Jump to content
alper32

Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

Recommended Posts

@KaiZeN Bunun en kolay yolu, forumda temizlik sekmesinde ayri bir bolum yapacagiz. Herkes almak istedigi urunu yazacak, (alinik-satilik gibi) talepleri cakisanlar ortak alip bolusecekler. 

Yada elimde 5lt af classic apc var. bakiyorum bitecek gibi degil. Isteyenlere 500cc-1lt gonderecegim. Boyle de elimizdeki fazla urunlerden kurtulabiliriz.

Mesela koch chemie top star, bol dorde mukemmel olur. Ben mesela 250 cc almak isterim, 1lt hem cok hem pahali hem de urunu tanimiyorum. Bazen insanlar aliyor, urunu begenmiyor, atamiyor da, bitsin diye kullaniyor.

Detay isinde al al nereye kadar degil mi ama :) Bir sure sonra evde her taraf bidon :D 

Ben urun bolmeye sicak bakmiyordum ama maliyetler cok artti. Bir bakmissin sepet 500tl olmus.

Golf tutkusunda boyle bir kultur gelistirebiliriz.

Ysn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@KaiZeN 

45 dakika önce, KaiZeN yazdı:

@mustafacagri

Hocam merhaba,

Bahsettiğiniz ürün 3d hd speed. Af tirpple ile karşılaştırmasını başka bir forumda yapmişlardı. 3d daha iyi iş yapmıştı çizik almada. All in one ürünleri kullanılabilir. Tabi bir wax kadar koruma yapmaz. Üzerine bir de wax atarsanız tam olur😊.. 3d hd speed, af tripple dışında autoglym srp ve chemical guys glossworkz te önerilen ürünler. Srp özellikle..Bilginiz olsun..Hem wax öncesi aracınıza da uygulayabilirsiniz.

@latissimusdorsi

Ortak alım fikrine katılıyorum. Sırf bu yüzden birçok aldığım detay ürününü galon olarak aldım. Evde saklaması da sorun oluyor bozulmasın diye güneş görmeyen yer bulmak ve koymak gerekiyor (hanım vurucak beni az kaldı😊) . Dediginiz gibi Hesaba vurduğunuzda 500ml ile 5lt veya 3.78lt arasında epey bir fiyat farki çıkıyor. En sevmedigim sey ayni urune fazladan para vermek. Mesela bana da af spritz lazım olucak veya muadili bir ürün. Konu açılıp, zamani müsait olan birisi öncülük yaparsa çok iyi olur. Ürünler nerde daha ucuz bulunursa ordan alınır. Ben mesela yamaclar detailing ten fiyat almıştım piyasadaki en ucuz üründen %10 daha indirimliydi. Yada @AdanaDetailing mahmut hocam ön ayak olup bize iyi fiyat verirse 5lt ve galonluklar için kendisinden temin ederiz.

Evet evet hocam 3d HD speed idi :) ufak boyutu da vardı hatta 25-30 TL gibi bir fiyata. Elimde Cg wet mirror shine var. Bu da benzer işi görür mü? Wax altına bunu uyguluyorum parlaklık max seviyede olsun diye. Tabi haliyle ömürden taviz veriyorum.

Bölünmüş ürün olarak alım şahane olur ben de bölünmüş alıma denk geldikçe alıyorum forumlardan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, latissimusdorsi yazdı:

@forzaGilles cok iyi olur.

Bu urun haricinde Elinizde fazla (yakin zamanda bitmeyecek) urun varsa, mesela koch ts, spiritz, vrc gibi satin alabilirim, 100, 250 veya 500 cc 

Urunu siz bolebilir misiniz, ben size havale yapayim

Haricinde fazladan ürün var mı zannetmiyorum ama dolabı açık bakmam lazım.,

Sıkıntı yok ben alıp bölerim kargo yaparız., akşam detayını özelden konuşuruz..

latissimusdorsi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender Forum kurallari ve sponsorluk anlasmalariniz acisindan uygunsa, Boya Koruma, Bakım ve Temizlik sekmesi altinda baslik olarak alinik, satilik urunler, ortak alimlar seklinde bir baslik acilabilir. Maksat ticaret degil tabiki, maliyetleri dusurmek, tecrubelerden faydalanmak. Ben oneride bulunmus olayim :) . Saygilar.

