Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

@mustafacagri

Hocam merhaba,

Bahsettiğiniz ürün 3d hd speed. Af tirpple ile karşılaştırmasını başka bir forumda yapmişlardı. 3d daha iyi iş yapmıştı çizik almada. All in one ürünleri kullanılabilir. Tabi bir wax kadar koruma yapmaz. Üzerine bir de wax atarsanız tam olur😊.. 3d hd speed, af tripple dışında autoglym srp ve chemical guys glossworkz te önerilen ürünler. Srp özellikle..Bilginiz olsun..Hem wax öncesi aracınıza da uygulayabilirsiniz.

@latissimusdorsi

Ortak alım fikrine katılıyorum. Sırf bu yüzden birçok aldığım detay ürününü galon olarak aldım. Evde saklaması da sorun oluyor bozulmasın diye güneş görmeyen yer bulmak ve koymak gerekiyor (hanım vurucak beni az kaldı😊) . Dediginiz gibi Hesaba vurduğunuzda 500ml ile 5lt veya 3.78lt arasında epey bir fiyat farki çıkıyor. En sevmedigim sey ayni urune fazladan para vermek. Mesela bana da af spritz lazım olucak veya muadili bir ürün. Konu açılıp, zamani müsait olan birisi öncülük yaparsa çok iyi olur. Ürünler nerde daha ucuz bulunursa ordan alınır. Ben mesela yamaclar detailing ten fiyat almıştım piyasadaki en ucuz üründen %10 daha indirimliydi. Yada @AdanaDetailing mahmut hocam ön ayak olup bize iyi fiyat verirse 5lt ve galonluklar için kendisinden temin ederiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@KaiZeN Bunun en kolay yolu, forumda temizlik sekmesinde ayri bir bolum yapacagiz. Herkes almak istedigi urunu yazacak, (alinik-satilik gibi) talepleri cakisanlar ortak alip bolusecekler. 

Yada elimde 5lt af classic apc var. bakiyorum bitecek gibi degil. Isteyenlere 500cc-1lt gonderecegim. Boyle de elimizdeki fazla urunlerden kurtulabiliriz.

Mesela koch chemie top star, bol dorde mukemmel olur. Ben mesela 250 cc almak isterim, 1lt hem cok hem pahali hem de urunu tanimiyorum. Bazen insanlar aliyor, urunu begenmiyor, atamiyor da, bitsin diye kullaniyor.

Detay isinde al al nereye kadar degil mi ama :)  Bir sure sonra evde her taraf bidon :D  

Ben urun bolmeye sicak bakmiyordum ama maliyetler cok artti. Bir bakmissin sepet 500tl olmus.

Golf tutkusunda boyle bir kultur gelistirebiliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Ysn
@KaiZeN 

@mustafacagri

Hocam merhaba,

Bahsettiğiniz ürün 3d hd speed. Af tirpple ile karşılaştırmasını başka bir forumda yapmişlardı. 3d daha iyi iş yapmıştı çizik almada. All in one ürünleri kullanılabilir. Tabi bir wax kadar koruma yapmaz. Üzerine bir de wax atarsanız tam olur😊.. 3d hd speed, af tripple dışında autoglym srp ve chemical guys glossworkz te önerilen ürünler. Srp özellikle..Bilginiz olsun..Hem wax öncesi aracınıza da uygulayabilirsiniz.

@latissimusdorsi

Ortak alım fikrine katılıyorum. Sırf bu yüzden birçok aldığım detay ürününü galon olarak aldım. Evde saklaması da sorun oluyor bozulmasın diye güneş görmeyen yer bulmak ve koymak gerekiyor (hanım vurucak beni az kaldı😊) . Dediginiz gibi Hesaba vurduğunuzda 500ml ile 5lt veya 3.78lt arasında epey bir fiyat farki çıkıyor. En sevmedigim sey ayni urune fazladan para vermek. Mesela bana da af spritz lazım olucak veya muadili bir ürün. Konu açılıp, zamani müsait olan birisi öncülük yaparsa çok iyi olur. Ürünler nerde daha ucuz bulunursa ordan alınır. Ben mesela yamaclar detailing ten fiyat almıştım piyasadaki en ucuz üründen %10 daha indirimliydi. Yada @AdanaDetailing mahmut hocam ön ayak olup bize iyi fiyat verirse 5lt ve galonluklar için kendisinden temin ederiz.
Evet evet hocam 3d HD speed idi :) ufak boyutu da vardı hatta 25-30 TL gibi bir fiyata. Elimde Cg wet mirror shine var. Bu da benzer işi görür mü? Wax altına bunu uyguluyorum parlaklık max seviyede olsun diye. Tabi haliyle ömürden taviz veriyorum.

