Golf 7 garanti bitmeden son servis. Beyin fırtınası yapmaca...

Gkhnd

Üye
İsim
Gokhn
Evet arkadaşlar arabam 2015 model golf 7 1.2 tsi dsg pasific mavi comfortline. Şu anda 42.000 km ve haziran da yıldan dolayı bakımı var garantisi de bitiyor. Bi ihtimal garantiyi uzatacağım.

Uzatmama ihtimaline karşı son serviste garanti kapsamında sizce hangi kontrollerin yapılmasını isteyebilirim. Bence deneyimlerinizden yola çıkarak güzel bir liste hazırlanıp. Listeye göre son bakıma gidilebilir.

Yararlı bi başlık olacağı kanısındayım...

İlerleyen zamanlarda bendede aynı durum olacak. Takip. :('

Evet arkadaşlar arabam 2015 model golf 7 1.2 tsi dsg pasific mavi comfortline. Şu anda 42.000 km ve haziran da yıldan dolayı bakımı var garantisi de bitiyor. Bi ihtimal garantiyi uzatacağım.

Uzatmama ihtimaline karşı son serviste garanti kapsamında sizce hangi kontrollerin yapılmasını isteyebilirim. Bence deneyimlerinizden yola çıkarak güzel bir liste hazırlanıp. Listeye göre son bakıma gidilebilir.

Yararlı bi başlık olacağı kanısındayım...
Tek dert edeceğiniz şey DSG'dir. DSG'de titreme, vuruntu, ses vs varsa garanti bitmeden servise gösterin derim. Yoksa da gösterin  :'(

Tek dert edeceğiniz şey DSG'dir. DSG'de titreme, vuruntu, ses vs varsa garanti bitmeden servise gösterin derim. Yoksa da gösterin 
1 aylık golf maceram var. Arabayı tam tanımış değilim. Dsg de ki bi vuruntu, titreme ve ses kullanıcının hissedeceği düzeydendir acaba. Ilk defa kullandığımız için olması gereken sarsıntı vuruntu ve sesin şiddetini bilemiyebiliriz ...

1 aylık golf maceram var. Arabayı tam tanımış değilim. Dsg de ki bi vuruntu, titreme ve ses kullanıcının hissedeceği düzeydendir acaba. Ilk defa kullandığımız için olması gereken sarsıntı vuruntu ve sesin şiddetini bilemiyebiliriz ...
Düşük viteslerde vuruntu hissedilir derecede rahatsızlık verebilir. Kalkışlarda silkelenir vs. Belki de bu tür sorununuz hiç yoktur. Bu arada garanti uzatımını şuanda yaptırabiliyorsanız sırf DSG için yaptırabilirsiniz. Yine de göstermekte fayda var. Servise gittiğinizde bi test sürüşü yaptırın, karşı taraftan yorum alın. 

son bakımı yetkili serviste yapar sonraki yılda yine paraya kıyıp yetkili servise gidersen iyi niyet garantisi devam eder..arada dsg bozulsa bile yardımcı olurlar...benzinlilerde dsg bozuluyormu o konuda bilgim yk daha çok ben dizellerdeki dsgnın bozuldugunu gördüm..malum yüksek tork dsg de soruna yol acıyor..

Yanlız dsg için değil bence herşey için yetkili servise gidin varsın 300,400 fazla verin en azından bi şey oldu mu muhattabınız oluyor daha önce başka araçla başımdan talihsiz olaylar geçmişti
Birde artık dışarıda eski esnaflar maalesef yok

10. ayda benimde garanti bitiyor. peki garanti uzatma işi oluyormu? oluyorsa fiyat aralığı ne olur?

bence garanti uzatılabilir

1 yıl için: 925 tl

2yıl için: 2200 tl

3 yıl için: 3600tl

ben garantim bitmesine 1 ay kalmıştı 925 tl vererek 1 yıl daha uzattım

Ilk kontrol edilecek DSG ve kavrama

Ikinci kontrol edilecek akü.

Garanti uzatma bana kalırsa pazarlama tuzağı.

Ama yaptırınca kafanız rahat olacaksa diyecek sözüm yok.

Her halükârda dile getirilmeyen toplam 5 yıl fabrika garantisi koşullu ve sınırlı olarak da olsa devam ediyor. Iyi niyet garantisi denen şey önemli.

Eğer bakımları 200-300 lira fazla ödeyerek karşınızda muhatap bulmak isterseniz bence yetkili servisten başka seçenek bulunmuyor. Bu verilen farkı garanti için ödenen gizli taksit olarak sayabilirsiniz.

Bir de kayıtlı ve resmî servis sisteminin devamlılığı için etik olarak tercih edilmeli diye düşünüyorum.

Yoksa sanayide bulunan dürüst esnafı tenzih ederek söylemeliyim ki, aksi halde "hallederiz aaabi" deyip aracınızi kobay olarak kulanan ve bilmediği bir sey cıkinca da " ne yapalim bu modeller boyle abim." Diyerek işin içerisinden çıkanlara mahkûm olabiliriz.

Araciniz yetkili servis bakimliysa garanti uzatmasanizda iyi niyet yeterli gibi..

Akü garantiden değişiyormu?

Ben şahsen garanti uzattım ve hayrını gördüm . . dsg kullananlar için garanti uzatma şart :D kafamız rahat olsun..

Geri
Üst Alt