Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

@KaiZeN merhaba hocam, evet konuya baktım hatta forumda ki tüm temizlik konularına baktım ondan sonra araştırma yaptım. çok teşekkür ederim

@KaiZeN Hocam konudaki yorumlarinizi okumaya calistim, gayet bilgilendirici ama teknik terimler ve marka isimlerinden dolayi bi ara Turkce’yi unutuyordum :)  

Kimileri delilik dese de bence de guzel bir ugras. İstanbul anadolu yakasinda tecrubelerini paylasabilecek olan varsa musait bir gun bir yikama bulusmasi ayarlayabiliriz herkes icin faydali olur diye dusunuyorum.

Bu arada wizard ya da purestar kurulama havlusu temin edebilecegimiz bir yer var midir?

@yalin set fiyat olarak çok iyi. bende bu aralar malzeme topluyorum bu eldiven ile havluyu zaten alacaktım da şampuan bunu düşünmüyordum. aracım da seramik var Valet Pro Concentrated Car Wash düşünüyordum ama bilemedim bu seti de alabilirim şampuan için biraz araştırma yapmam lazım seramik var araçta ph nötr olan bi şampuan arıyorum. bi de bu site ne kadar güvenilir daha önce ben alışveriş yapmadım yapan varsa bilgilendirirse iyi olur 
O değerli vaktinizi şampuan araştırmak yerine aracı yıkamak için harcarsınız.. zamanında çok araştırdığım için ben size öneride bulunayım :) Seramik olan araca piyasada bulabileceğiniz en iyi şampuan nanolex pure, zymöl auto wash veya bulabilirseniz adam's car şampuanın kralı bunlardır.. daha ekonomik olsun ama yine de seramiğe bişey yapmasın derseniz f/p olarak valet pro concentrated car wash fena değil güzel şampuandır..

Not: Nette meguiars 'ın sarı şampuanı güzel yorumlar okuyabilirsiniz amaan diyim uzak durun paranızı sokağa atarsınız., fiyatına göre yaptıkları sıradan şampuandan pek bir farkı yok.!

@KaiZeN Hocam konudaki yorumlarinizi okumaya calistim, gayet bilgilendirici ama teknik terimler ve marka isimlerinden dolayi bi ara Turkce’yi unutuyordum :)  

Kimileri delilik dese de bence de guzel bir ugras. İstanbul anadolu yakasinda tecrubelerini paylasabilecek olan varsa musait bir gun bir yikama bulusmasi ayarlayabiliriz herkes icin faydali olur diye dusunuyorum.

Bu arada wizard ya da purestar kurulama havlusu temin edebilecegimiz bir yer var midir?
Aslında teknik terim pek kullanmamaya çalışıyorum. Ürün isimlerini bulmanız ve araştırmanız daha kolay olması için olduğu gibi yazıyorum 😊

@Dreamliner Emre hocama bir gönderme de bulunalım havlular için. Wizard elinde kalmamıştı son konuşmamızda ama klin yada purestar getircekti diye hatırlıyorum. Gördügünde bilgi vericektir.

O değerli vaktinizi şampuan araştırmak yerine aracı yıkamak için harcarsınız.. zamanında çok araştırdığım için ben size öneride bulunayım :) Seramik olan araca piyasada bulabileceğiniz en iyi şampuan nanolex pure, zymöl auto wash veya bulabilirseniz adam's car şampuanın kralı bunlardır.. daha ekonomik olsun ama yine de seramiğe bişey yapmasın derseniz f/p olarak valet pro concentrated car wash fena değil güzel şampuandır..

Not: Nette meguiars 'ın sarı şampuanı güzel yorumlar okuyabilirsiniz amaan diyim uzak durun paranızı sokağa atarsınız., fiyatına göre yaptıkları sıradan şampuandan pek bir farkı yok.!
@forzaGilles Meguiars’in sari sampuanini hem beyaz hem siyah arabada kullandim, guzel temizliyor ve parlaklik veriyor ama fiyatina gore deger mi goreceli bir durum. Sonax’in sari sampuani o kadar parlatmiyordu mesela. Tabi dediginiz gibi seramikle bir iliskisi olmadigi icin standart ayarda sampuanlar bunlar.