Culture33 ve Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On ‎04‎.‎05‎.‎2017 at 12:09, forzaGilles yazdı:

Meguiars'ın sarı şampuanı çok toz tuttuğu için dahil etmedik., diğer bir sebebi ise kendisinden çok daha iyi olan şampuanlardan pahalı olması., yıkama eldiveni daha öncede yazmıştım kalitesiz bir ürün araçta çizik oluşturuyor daha kaliteli eldivenler mevcut ben meguiars'ın eldivenini jantları temizlemede kullanıyorum., Auto Finesse Spritz iç temizlik spey'i güzel ve başarılı bir üründür, gözden kaçmış., @alper32 hocama burdan haber verelim eklesin;)

Sarı şampuanın toz tuttuğunu yazmışsınız, ilk defa sizden duydum ama inanamadım. neden toz tutuyor peki merak ettim. ben hem lila renklisini hem de sarı renklisini kullanırım. sarı renkli olanı camda su itici görevini görürken renkte de derin bir görüntü veriyor. lila renkli olanı da parlaklık veriyor. 5-6 yıkama da bir lila renkliden kullanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, snoppy yazdı:

@Culture33 ben de 1 kere kullanmıştım. Toz tuttuğu kısma ben de katılıyorum ki o yüzden bi daha kullanmadım. Mumsu bi tabaka bırakıyor, sanırım toz çekmesi o yüzden. 

Evet mumsu bir tabaka bırakıyor, boyayı dış etkenlerden korurken, tozun araca yapışmasını önlüyor.  örneğin ben iki günde bir aracımı yıkarım, ama haftada bir şampuanlarım. basınçlı suyu tutunca ne tozdan eser kalmıyor. hani kullanıcıya göre değişiyor aslında :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 22.05.2019 at 17:31, Culture33 yazdı:

Sarı şampuanın toz tuttuğunu yazmışsınız, ilk defa sizden duydum ama inanamadım. neden toz tutuyor peki merak ettim. ben hem lila renklisini hem de sarı renklisini kullanırım. sarı renkli olanı camda su itici görevini görürken renkte de derin bir görüntü veriyor. lila renkli olanı da parlaklık veriyor. 5-6 yıkama da bir lila renkliden kullanırım.

Şampuandan sonra aracın toz tutmaması lazımken bu şampuandan tozu mıknatıs gibi çekiyor., ancak bu şampuanın tek sorunu bu değil.,

90-100 lira bandında satılan bir şampuana göre temizleme etkisi zayıf, sarfiyatı fazla., kendisinden çok daha iyi şampuanlar ile aynı rakama satılıyor., aracını kendi yıkamayı seven az-çok detay işine bulaşmış arkadaşlara cilalı şampuan önermem., mümkünse şampuan kendi işini yapmalı, cila kendi işini yapmalı., 90 lirayı verdikten sonra Nanolex pure shampoo, Koch Chemie Gsf, Adams car shampoo gibi çok daha başarılı ürünler var..

