yazdı:

Araç yaklaşık 8bin km de son zamanlarda düşük hızlarda kasisten, çukurdan geçerken gacır gucur diye ses geliyor ve dikkat ettim sadece ön taraftan geliyor. Ben süspansiyon sisteminde bir arıza olduğunu düşünmeye başlamıştım acaba bu ses bahsettiğiniz gibi burclardan gelen ses midir? Ben tam olarak kestiremedim

Çok büyük ihtimalle burçlardan gelen ses. Servise başvurduğunuzda yağlayarak sorununuzu çözerler. Fakat yağlama yapıldıktan sonra aracınızın rot ayarına dikkat edin bozulabiliyor. Rot ayarı bozulmuşsa yaptırın öyle teslim alın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, reko yazdı:

ben geçen hafta yaptırdım sokum yapıp yaglama gozukuyor servis kagıdında..cuma 30000 bakımım var yıne ses geliyor dıyecegim bakalım ne olacak..

Merhaba dostlar;

Burçlardaki yağlama işlemi için sökülüp takılmaya pek de gerek yok. Lakin Servislerde bu iş için özel yağlama aparatları var ve sökülmeden de yaopılabılıyor. Ben aracımı 45.bin km de iken bu şekilde yağlatmıştım Rize Voskar serviste.

Servislerle ilgili Ülkemizde ciddi anlamda fazlaca şikayet var ve haklılar çoğunda. Araçlarımızın bakımı ve onarımını elbette garanti kapsamında yapılsada sonrasında da destek olunmalı en azında güler yüzlü empati kurarak. aksi takdirde birçok vw sever sırf bu servisler yüzünden markadan uzaklaşacaktır. selam ve saygılar :'(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı problem bende de vardı, (Olmayan yoktur bence) GENERAL Volkswagen ( Seyrantepe ) Artık yağlamıyoruz, parçayı değiştiriyoruz dediler ve değiştirdiler.  (Uzatılmış garantim kapsamadı) Yağlayınca tekrar yaptığını ve işçiliğin boşa gittiğini belirttiler. Değiştirilen parçaya da 2 yıl garanti veriyorlar haliyle. Yeni değiştirilen burçların sıkıntı yapmayacağını belirttiler. Mevsimsel değişiklikte göreceğiz. Havaların Sıcak Soğuk değişimlerinde özellikle çok yaşanıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Yasin yazdı:

Aynı problem bende de vardı, (Olmayan yoktur bence) GENERAL Volkswagen ( Seyrantepe ) Artık yağlamıyoruz, parçayı değiştiriyoruz dediler ve değiştirdiler.  (Uzatılmış garantim kapsamadı) Yağlayınca tekrar yaptığını ve işçiliğin boşa gittiğini belirttiler. Değiştirilen parçaya da 2 yıl garanti veriyorlar haliyle. Yeni değiştirilen burçların sıkıntı yapmayacağını belirttiler. Mevsimsel değişiklikte göreceğiz. Havaların Sıcak Soğuk değişimlerinde özellikle çok yaşanıyor. 

Hocam mahsuru yoksa burçların değiştirilmesi işlemine ne kadar ücret alındı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Yasin yazdı:

Bende yağlattım hatta bu ikinci yalatışım bana da 3 kez aynı sikayetten geldıgındı degiştiriz dediler 3 ay sonra yağ bakımına gıdecegım ozaman burclardan ses geldigini belirtecegim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Emergency yazdı:

Çok büyük ihtimalle burçlardan gelen ses. Servise başvurduğunuzda yağlayarak sorununuzu çözerler. Fakat yağlama yapıldıktan sonra aracınızın rot ayarına dikkat edin bozulabiliyor. Rot ayarı bozulmuşsa yaptırın öyle teslim alın.

Merhabalar @Emergency Harika bir konuya temas etmişsiniz ve gerçekten yerinde bir tesbit,

En son 45.000 bakımda aynı seslerden bende muzdariptim ve burç yağlaması yapılarak gıcırdamalar giderildi ammmmaaaa sonrasında ne oldu ? Rot ayarı tamamen bozuldu tabiki bende yıllardır güvendiğim bir işletmede rot ayarını tekrardan yaptırdım.

Yani gıcırdamayı önlemek isterken rot ayarlarınızdan olmayın !!!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Jesi yazdı:

Merhabalar @Emergency Harika bir konuya temas etmişsiniz ve gerçekten yerinde bir tesbit,

En son 45.000 bakımda aynı seslerden bende muzdariptim ve burç yağlaması yapılarak gıcırdamalar giderildi ammmmaaaa sonrasında ne oldu ? Rot ayarı tamamen bozuldu tabiki bende yıllardır güvendiğim bir işletmede rot ayarını tekrardan yaptırdım.

Yani gıcırdamayı önlemek isterken rot ayarlarınızdan olmayın !!!

Merhaba @Jesi hocam aynı durum başıma geldiği için uyarıda bulunmak istedim. Ben sonradan farkettiğim için bende güvendiğim farklı bir yerde rot ayarını yaptırdım. Fakat diğer arkadaşlarımız dikkat ederlerse rot ayarını sonradan yaptırmak zorunda kalmazlar. 