Bölünmüş ürün olarak alım şahane olur ben de bölünmüş alıma denk geldikçe alıyorum forumlardan

@mustafacagri

Evet hocam. Glaze sınıfındaymış ürün ben kullanmadım. Glaze ürünlerini wax öncesi uyguluyorlar. Ben de denicem bir ramazan bitsin bakalım 😊 Sanırım srp f/p açısından uygun olduğu için ondan alıcam..

@forzaGilles cok iyi olur.

Bu urun haricinde Elinizde fazla (yakin zamanda bitmeyecek) urun varsa, mesela koch ts, spiritz, vrc gibi satin alabilirim, 100, 250 veya 500 cc 

Urunu siz bolebilir misiniz, ben size havale yapayim
Haricinde fazladan ürün var mı zannetmiyorum ama dolabı açık bakmam lazım.,

Sıkıntı yok ben alıp bölerim kargo yaparız., akşam detayını özelden konuşuruz..

@Ender Forum kurallari ve sponsorluk anlasmalariniz acisindan uygunsa, Boya Koruma, Bakım ve Temizlik sekmesi altinda baslik olarak alinik, satilik urunler, ortak alimlar seklinde bir baslik acilabilir. Maksat ticaret degil tabiki, maliyetleri dusurmek, tecrubelerden faydalanmak. Ben oneride bulunmus olayim :)  . Saygilar.

Meguiars'ın sarı şampuanı çok toz tuttuğu için dahil etmedik., diğer bir sebebi ise kendisinden çok daha iyi olan şampuanlardan pahalı olması., yıkama eldiveni daha öncede yazmıştım kalitesiz bir ürün araçta çizik oluşturuyor daha kaliteli eldivenler mevcut ben meguiars'ın eldivenini jantları temizlemede kullanıyorum., Auto Finesse Spritz iç temizlik spey'i güzel ve başarılı bir üründür, gözden kaçmış., @alper32 hocama burdan haber verelim eklesin;)
Sarı şampuanın toz tuttuğunu yazmışsınız, ilk defa sizden duydum ama inanamadım. neden toz tutuyor peki merak ettim. ben hem lila renklisini hem de sarı renklisini kullanırım. sarı renkli olanı camda su itici görevini görürken renkte de derin bir görüntü veriyor. lila renkli olanı da parlaklık veriyor. 5-6 yıkama da bir lila renkliden kullanırım.

@Culture33 ben de 1 kere kullanmıştım. Toz tuttuğu kısma ben de katılıyorum ki o yüzden bi daha kullanmadım. Mumsu bi tabaka bırakıyor, sanırım toz çekmesi o yüzden. 

@Culture33 ben de 1 kere kullanmıştım. Toz tuttuğu kısma ben de katılıyorum ki o yüzden bi daha kullanmadım. Mumsu bi tabaka bırakıyor, sanırım toz çekmesi o yüzden. 
Evet mumsu bir tabaka bırakıyor, boyayı dış etkenlerden korurken, tozun araca yapışmasını önlüyor.  örneğin ben iki günde bir aracımı yıkarım, ama haftada bir şampuanlarım. basınçlı suyu tutunca ne tozdan eser kalmıyor. hani kullanıcıya göre değişiyor aslında :)  

Sarı şampuanın toz tuttuğunu yazmışsınız, ilk defa sizden duydum ama inanamadım. neden toz tutuyor peki merak ettim. ben hem lila renklisini hem de sarı renklisini kullanırım. sarı renkli olanı camda su itici görevini görürken renkte de derin bir görüntü veriyor. lila renkli olanı da parlaklık veriyor. 5-6 yıkama da bir lila renkliden kullanırım.
Şampuandan sonra aracın toz tutmaması lazımken bu şampuandan tozu mıknatıs gibi çekiyor., ancak bu şampuanın tek sorunu bu değil.,

90-100 lira bandında satılan bir şampuana göre temizleme etkisi zayıf, sarfiyatı fazla., kendisinden çok daha iyi şampuanlar ile aynı rakama satılıyor., aracını kendi yıkamayı seven az-çok detay işine bulaşmış arkadaşlara cilalı şampuan önermem., mümkünse şampuan kendi işini yapmalı, cila kendi işini yapmalı., 90 lirayı verdikten sonra Nanolex pure shampoo, Koch Chemie Gsf, Adams car shampoo gibi çok daha başarılı ürünler var..

