Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

45 dakika önce, KaiZeN yazdı:

Hocam merhaba,

Bir deri temizleyici ve deri bakım kremi işinizi görücektir. Uygulama yapmak için valet pro nun Dash brush olarak geçen kalın fırçasını temin edebilirsiniz. Deri temizleyici olarak bende valet pro leather soap var. Fırça yardımıyla deri temizleyiciyi uyguluyorsunuz. Mikrofiber bezle güzelce temizleyip üzerine deri bakım kremi uyguluyoruz bir aplikatörle. Dr beasley s leather cream var bende. İki arkadaşın aracında uyguladık sonuç gayet tatmin ediciydi. 

Deri ürünlerinde genel olarak kullanılan ve beğenilen marka colourlock dur. Bu markanın ürünlerini de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

@AdanaDetailing Mahmut hocamın da uygulama videosunu da izlerseniz yardımcı olacaktır:)

Detaylı cevabınız için teşekkürler.

@KaiZeN direksiyonu önce kc pol star ile temizleyip, üstüne leather star ile ile geçeyim diyorum ne dersiniz ? elimde bunlar var.

@KaiZeN direksiyonu önce kc pol star ile temizleyip, üstüne leather star ile ile geçeyim diyorum ne dersiniz ? elimde bunlar var.
Hocam merhaba,

Pol star iyi iş çıkaracaktır. 1/10 sulandırma oranıyla diye tahmin ediyorum. Leather star ı biraz araştırdım ama pek kullanıcı yorumu ve kullanan görmemekle birlikte üzeceğini sanmıyorum. 

ilk mesajdaki demiz tozu temizliği için önerilen "Auto Finesse Iron Out" ürününü haftasonu aracın tüm kaportasına uyguladım. Aracı alalım 2 sene oldu ilk kez demir tozu temizliği yaptım. Ürünün kokusu berbat fakat işlevi güzel  B)

iron-out demiz tozu.jpg

ilk mesajdaki demiz tozu temizliği için önerilen "Auto Finesse Iron Out" ürününü haftasonu aracın tüm kaportasına uyguladım. Aracı alalım 2 sene oldu ilk kez demir tozu temizliği yaptım. Ürünün kokusu berbat fakat işlevi güzel 

/monthly_2019_11/1901373244_iron-outdemiztozu.thumb.jpg.85835c4a2bb7ee88f3ed5e0064a45e78.jpg
Hocam demir tozundan başka bir uygulama yaptinizmi yoksa sadece demir tozu temizleyici uygulayıp sonrasında sadece yıkamamı oldu.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Demir tozu temizleyiciyi uygulayıp 10 dk bekledim morlaşması için. Daha sonra tazyikli su ile yıkama yaptım. 

Kendi yerim ve kapalı bir alan olsa kille temizliğe de girişip polisaj aşamasına geçmek isterdim tabi ama şimdilik bu kadarını yapabiliyorum.

ilk mesajdaki demiz tozu temizliği için önerilen "Auto Finesse Iron Out" ürününü haftasonu aracın tüm kaportasına uyguladım. Aracı alalım 2 sene oldu ilk kez demir tozu temizliği yaptım. Ürünün kokusu berbat fakat işlevi güzel  B)

Ekli dosyayı görüntüle 25088
Elinize sağlık . Kokusuna bayıldığınız zaman iyi bir detaycı olacaksınız . :D  

Hocam demir tozundan başka bir uygulama yaptinizmi yoksa sadece demir tozu temizleyici uygulayıp sonrasında sadece yıkamamı oldu.

Hocam merhaba,

Uygulama yapmayı düşünüyorsanız birlikte yapabiliriz :) tekirdağa bekleriz. @forjust1day tuna hocama da uğrayıp bir kahvesini içeriz  :sofor:

Hocam merhaba,
Uygulama yapmayı düşünüyorsanız birlikte yapabiliriz [emoji4] tekirdağa bekleriz. [mention=3153]forjust1day[/mention] tuna hocama da uğrayıp bir kahvesini içeriz 
En kısa zamanda hocam.whatsapp tan haberleşiriz.