Saygılarımla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Merhaba [mention=980]Jesi[/mention] hocam aynı durum başıma geldiği için uyarıda bulunmak istedim. Ben sonradan farkettiğim için bende güvendiğim farklı bir yerde rot ayarını yaptırdım. Fakat diğer arkadaşlarımız dikkat ederlerse rot ayarını sonradan yaptırmak zorunda kalmazlar. 
Saygılarımla.

Peki aracı servisten almadan önce nasıl kontrol edebiliriz rot ayarlarını? Ben de aracı cuma günü 45.000 bakıma (4.yıl aslında) sokacağım ve burçlardan gelen sesi söyleyeceğim. Aracı alırken nasıl kontrol ederim bu rot ayarını?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Peki aracı servisten almadan önce nasıl kontrol edebiliriz rot ayarlarını? Ben de aracı cuma günü 45.000 bakıma (4.yıl aslında) sokacağım ve burçlardan gelen sesi söyleyeceğim. Aracı alırken nasıl kontrol ederim bu rot ayarını?

Emre Hocam aracinizi aldiginizda biraz sürmek lazim anlayabilmek icin hatta 90 km/h uzerinde olmasi daha da iyi olur anlasilmasi adina. Saga sola cekme yada hafiften titreme seklinde belirtisi olur zaten direksiyondan da hissedilebilir. Hem O kadarda korkulacak bir durum değil .Aslinda her 5 bin yada 10 bin km de kisiye göre olmakla birlikte bu ayari yaptirmakta fayda var.şunuda hatirlatmak isterim bizim araclarin alt takimlari kolay kolay bozulmuyor ayar olarak Rot Balans seklinde yani. 30 bin km ve 40 bin km de kontrol ettirdigimde herhangi bir eksikliği yoktu şükür [emoji122] [emoji1] [emoji106]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Emre_34 yazdı:

Ender hocam cevabı vermiş sağolsun:) Servise de burçlar yağlandıktan sonra rot ayarının bozulabildiğini, teslim öncesi kontrol etmelerini söylerseniz özellikle dikkat edeceklerdir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ender hocam cevabı vermiş sağolsun[emoji4] Servise de burçlar yağlandıktan sonra rot ayarının bozulabildiğini, teslim öncesi kontrol etmelerini söylerseniz özellikle dikkat edeceklerdir.

Saygıdeğer üstadlar destekleriniz için teşekkür ederim. Bu vesile ile herkese hayırlı kandiller dilerim..[emoji120]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Okan Şen
      ARAÇ BİLGİLERİ
      Genel detaylı bilgiler:  https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-garantili-plusact-plusu-led-plusdsg-pluscamtavan-pluskoltuk-isitma-plusapp-cont-plusg,grs-756922135/detay/
      Boya ve değişen:  YOK
      FOTOĞRAFLAR:

• Yazan: mehmetcimcik
      Iyi günler abiler arkadaşlar araç ön yolcu tarafından su mu aliyor yoksa nemlenmişti kurumadı mı bir türlü anlayamadım daha önce yasayan oldu mu böyle bi durum araç 2013 1.4 tsi golf highline 91.000 km de

• Yazan: turan_oguzhan
      Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese sevgiler saygılar. Daha yeni Golf 7 1.6 TDI Highline manuel sahibi olmuş birisiyim. Ve ilk Golf aracım. Forumda da yeniyim bu sebepten. Aradım ama bulamadım o yüzden soruyorum. Eğer mükerrer soru ve cevaba sebep olduysam şimdiden kusura bakmayın. 
      Sorularım şöyle ki;
      + Aracı kapatıp cikiyorum kapıları kilitliyorum kumanda ile ama depo kapağı kilitlenmiyor. Acaba bir ayarı aktif etmem mi gerekiyor?
      + 2013 Highline paket içerisinde aynaların otomatik katlanması fabrika çıkışı olarak var mı yok mu ? İnternette veya YouTube da yapılan şekillerde deniyorum fakat yok bir türlü katlanmıyor. 

Son olarak ilk defa Golf olan bu kardeşiniz için her türlü tavsiyelerinize açığım. 
    • Yazan: emrekk
      Herkese merhaba;
      Aracım 2013 golf 7 comfortline 1.4 tsi manuel. Eskiden 180 190 200 lerde gittiğimde hiç bir türlü rahatsızlık duymazken ne olduysa bu yazın başından itibaren 140 150 km/h civarlarını geçtikten sonra araç sanki hafiften zıplıyor titriyor gibisinden bir his var. Lastiklerim goodyear yeni değiştirdim. Balance ayarlarınıda yapıyorlar zaten lastik değişince, bir de 2 jantta hafif eğiklik vardı onu düzelttiler. Uzun yola çıkınca lastik değiştikten 1 hafta sonra yine aynı düzelme yok ama 140 150 altında hiç sıkıntı yok. Sorun ne olabilir?
    • Yazan: ertugrulacikgoz
      Merhaba değerli Golf tutkunları
      Golf 7 aracımın camı yarı açık,tam açık, veya biraz açık durumda kapısını kapatırken cam sallanıyor ve rahatız edici bir ses çıkarıyor sanki cam düşecek gibi boşlukta sallanıyor gibi bu sorunun daha önce yaşayan var mı serviste bununla ilgili işlem yaptıran var mı şimdiden teşekkürler
  • Yeni Oluştur...