Örneğin linkini şu şampuan 30 liraya satıldığına aldanmayın kullandığınız meguiars'tan çok daha başarılı bir üründür; https://www.kimyasaladamlar.com/urun/seramik-korumalar-icin-ph-dengeli-konsantre-sampuan-concentrated-car-wash-500ml

Culture33 ve yer_ucagi_34 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, forzaGilles yazdı:

Şampuandan sonra aracın toz tutmaması lazımken bu şampuandan tozu mıknatıs gibi çekiyor., ancak bu şampuanın tek sorunu bu değil.,

90-100 lira bandında satılan bir şampuana göre temizleme etkisi zayıf, sarfiyatı fazla., kendisinden çok daha iyi şampuanlar ile aynı rakama satılıyor., aracını kendi yıkamayı seven az-çok detay işine bulaşmış arkadaşlara cilalı şampuan önermem., mümkünse şampuan kendi işini yapmalı, cila kendi işini yapmalı., 90 lirayı verdikten sonra Nanolex pure shampoo, Koch Chemie Gsf, Adams car shampoo gibi çok daha başarılı ürünler var..

Örneğin linkini şu şampuan 30 liraya satıldığına aldanmayın kullandığınız meguiars'tan çok daha başarılı bir üründür; https://www.kimyasaladamlar.com/urun/seramik-korumalar-icin-ph-dengeli-konsantre-sampuan-concentrated-car-wash-500ml

hocam haklısınız da, kostik olayı var mı, yok mu? onu bilemiyoruz diğerlerinde. Almanya'dan 3-5 Euroya aldığım şampuan da kostik içermez - paraben içermez gibi yazılar vardı. gayet de başarılı bir üründü ama Almanya'da işte. burada da aradım maalesef bulamadım. gerçi bulsam da aynı kalitede olur mu bilemem. Saçımızı yıkadığımız Schauma marka şampuanda da kalite dağlar farklıydı, Türkiye'den aldığım şampuan aynı olmasına rağmen berbattı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, forzaGilles yazdı:

Bu arada 500 ml / 29,50 tl, diğerleri 1,42 lt veya 1,80 lt. yani aynı fiyata geliyor aşağı yukarı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=208]Ender[/mention] Forum kurallari ve sponsorluk anlasmalariniz acisindan uygunsa, Boya Koruma, Bakım ve Temizlik sekmesi altinda baslik olarak alinik, satilik urunler, ortak alimlar seklinde bir baslik acilabilir. Maksat ticaret degil tabiki, maliyetleri dusurmek, tecrubelerden faydalanmak. Ben oneride bulunmus olayim [emoji4] . Saygilar.
Forum sponsorumuz olan @Adanadetaling Mahmut ustamızın konusu var ayrıca kendisi bu tarz ürünleri içinde şu sıralar kampanyası olduğunu biliyorum. Zaten Forum da konusunda tecrübelerini de paylaşmakta. Bir gözetmenizi tavsiye ederim.[emoji6][emoji106]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

latissimusdorsi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Ender yazdı:

Forum sponsorumuz olan @Adanadetaling Mahmut ustamızın konusu var ayrıca kendisi bu tarz ürünleri içinde şu sıralar kampanyası olduğunu biliyorum. Zaten Forum da konusunda tecrübelerini de paylaşmakta. Bir gözetmenizi tavsiye ederim.[emoji6][emoji106]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam selamlar . Benim için böyle bir konun açılmasında (Alım Satım) hiç bir sıkıntı yok benim ürünleri tercih edecek olanlara şimdiden teşekkürler fakat üyelerin kendi aralarında alım satım yapabileceği bir konu olması forum üyelerine büyük faydası olacaktır . Kendimden biliyorum zamanında alıp kullanmadığım ve zamanla bozulan çok ürünüm oldu en azından bu şekilde herkes kullanmadığı ürünü değerlendirmiş olur . Tabi yine son karar yöneticilerin sadece benim için bir sıkıntı olmayacağını belirtmek istedim burada olmamın sebebi sadece ticari değil yoğunluktan eskisi gibi aktif olmasamda üyeler için detay konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya devam edeceğim . 

