Golf 7 garanti bitmeden son servis. Beyin fırtınası yapmaca...

Garanti uzatmay vosmer ile görüştüm gerek tok dedi. Bakımınızı düzenli yaptırım iyi niyet garantisinden faydalanırsınız dedi.

Bendekı aractada ekstra 2 yıl garantı vardı ıptal ettırdım 2 yıl servıste bakımları olsa bıle ıyı nıyetten yardımcı oluyoruz dedı servıs danısmanı

Bendekı aractada ekstra 2 yıl garantı vardı ıptal ettırdım 2 yıl servıste bakımları olsa bıle ıyı nıyetten yardımcı oluyoruz dedı servıs danısmanı
Yardımcı oluyoruz derken çıkan masrafın bi kısmını mi ödüyorsunuz, yoksa ücretsiz değişim mi yapılıyor.bunu netleştirmek lazim

Yanlıs hatrlmıyrsam işçilik var oda cuzı idi

benim bildiğim kadarıyla iyi niyet garantisinde %70 karsılıyor %30 araç sahibi karşılıyor 

İyi niyet garantisi normal garantiden sonra 2 yıl daha mi devam ediyor? Normal garantiden tek farkı ücretin %30 unu bizim karşılamamız mı

İyi niyet garantisi normal garantiden sonra 2 yıl daha mi devam ediyor? Normal garantiden tek farkı ücretin %30 unu bizim karşılamamız mı
İyi niyet garantisi aracınızın bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdığınızda garanti bittikten sonra 3 yıl daha devam ediyor. Yani 2 yıl normal garanti +3 yıl iyi niyet garantisi devam ediyor. İyi niyet garantisi kapsamı altında işçiliğin %30 u ödeniyor.

İyi niyet garantisi aracınızın bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdığınızda garanti bittikten sonra 3 yıl daha devam ediyor. Yani 2 yıl normal garanti +3 yıl iyi niyet garantisi devam ediyor. İyi niyet garantisi kapsamı altında işçiliğin %30 u ödeniyor.
Verdiğiniz bilgiler icin sağolun hocam

2.el 2014 model aracı geçen yıl aldığımda garantisi biteli 2 hafta olmuştu ve son bakımıda ben almadan 2 ay önce yetkili serviste yapılmıştı. Aldıktan sonra şoför tarafındaki kapı iç fitilinin araca binip inerken sürtünmeden dolayı (önceki sahibi kilolu idi) 20 cm yırtık olduğunu farkettim. servise iyiniyet garantisinden değiştiririm diye gittim. servis danışmanı baktı, bi yerleri aradı. Neymiş efendim, kullanıcı hatasıymış. garantiye girmezmiş, 200 küsür tl artı kdv imiş. ya hu 2 yaşında, 22bin km deki aracın fitili yırtılıyorsa nasıl kullanıcı hatası oluyor, üretim hatası olmasın. >: pek de iyi niyetli değiller. :000042-medium: Sonra yıldız hurdacılar sanayisinde kazalı bir golften çıkmasını 80 tl ye aldım, taktım.

diyeceğim o ki; iyiniyet garantisine fazla güvenmeyin. 

%30 diye birşey yok.
Garantisi yok karşılayabilir hepsini.
Yarısını karşılayabilir.
Hiç karşılamayabilir.
80% sini karşılayabilir.
Almanya nın kabulu ve servisin insiyatifine bağlı.

2.el 2014 model aracı geçen yıl aldığımda garantisi biteli 2 hafta olmuştu ve son bakımıda ben almadan 2 ay önce yetkili serviste yapılmıştı. Aldıktan sonra şoför tarafındaki kapı iç fitilinin araca binip inerken sürtünmeden dolayı (önceki sahibi kilolu idi) 20 cm yırtık olduğunu farkettim. servise iyiniyet garantisinden değiştiririm diye gittim. servis danışmanı baktı, bi yerleri aradı. Neymiş efendim, kullanıcı hatasıymış. garantiye girmezmiş, 200 küsür tl artı kdv imiş. ya hu 2 yaşında, 22bin km deki aracın fitili yırtılıyorsa nasıl kullanıcı hatası oluyor, üretim hatası olmasın. >:pek de iyi niyetli değiller. :000042-medium:Sonra yıldız hurdacılar sanayisinde kazalı bir golften çıkmasını 80 tl ye aldım, taktım.
diyeceğim o ki; iyiniyet garantisine fazla güvenmeyin. 
Iyi niyet garantisi tamamen servisin takdirine kalmış bir mevzuu olduğunu anlıyoruz burdan. Garanti uzatmanın faydası olur kanısındayım bende...

Garanti uzatmak aslında sadece bir poliçe ve vdf nin hizmeti, yani ilk 2 yıl ki gibi kolay kolay garanti kapsamı değilde vdf nin insafına kalmış oluyorsunuz..

Kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar

Garantiyi uzatmak için garantinin bitmemiş mi olması gerekiyor peki ?

Geri
Üst Alt