@KaiZeN Havlu icin actigi konuya yorum yazmistim ama uzun suredir foruma girmiyor sanirim gormemistir...

@forzaGilles Meguiars’in sari sampuanini hem beyaz hem siyah arabada kullandim, guzel temizliyor ve parlaklik veriyor ama fiyatina gore deger mi goreceli bir durum. Sonax’in sari sampuani o kadar parlatmiyordu mesela. Tabi dediginiz gibi seramikle bir iliskisi olmadigi icin standart ayarda sampuanlar bunlar.

@KaiZeN Havlu icin actigi konuya yorum yazmistim ama uzun suredir foruma girmiyor sanirim gormemistir...
temizlik etksinden ziyade fiyatını göz önünde bulundurursak pahalı kaçıyor., o rakamlar çıkınca en iyisini alma şansı doğuyor o zamanda meguiars almak anlamı kalmıyor., zaten meguiars sarı şampuan cilalı bir ürün seramikli araçta cilalı şampuan seramiği perdelediği için uygun değil., bana kalırsa zaten bir şampuandan cila beklemek bi espirisi yok., bana göre her ürünün görevi tek olmalı cila kendi işini yapıcak., şampuan da bi zahmet kendi görevini yapsın :)

Yahu BİM mf bez dediğiniz bu bimde satılan bezmi anlayamadım 

@forzaGilles okadar pahalı şeyler içinde görünce inanamadım da 🤣 iyimi yani bu bezler 
iç temizlik için kullanıyoruz hocam veya motor temizliğinde., ama araca cila falan atmak için uygun değil..!! :) iyi demeyelim de ekonomik genel temizlik bezi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Parlaklık istiyorsanız Meguiars’in Lila/Eflatun renkli şampuanını deneyin derim.

Çeyize eklenen yeni ürünlerimiz 😊

20191130_161107.jpg

Purestar duplex - medium
( twisted pile korea mikrofiberi havlu 5dk da maksimum araç kurular )

Bilt hamber double speed wax
( mikrofiber bez ve aplikatör ile birlikte geliyor, T1 carnabua içeriyor ne kadar olduğu ve beyaz mı sarı mı olduğu yazmamakla birlikte büyük ihtimalle sarıdır, ilk fırsatta uygulayacağım, iki katta 3 ay kadar gittiğini deneyenler belirtmişti )

Purestar luxury blue buffing towel
( açıklamasında oldukça iddalıydı piyasadaki en kaliteli wax bezi diye. Kaç gsm olduğu yazmıyor ama yüksek olduğunu düşünüyorum )

Purestar light touch edgeless buffing towel
( 5 li paket. Denemek için birini ben aldım dıgerleri bacanaklarda. Gyeon soft wipe ı andırıyor yumuşaklık ve incelik bakımından, tanesi 20tl ye geldi yaklaşık )

Poorboys natys - red wax
( bahar da uygulamayı düşünüyorum )

Poorboys white diamond

( parlaklığı üst seviyeye çıkarmak için glaze ürünü, wax ın altına uygulayacağım her ne kadar wax ın ömründen çalsa da. Bahar da başlarım uygulamaya )

Purestar - interior cleaning mitt
( torpido, vitesin etrafı gibi yerler için aldım ama biraz tüyleri sert gibi geldi daha sert plastiklerde sanırım kullanıcam )

Purestar russian blue wash pad
Purestar polar bear wash pad

( oldukça yumuşaklar, ele güzel oturuyor ideal boyutları, işlevi de iyi olursa tadından yenmez. Renkleri farklı olsun diye beyaz ve gri aldım )

Purestar high density glass towel
( gözlük silme bezleri gibi yapısı var, oldukça ümitliyim kendilerinden )

Carpro triple pack clay
( ultra yumuşak, yumuşak ve orta sertlikte kil )

Bu ürünü kullanan var mı acaba? Veya köpük yapma için pompa önerisi yapabilecek

520F7877-286A-49C4-BE2D-92DDD0F79904.png

Geri
Üst Alt