KaiZeN ve Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 07.06.2019 at 17:09, latissimusdorsi yazdı:

Autoglym vrc, plak2r, auto finesse spritz, koch chemie mp almış olmama rağmen dayanamayıp bölünmüş olarak bunları da aldım. N11den. Biraz pahalı gelebilir. Detailing hasta işi.5A622096-83FF-4634-A85D-C50681C831D3.thumb.jpeg.379b0fbf015015551466d4009cadac96.jpeg

Şişelemeyi çok beğendim.

Link var mı acaba? Hangi satıcıdan aldınız? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: sevenal
      Arkadaşlar merhabalar nasılsınız umarım iyisinizdir..Bende 2016 model golf 1.2 tsi araç var 33. bin km de fakat yılı dolduğu için 3. bakımına girecek..Yetkili servisi aradım sadece filitrelerin değişeceğini ve motor yağının değişeceğini söylediler 1000TL fiyat istediler. Ardından Bosch Car servisi aradım ve onlarda aynı şekilde filitrelerin değişeceğini ve motor yağının değişeceğini söylediler işçilik dahil 400 TL gibi bir rakam verdiler..Şimdi iki servis arasında çok ciddi bir fark var.Aracımı 0 almıştım aldığım zaman garantisini 5 yıl a çıkarmıştım sıfır aldığımdan beri araç yetkili servis bakımlıydı ilk defa yetkili servis dışında bir yeri düşünüyorum fakat bu durumda aracın uzatmıs olduğum garantisi bitecektir sizce buna değer mi ? aynı durumda olan arkadaşlar araclarınızın bakımlarını nasıl yapıyorsunuz?Bana ne tavsiye edersiniz? Şimdiden her birinize teşekkür ediyorum  
    • Yazan: latissimusdorsi
      Yakın zamanda golfü Hardcore garajda detailing işlemlerinden geçirdik. Gözlemlerimi adil bir şekilde yazmaya çalışacağım.
      Öncelikle beni rahatsız eden esas 3 problem, göstergelerdeki  ve iç pianoblack detaylardaki çizikler, özellikle ön camda olan güneşte örümcek ağı şeklinde görünen kılcal çizikler, ve kaportadaki yoğun makine yıkamasına bağlı kılcal çiziklerdi.
      1,5 ay önceden iletişime geçip yer ayırttım. Instagram adreslerinde yer alan fabrika çıkış konsepti şeklinde bir iş istediğimi ve özellikle camlar için geldiğimi belirttim. Full exterior detailing (2 kat hikari pro), interior Detailing, motor temizliği için 2500 TL fiyat aldım.
      Sadece bu iş için Çanakkale’den İzmir’e gittim. Otel + yakıt masraflarım 1500tl. Yolda araç problemi nedeniyle İzmir’e 8 saat geç gittim, planı aksattığım  için gerekirse seramiği tek kat yapabilecegimizi söyledim -bu sayede zaman kazanabilirdik- sorun yapmayıp işlemlere başladılar.

