golf orjinal fren balataları

Uyarı verdiği zaman bitmiş olmaması gerek. En az 3-5 bin km daha gitmeli uyarıdan sonra.16.000 km gibi bir kullanımda balataların bitmesi bence imkansıza yakın bir durum.

47.000 km deyim %70 i en az duruyor balataların.
Tamamen kullanıma göre balata biter hocam.

Sizin adınıza sevindim mümkün olduğunca fren pedalını kullanmamanız ve esp yi de mümkün mertebe çalıştırmadığınız için balatalarınız uzun süre gitmiş, gidecektir de.

Ama disklerin çok daha kıymetli olduğunu düşündüğümüzde. Balata uyarısı vermeden de sürekli kontrol edip gerekirse balataları ölçüp/ölçtürüp değiştirmekte fayda vardır. Disklerde oluşturacağınız çizikler torna ile giderilse bile eskisi gibi olmayacaktır.

Örneğin BMW ve arkadan iter modellerde aracın hafif tadını çıkartanlar, esp müdahalesine çok izin vermişse arka balataları, ön balatalara göre daha önce bitmektedir.

Benim aracımda şuan 115.000kmde. sürekli uzun yolda kullanıyorum. tüm bakımları serviste yapıldı ve henüz orjinal balataları üzerinde. önümüzdeki ay 120.000 bakımında değişecek büyük ihtimal. 105.000 bakımında servis personeli balataların bir sonraki bakıma kadar götürebileceğini söylemişti.

Benim aracımda şuan 115.000kmde. sürekli uzun yolda kullanıyorum. tüm bakımları serviste yapıldı ve henüz orjinal balataları üzerinde. önümüzdeki ay 120.000 bakımında değişecek büyük ihtimal. 105.000 bakımında servis personeli balataların bir sonraki bakıma kadar götürebileceğini söylemişti.
Maşallah şuana kadar rekor Sizlerde sanırsam 105 bin km ile Hocam :)   :'(

bundan önceki aracımda 2013 modeldi ilk çıkan mk7lerden. ondaki balataları 90.000-105.000 arası değiştirmiştik. bu seferkinde daha uzun kullanabildik. ama tedirginlik var heran uyarı verecek diye. bu aralar sürekli "Aracı P konumunda terk ediniz" uyarısını alıyorum. her uyarı sesinde bu sefer balata uyarısı çıktı sanıyorum. :)  en kısa sürede kontrol ettirmem lazım sanırım :D

Aracim 38bin de ve ilk defa balata uyarisi verdi

Peki bu balatalari disarda orjinali ile degistirsek iyiniyet garantisi disinda mi kalmis oluruz

Serviste bu islemin fiyati ne kadardir 

Bakimim kasim ayinda ama haftasonu malum bayram dolayisi ile il disina cikacagim 3gun icinde halletmem gerekiyor

@kickergls merhaba ben yakın zamanda serviste ağır bakım yaptırdım fren balatarını artı hidrolik fren yağını değiştirdim.Aracınızın yaşı varsa serviste yaş indirimi oluyor isterseniz servistende bi fiyat alın.

Ben de balata değiştireceğim aracım 37 bin. Daha önce dışarıdan Ferodo marka balata alan ve orijinal olduğuna emin olan var mı ? Galiba üzerindeki barkod numarasından orijinal olduğunu kontrol edebiliyormuşuz .

Aracim 38bin de ve ilk defa balata uyarisi verdi

Peki bu balatalari disarda orjinali ile degistirsek iyiniyet garantisi disinda mi kalmis oluruz

Serviste bu islemin fiyati ne kadardir 

Bakimim kasim ayinda ama haftasonu malum bayram dolayisi ile il disina cikacagim 3gun icinde halletmem gerekiyor
az önce Kayseri Aykan ile konuştum.

ön balatalar için 460 TL+işcilik fiyatı verdiler

dışarda özel serviste değiştirtsem iyiniyet garantisi iptal olurmu

hep uzun yol mu kullandınız hocam. bu arada araç kaç model.

bundan önceki aracımda 2013 modeldi ilk çıkan mk7lerden. ondaki balataları 90.000-105.000 arası değiştirmiştik. bu seferkinde daha uzun kullanabildik. ama tedirginlik var heran uyarı verecek diye. bu aralar sürekli "Aracı P konumunda terk ediniz" uyarısını alıyorum. her uyarı sesinde bu sefer balata uyarısı çıktı sanıyorum. :)  en kısa sürede kontrol ettirmem lazım sanırım :D
P konumu uyarısı çıkıyorsa servise göstermeniz gerekiyor bence.

@kickergls Doğuş otoyu aradım ön fren balatasına 500 küsür tl + işçilik dediler. Dışarıda 200 tlye hallolur.

@eren34 dışarıda 300lira fiyat aldım muadil ürün diyor şimdi 100 150liradan kaçacağım diye iyiniyet garantisine pürüz gelsin istemiyorum.sonuçta DSG kullanan biriyim

@eren34 dışarıda 300lira fiyat aldım muadil ürün diyor şimdi 100 150liradan kaçacağım diye iyiniyet garantisine pürüz gelsin istemiyorum.sonuçta DSG kullanan biriyim
Zaten yetkili servisler de aracın yaşına göre %15-30 arası değişen yedek parça ve işçilik zubizu indirimi var., aradaki fark daha da azalabilir.. :)  

@Salim hocam size takılan balata economy serisi olandan takmışlar., economy serisi olan balatalar, aracın üzerinde olan orjinal balatalara göre daha ucuzdur ama ömürleri nispeten daha kısa olur., her iki balata tipide orjinal vw malıdır ama economy serileri fiyat bakımından daha uygun olduklarından., akü, fren balatası vs.. benzeri parçalarda müşterilere alternatif economy serisi ürünleri sunulur., kalite anlamında tüm standartları karşılasa da ömürleri daha kısa olur., bilginiz olsun dedim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ismail_32 iki ay önce ferodo aldım e11 UK üretimi 275 fiyat çektiler başka bir yerden 250 ye aldım 300 e kadar fiyat çeken var 2 aydır kullanıyorum sıfır sorun daha önceki balatayı da 1 ay önce almıştım 1 aylık balatayı çöpe attım frenlemeden hiç memnun değildim söktüklerinde içi parçalanmıştı boşluklar vardı. Balatada sıralamam ate ferodo textar trw remsa bosch diye uzayıp gider. 

1.2 tsi 1.6 tdi golf 7 için oem kodları

Oem No: 5Q0698151C 
FERODO Marka No: FDB4454 
ATE Marka No: 13046073032, 
DOCTOR Marka No: 1002214, 
MEYLE Marka No: 0252203517, 
MGA Marka No: 56405, 
SWB Marka No: 698150011, 
TEXTAR Marka No: 2203501,

Bende ferodo ile değişmiştim servisten orj alıp kendim değişmiştim şimdi değişrsem disk balata değişmem lazım ama ate biraz daha kaliteli feroda uk yada alman malı bulunursa tercih edilenilir piyasa çin malı var kaliteleri biraz düşük gibi türkiyede üretiliyormuş ama golf için görmedim ate disk balata takımı benim için en uygunu artı hidrolikte değişecek

Geri
Üst Alt