Örneğin linkini şu şampuan 30 liraya satıldığına aldanmayın kullandığınız meguiars'tan çok daha başarılı bir üründür; https://www.kimyasaladamlar.com/urun/seramik-korumalar-icin-ph-dengeli-konsantre-sampuan-concentrated-car-wash-500ml

Şampuandan sonra aracın toz tutmaması lazımken bu şampuandan tozu mıknatıs gibi çekiyor., ancak bu şampuanın tek sorunu bu değil.,

90-100 lira bandında satılan bir şampuana göre temizleme etkisi zayıf, sarfiyatı fazla., kendisinden çok daha iyi şampuanlar ile aynı rakama satılıyor., aracını kendi yıkamayı seven az-çok detay işine bulaşmış arkadaşlara cilalı şampuan önermem., mümkünse şampuan kendi işini yapmalı, cila kendi işini yapmalı., 90 lirayı verdikten sonra Nanolex pure shampoo, Koch Chemie Gsf, Adams car shampoo gibi çok daha başarılı ürünler var..

Örneğin linkini şu şampuan 30 liraya satıldığına aldanmayın kullandığınız meguiars'tan çok daha başarılı bir üründür; https://www.kimyasaladamlar.com/urun/seramik-korumalar-icin-ph-dengeli-konsantre-sampuan-concentrated-car-wash-500ml
hocam haklısınız da, kostik olayı var mı, yok mu? onu bilemiyoruz diğerlerinde. Almanya'dan 3-5 Euroya aldığım şampuan da kostik içermez - paraben içermez gibi yazılar vardı. gayet de başarılı bir üründü ama Almanya'da işte. burada da aradım maalesef bulamadım. gerçi bulsam da aynı kalitede olur mu bilemem. Saçımızı yıkadığımız Schauma marka şampuanda da kalite dağlar farklıydı, Türkiye'den aldığım şampuan aynı olmasına rağmen berbattı.

Bu arada 500 ml / 29,50 tl, diğerleri 1,42 lt veya 1,80 lt. yani aynı fiyata geliyor aşağı yukarı.

@forzaGilles hocam jant bakımı için kitapçıklar da sert ciladan bahsediyor. bi çok yere sormama rağmen sert cila diye bir şey bulamadım, sizin bu konuda bilginiz var mı?

[mention=208]Ender[/mention] Forum kurallari ve sponsorluk anlasmalariniz acisindan uygunsa, Boya Koruma, Bakım ve Temizlik sekmesi altinda baslik olarak alinik, satilik urunler, ortak alimlar seklinde bir baslik acilabilir. Maksat ticaret degil tabiki, maliyetleri dusurmek, tecrubelerden faydalanmak. Ben oneride bulunmus olayim [emoji4] . Saygilar.
Forum sponsorumuz olan @Adanadetaling Mahmut ustamızın konusu var ayrıca kendisi bu tarz ürünleri içinde şu sıralar kampanyası olduğunu biliyorum. Zaten Forum da konusunda tecrübelerini de paylaşmakta. Bir gözetmenizi tavsiye ederim.[emoji6][emoji106]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum sponsorumuz olan @Adanadetaling Mahmut ustamızın konusu var ayrıca kendisi bu tarz ürünleri içinde şu sıralar kampanyası olduğunu biliyorum. Zaten Forum da konusunda tecrübelerini de paylaşmakta. Bir gözetmenizi tavsiye ederim.[emoji6][emoji106]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam selamlar . Benim için böyle bir konun açılmasında (Alım Satım) hiç bir sıkıntı yok benim ürünleri tercih edecek olanlara şimdiden teşekkürler fakat üyelerin kendi aralarında alım satım yapabileceği bir konu olması forum üyelerine büyük faydası olacaktır . Kendimden biliyorum zamanında alıp kullanmadığım ve zamanla bozulan çok ürünüm oldu en azından bu şekilde herkes kullanmadığı ürünü değerlendirmiş olur . Tabi yine son karar yöneticilerin sadece benim için bir sıkıntı olmayacağını belirtmek istedim burada olmamın sebebi sadece ticari değil yoğunluktan eskisi gibi aktif olmasamda üyeler için detay konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya devam edeceğim . 

Geri
Üst Alt