1- Seramik İşlemleri 9/10
      Gayet iyi bir seramiğe hazırlama işlemi yapıldığını düşünüyorum. Aracı eski sahibi makinede yıkadığı için yoğun çizikleri gidermede bir hayli çaba sarfettiler. Bu arada kaput filmi motor sıcak olduğu için ısı tabancası kullanılmadan çıkarıldı, sorun olmadı. Seramik performansı başarılı. Tampon ve aynaların polisajında maalesef makine kaçırılıp tampon köşeli yerinde boya alınmış. 5-6 cmlik yerlerde aynı şey aynalarda da var. Arka stoplar polisajla canlandı, çok güzel oldu. Piyano Black sütunların polisajı esnasında logoyu korumaya almadan polisaj yaptılar ses etmedim, ama detay ruhuna yakışmaz.
      2-Motor temizliği  ?/?
      Motor o an buhar makinesi olmadığı için aracın beyin denilen kısmına poşet geçirilerek, basıçlı suyla yıkandı. İçim gitmedi değil. Herhalde ne yaptıklarını biliyorlardır dedim. Zaten komple yıkanmadı, sadece ilgili yerlere su sıkıldı. Sonra kimyasallarla temizlendi.
      3- Lastik ve Jantlar  5/10
      lastikler sökülmedi, ancak jantlar güçlü kimyasallarla temizlendi. Lastiklere 3d parlatıcı uygulandı, jantlara herhangi bir uygulama yapılmadı. 
      4- İç mekan ve ön konsol ( koltuklar+göstergeler+ön konsol)  5/10
      iç mekan olarak koltuk temizliği ve taban temizliği gayet güzel yapılmış memnun kaldım. Aracın koltuk temizliği gece geç saatlerde yapılıp, ertesi gün öğlen 13’e kadar kapıları kapalı kalmış. Garaja geldiğimde durumu farkedip aracı havalandırdım. Ancak pleksi gösterge çiziklerine, konsol piano black detaylara dokunulmamıştı. Hatırlattım. Önce şarjlı rupes makinanın oraya girmeyeceği söylendi, etrafa zarar verebilir dendi. Gösterge çevrelerini bantla korumaya alabileceğimizi söyledim. Yine olmazsa 3000lik ve 6000lik su zımparasıyla burada kendim uygulayabileceğimi söyledim. 6000lik zımpara olmadığı söylendi. Sonra rupesin makinası oraya girdi işlem başladı, ancak polisaj sonrası bezle benim silip kontrol etmem istendi (şaka gibi) sanki ortada olmayan birşeyi düzeltmeye çalışıyormuşuz gibi. 
      Usb bağlantısının olduğu açılır kapanır piano black kısmı hatırlattım(malesef). Biraz polisaj yapılıp bırakıldı, etrafı bantla korumaya alınmadan. Daha sonra teyp ve klima ayar düğmeleri çerçevelerini hatırlattım. Buranın söküldüğünden emin misin diye tepki aldım. Sökmeden detay olmaz diye paylaşımları olduğu için şaşırdım doğrusu. YouTube’dan sökme videosunu gösterdim. O sayede biraz yol aldık. Ancak isteksiz ve korumaya alınmadan yapılan polisaj nedeniyle ön konsol yanlarındaki deri kısımlar polisajdan nasibini aldı  resimleri aşağıda.
      5- ve camlar  0/0
      Daha randevu alırken cam detayının benim için çok önemli olduğunu söylemiştim. Camlarımdaki problem çok çok ince sadece güneş karşıdan vurunca belli olan kılcal çizikler -güneş ışığında görünen örümcek ağı gibi-  Bunun için seryum gerektiği söylenip bulunamadığı söylendi. Ben randevuya 15 gun kala n11’de seryum satıldığını görüp hemen iletişime geçtim, gelirken alıp gelebileceğimi söyledim. Bu sefer seryumun camları daha kötü yapabileceği söylendi. Ellerinde her halde cam polisajı için birşeyler vardır dedim(yokmuş). Aracı teslim ettiğim pazartesi gün tekrar camları hatırlattım. Çarşamba günü auto finesse vision uygulandı. Bu ürünün cam çizikleri için olmadığını hatırlattım. Sonax cam pastası bulabilir miyiz diye sordum, bir şekilde bulmaya çalışacaklarını söylediler. 
      Perşembe günü sabah 7gibi seramiğin ikinci katı atılıp, garaj kapatılmış. Saat 13gibi garaj açıldı. Sonax cam pastasının karşıyaka sonaxta bulunduğu, fiyatının 230tl olduğu eğer satın alırsam uygulayacaklarını söylediler. Müşteriye ürün aldırmak yanlış olsa da, sadece buraya gelmek için 1500tl harcayan ben 230tlyi düşünecek değildim. Neyse gittik aldık ve garaja döndüğümüzde saat 15’ti. Ve uygulama başladı. 30-45 dk sonra ürün işe yaramıyor denilerek bırakıldı. 230 lira verdiğimizi biraz gayret göstermelerini istedim. Cam polisajının uzun sürdüğünü kaporta polisajı gibi olmadığını hatırlatmak zorunda kaldım. Biraz daha polisaj yaptılar, ön camda sürücü tarafında 20x20 lik bir alana şişenin 1/4 ünü boşaltıp camı daha da çizerek. Sonra boşa uğraştığımızı istersem 200 tl indirim yapacaklarını söylediler. Camların daha da zarar görmemesi için kabul ettim. Sonax cam cilasını aldım ve 2300 lira ödedim. Bu sefer de indirimin cam cilasını orada bırakmam şartıyla olduğu söylendi. (Haydaaaaa) 
      Camlara uygulama yapılmadığını, sonaxı dışarda uygulatacağımı söyledim. Hikaripro seramiği olan aracın camlarında hiçbir su kaydırıcı hidrofobik malzeme yok.
      Özetle %80 başarılı bir garaj. Instagram postları her aracta yapılan standart uygulamalar ve dikkat değil malesef. Beni yanıltan şey o oldu. Şehir dışından gelinecek ve burası için 2 ay sıra beklenecek bir durum yok. Bu işlere benim kadar para harcamamanızı öneririm.(şimdiki kafa  ) harcayacaksanız da neyin yapılıp neyin yapılmayacağını önceden netleştirin, checklist oluşturun. 

