golf orjinal fren balataları

aryacg

Üye
    Arkadaşlar merhaba,öncelikle konuyu buraya yazdığım için üzgünüm ama istediğim konu başlığı bulamadım...Şimdi soruma geleyim..Arkadaşlar bugün aracımı yenibosna Altur a götürüp 2.bakımına soktum..Servis danışmanından rutin işlemler dışında bir şey yapılmamasını rica ettim,sağolsun anlayış gösterdi,olması gerekenleri de ayrıca not düşer size söylerim dedi...Aracım 2015 4 mayıs trafiğe çıkışlı ve 16.890 km de...aracı almaya gittiğimde hocam fren balataları sınıra yakın dedi...Bu da ortalama 3.000 ile 5.000 km arası daha götürür ama değiştirsek iyi olurdu dedi...Ben şimdi bu işlemi dışarda yaptırmak istiyorum ama servisin kullandığı orijinal fren balata markalası nedir? ne marka taktırayım arkadaşlar?

hocam 16900 kmde balatanızın sınıra yaklaşması imkansız gibi bir şey. servis danışmanı daha fazla para kazanabilmek için böyle bir şey söylemiştir. zaten aracınız balatalar bitmeye yaklaştığında uyarı verecektir.

hocam 16900 kmde balatanızın sınıra yaklaşması imkansız gibi bir şey. servis danışmanı daha fazla para kazanabilmek için böyle bir şey söylemiştir. zaten aracınız balatalar bitmeye yaklaştığında uyarı verecektir.
Kullanıma göre değişebileceği için ölçen kalem gibi bir aleti var. Onunla ölçtürüp değiştirilebilir. Gerçekten 15-20 k arası biten balatalar var golfte hocam.

Arkadaşlar merhaba,öncelikle konuyu buraya yazdığım için üzgünüm ama istediğim konu başlığı bulamadım...Şimdi soruma geleyim..Arkadaşlar bugün aracımı yenibosna Altur a götürüp 2.bakımına soktum..Servis danışmanından rutin işlemler dışında bir şey yapılmamasını rica ettim,sağolsun anlayış gösterdi,olması gerekenleri de ayrıca not düşer size söylerim dedi...Aracım 2015 4 mayıs trafiğe çıkışlı ve 16.890 km de...aracı almaya gittiğimde hocam fren balataları sınıra yakın dedi...Bu da ortalama 3.000 ile 5.000 km arası daha götürür ama değiştirsek iyi olurdu dedi...Ben şimdi bu işlemi dışarda yaptırmak istiyorum ama servisin kullandığı orijinal fren balata markalası nedir? ne marka taktırayım arkadaşlar?
Textar-ferodo uygundur hocam. Bosch bilr çıkabiliyor bazen. Parçacıdan arabanıza uygun sorarsanız size markaları söyler zaten.

Kullanıma göre değişebileceği için ölçen kalem gibi bir aleti var. Onunla ölçtürüp değiştirilebilir. Gerçekten 15-20 k arası biten balatalar var golfte hocam.
Mercedes c serisinde 20-25 bin gibi bitmesi normal karsilaniyor ama golfte boyle bir seyi ilk kez duyuyorum. Iki yilda 16 bin km yapan aracin balata bitirecek seviyede agresif kullanildigini sanmam. Dedigim gibi balatalar belli bir sinirin altina dustugunde arac uyariyor zaten.

48 bin km oldu aracim da sukur uyari vermedi balata icin arac.[emoji1] [emoji106] [emoji122] [emoji106]

48 bin km oldu aracim da sukur uyari vermedi balata icin arac.[emoji1] [emoji106] [emoji122] [emoji106]
Hocam uyarı vermesini beklemeyin bence.
Uyarı verdiği zaman bitmiş oluyor zaten.
Disklerin sağlığı içim kontrol ettirmekte fayda var.

Aynen hocam haklisiniz lakin hafta bir ben hafta 10 gunde bir Ustamiz kontrol ediyor. [emoji106]

Dışarıda bir yere gösterin muhtemelen değişime gerek yoktur. Dediği gibi bile olsa %25 ömrü daha var demektir

Sağolun arkadaşlar yorumlarınız için...Dediğiniz gibi 16.800 kmnin yaklaşık 7-8000 km uzun yolda yapıldı...Ben de sorun olcağını düşünmüyorum en iyisi yaz tatilini çıkarıp öyle değiştirmek...Bu arada yolunuz düşerse yenibosna altur servisinde Servis danışmanı Mehmet Koçer var...Aslında Otomotiv öğretmeni bır arkadaş...Çok ilgili ve efendi bir arkadaş tavsiye ederim...

Değerli  Hocalarım

1. VAG kablosu ile müdahale edilerek Esp "strong" ayarina getirildiyse.

2. Kullanım alışkanlıklarımız

A) Sabırsız bir sürücüyseniz

B ) Performanslı kullanmayı seven bir sürücüyseniz.

C) gaza sakin basmayı veya aracı süzülerek yavaşlamasını tercih etmezseniz.

D) Deniz veya göl kenarında yaşıyorsanız ya da nemli bir iklimde aracı kullanırsanız.( Fren balatalarını kuru tutma amaçlı güvenlik özelliği nedeniyle )

E) aracın üzerini branda ile örterseniz.  ( Nemin buharlaşmak yerine yoğuşmasina ve nem sensörlerinin araç diskleri sudan çıkmış veya nemli bir ortamda olduğunu sanarak kuru tutmak için aktive olmasına)

Balatalar ve hatta diskler erken bitebilir.

Balatalar için bencede erken degıstırmeyın bence

balata değişeceklere bilgi vereyim..orjinal balatalar trw ferodo yada ate olabilir..bende ferodo çıkmıştı..(geçen lastiği söktüğümde balata üzerinde görmüştüm)..kullanılan balata orjinal alman türkiyede alırsanız Türkiye fabrikalarında üretilmiş olabilir emin değilim..yok illa alman istiyorum diyosanız ate yi öneririm fabrikası almanyada ferododan daha kalıteli..ferodo 150tl civarı ikeb ate 260-270 tl..dikkat edeceğiniz nokta disk çapı 276mm yada 288mm...http://www.otosupermarket.com/Golf-7-2013-ve-Sonrasi,LA_12205-2.html#labels=12205-2 bu sitede hepsi var ama fiyatlar konusunda emin değilim..başka yerde daha ucuz bulunabilir düşüncesindeyim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Uyarı verdiği zaman bitmiş olmaması gerek. En az 3-5 bin km daha gitmeli uyarıdan sonra.

16.000 km gibi bir kullanımda balataların bitmesi bence imkansıza yakın bir durum.

47.000 km deyim %70 i en az duruyor balataların.

Geri
Üst Alt