Demir tozu temizleyiciyi uygulayıp 10 dk bekledim morlaşması için. Daha sonra tazyikli su ile yıkama yaptım. 

Kendi yerim ve kapalı bir alan olsa kille temizliğe de girişip polisaj aşamasına geçmek isterdim tabi ama şimdilik bu kadarını yapabiliyorum.
Elinize sağlık., yalnız demir-tozu temizleyiciyi (markası ne olursa olsun) 5-6dk. dan fazla kaporta üzerinde tutmayınız., şayet yaz ayında olsaydık boya üzerinde kuruyabilirdi sıkıntı çıkarır.,

Kaporta sıcakken veya araç güneş altında kalmış ise veya motor kaputu ısınmış haldeyken soğumasını bekleyiniz., aynı şekilde fren disklerinin de soğumasını bekleyiniz..

Bir de uygulama öncesi kaportayı hafif ıslatınız., jantlarda tam tersi ıslatmıyoruz..

Hocam merhaba,

Şuanki fiyatlarini bilmemekle 

Yanlış hatırlamıyorsam sene başında Bathe 135tl, Smoothie 155tl, Soft dryer 70tl filandı. Üç aşağı beş yukarı sene başı fiyatlara geliyor. Başka markalarda alternatifler olmakla birlikte, Alınabilir.

Alternatifler;

Zymöl auto wash başka bir forumda 111tl ye satılıyor. Kimyasal adamlarda bundan 1 ay önce gibi 85tl den iyi bir kampanyayla çok hızlı bitti.

Nanolex pure 85tl. Boyakoruma.com yeni distribütor olmuş. Ondan önce 75tl di.

Gtechniq in ayni tip eldiveni clean your car da 12.25 pound. 

Soft dryer genel olarak begenilen bir havlu. Ancak yeni twisted pile havlular gerçekten başka. @yusuf @snoppy hocamlar da wizard of gloss blue marlin alıp kullandılar gayet memnun kaldılar. Bende purestar duplex var, klin korea drying duo da on numaradır. Bunlardan birini de alabilirsiniz. Fiyatlar 150tl gibidir.

Karar sizindir 😊

@yalin set fiyat olarak çok iyi. bende bu aralar malzeme topluyorum bu eldiven ile havluyu zaten alacaktım da şampuan bunu düşünmüyordum. aracım da seramik var Valet Pro Concentrated Car Wash düşünüyordum ama bilemedim bu seti de alabilirim şampuan için biraz araştırma yapmam lazım seramik var araçta ph nötr olan bi şampuan arıyorum. bi de bu site ne kadar güvenilir daha önce ben alışveriş yapmadım yapan varsa bilgilendirirse iyi olur 

@yalin set fiyat olarak çok iyi. bende bu aralar malzeme topluyorum bu eldiven ile havluyu zaten alacaktım da şampuan bunu düşünmüyordum. aracım da seramik var Valet Pro Concentrated Car Wash düşünüyordum ama bilemedim bu seti de alabilirim şampuan için biraz araştırma yapmam lazım seramik var araçta ph nötr olan bi şampuan arıyorum. bi de bu site ne kadar güvenilir daha önce ben alışveriş yapmadım yapan varsa bilgilendirirse iyi olur 
Hocam merhaba,

Zymöl ve nanolex ph nötr dür. Güvenle kullanabilirsiniz. Ikisini de kullanan birisi olarak memnun kalacaksınizdir.

Siteden alışveris yaptım güvenilirdir. Cg wheel cleaner, cg orange degreaser almıştim. Bir problem yaşamadim.

Bu arada temizlik ürunleri arıyorsanız yikama üzerine konu açmıştım size belki fikir verir 

Geri
Üst Alt