Golf 7 burçlardan gelen ses

Bu sesin çaresi yok ki :)  Özellikle kışın gayet de geliyo naparsanız yapın :)

Hocam merhaba. Bugün aracı lifte kaldırıp muhafaza söküldü. Burçları dün yağlamıştık ama ses kesilmemişti. Bugün viraj demir lastiklerini sıvı gres ile yağladık, pek umutlu değildim ama ses tamamen geçti. Ama pek kalıcı olacağını düşünmüyorum. Biz bu linkini verdiğiniz yağlardan alsak nerelere sıkmamız lazım?
Eren hocam burçlar, ön salıncak, rot kolları bağlantıları gibi kısacası hareket eden parçaların ek birleşim yerlerine sıkılıyor

Hocam şimdi önce plastik karter muhafazasının sökülüp (sadece sıvı gres sıkılan yerlere köpük atıp) sonrasında yıkatılabilir ama bunu yapan kişi biraz işten anlayan biri olması lazım araçlar artık eskisi gibi değil geçen bakımda aracı lifte kaldırdıklarında göz gezdirdim aracın altında bile her taraf sensör ve soket dolu.!
Komple yıkatmayız..!! her yerde kablo, soket vs var o esnada zarar görmese bile zamanla korozyana uğruyor., kaş yapalım derken göz çıkarmayalım., ön salıncakları ve burçları, rot kolları vs sadece ilgili bölgeleri yıkatın.,  zaten aracı  lifte kaldırınca nerelere sıktılarsa o bölgeler kendini hemen belli eder., bir de amortisörlere gres sıçramış mı kontrol edin.,
Ama burda esas önemli olan şey işini iyi yapan doğru düzgün biryer olması.. bu tip yağları temizlemek adına üretilmiş çözücü ürünler de var WD40 benzeri ama ne nedir o konuda pek bilgim yok.,
Bu arada yağlamayı yapalı ne kadar oldu durum hala aynı mı.? bana kalırsa biraz beklemek daha iyi olur bi 20-25 gün aracı kullanın araç halaa beşik gibi ise o zaman düşünürüz ne yapacağımızı hocam.. acele etmeyelim.

Yaglama islemi 1 ay oldu hocam ama besik gibi sallanma 10 gundur var. bugun biraz oynattim dirrksiyinu esp devreye girdi

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bunlar gördükleri önüne gelen her yeri yağladılar mı ne yaptılar ki anlamak mümkün değil., şikayetinizi detaylarıyla anlatabilirmisiniz.?
Hocam 30/40 la giderken direksiyonu hafif sağ sol yapıyorum beşik gibi arkadaki kişi sabit duramiyor O derece biraz daha sert yapsam eps devreye giriyor şerit değiştirirkende aynı şekilde sanki lastiklere yere tutunmuyor.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bu burçlardan gelenmi artık bilemiyorum bu gıcırdama sesi önceki golf6 aracımda da daha arabayı aldığım ilk gün farketmiş ve böyle kullanmıştım.gerçekten çok sinir bozucu bir durum.Bu arabamda daha gıcırdama yok ama arka koltuk kilit mekanizması çok ses yapıyor.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç 111 bin km’de, aracın altından bir sesler geliyor; garç gurç kıyyççç,komple aracın altı, güzelce greslenmeli,boya yapar gibi vw araçlarının altını fırçayla her 15 binde bir yağlamak lazım :mad:

Bu burçlardan gelenmi artık bilemiyorum bu gıcırdama sesi önceki golf6 aracımda da daha arabayı aldığım ilk gün farketmiş ve böyle kullanmıştım.gerçekten çok sinir bozucu bir durum.Bu arabamda daha gıcırdama yok ama arka koltuk kilit mekanizması çok ses yapıyor.

Arka koltuk kilit nekanizmasi nerde ? Nasil bir ses yapar ?

Sent from my LG-D855 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Arka koltuk kilit nekanizmasi nerde ? Nasil bir ses yapar ?

Sent from my LG-D855 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Arka sağ 2 li koltuğu yatırınca koltuk arkasında dişi kısım mekanizma,karşısındada mapa var.Ayarsızlıktanmıdır nedir bilmiyorum forumdaki arkadaşların tavsiyesiyle mapaya bant dolayıp kapatarak mucizevi şekilde ses kesildi.

Arka sağ 2 li koltuğu yatırınca koltuk arkasında dişi kısım mekanizma,karşısındada mapa var.Ayarsızlıktanmıdır nedir bilmiyorum forumdaki arkadaşların tavsiyesiyle mapaya bant dolayıp kapatarak mucizevi şekilde ses kesildi.

Bilmeseniz arkadan böyle bi ses gelse bulmak imkansız :D  Keşfedip paylaşanlar olmasa ve başımıza gelse bu ses sorunu kafayı yer insan :)

Bu arada şu süspansiyonların gıcırdaması Arteon da bile varmış :/ Dudyuk duymadık demeyin :/

VW'nin imzası bu özellik.  Mesela Renault bunu arka far tasarımında yapıyor, öyle bir far grubu koyuyor ki 5 km den bakınca "hee şu gelen reno" diycekmişiz :D  VW'de ses koyuyor araçlarına ki binince "hee biz VW'deyiz" diycez :D :D

Ben salincak burclarini cuma gunu sokerek yaglattim baktim gres surmusler suan cok memnunum tık ses yok simdilik garanti plustan ucretsiz yaptirdim

Benim araçta iste park ederken ya da direksiyonu nerdeyse tam tur çevirirken oluşan gıcırtı sesi bu seste burçlar ile mi alakalı yoksa farklı bir sıkıntıdan mi son olarakta arka kapıyi da açıp kapatırken gıcırtı sesi geliyor bu neyden olabilir acaba 

Benim araçta iste park ederken ya da direksiyonu nerdeyse tam tur çevirirken oluşan gıcırtı sesi bu seste burçlar ile mi alakalı yoksa farklı bir sıkıntıdan mi son olarakta arka kapıyi da açıp kapatırken gıcırtı sesi geliyor bu neyden olabilir acaba 
Arka kapı gıcırtısı kapının en altındaki lastiğin köşesinin kaportaya sürtmesinden dolayı olduğunu ben de yeni keşfettim elime wd40 geçti o anda çok çok az miktarda sıktım ses geçti. Ancak belli zaman sonra tekrar yapacaktır yıkama sonrası veya yağmurlu zamanlardan sonra. 

Geri
Üst Alt