Tampondaki hatalar, aynalarda da var (dikkatli olmak lazım)

Seramik uygulaması başarılı  

Meşhur sonax cam cilası elimde bekliyorum bakalım  

• Yazan: yagizyolveren
      merhaba arkadaşlar bugun golf 7 1.2 tsi manuel aracıma ilk defa servis dışı bakım yaptırdım. kullanılacak olan yağın markasını sorduğumda vw servisinin artık shell yağ kullanmaya başladığını bu yuzden shell kullandıklarını söylediler açıkcası pek anlamadığım için tamam dedim Shell Helix HX7 Pro AF 5W-30 yağ kullandılar internetten golf 7 1.2 tsi için shell yağ arattığımda ise Shell Helix Ultra 5W-30 çıkıyor bu iki yağ arasında ne gibi bir fark var aracımda sıkıntı olur mu yardımcı olursanız sevinirim ayrıca filtreleride wunder diye bi marka takmışlar bu marka hakkında bigisi olan var mı?
       Yanıtla
    • Yazan: Akdnz
      Merhaba dostlar,
      1.6 tdi golf 7 110 luk araca 4.yillik bakimi icin 1400 tl fiyat verildi.1280e indireceklerini soylediler.Neyse ben mann filtreleri ve castrol 5w30 ll yagi alarak kendin bakımını yapmak istedim.Daha onceki araclarimda kendim yapiyordum.
      Aracin kitapcigini inceledigimde sikma torku degerlerini goremedim.
      1.si karter tapasi sikma torkunu bileniniz var mi ?
      2.yakit filtresini degistirirken hava yapmamasi icin mazot ekleme haricinde dikkate almam gereken bir konu var mi?
      Tork degerlerini bulabilseydim, uygun tork anahtari alarak yag degisimini de kendin halletmek istiyordum.
      Bir diger konu da soyle her isime yarayacak ozellikle aracla ilgili, lokma anahtar seti onerisi var mi? (Izeltas harici uygun ve kullanisli bir takim)
    • Yazan: cradlemelih
      Herkese selamlar, aracıma yaptırmış olduğum boya koruma ve ufak tefek aracımda yaptığım değişiklikler ile ilgili bilgi vermek ve paylaşımda bulunmak için konuyu açmış bulunuyorum, yaptırdığım mekan "caresolution" isimli iş yeri, mekan sahibi sevgili Umut abi, gerçekten işinin ehli ve ne yaptığını bilen biri, kendisi ve ekibi gayet profesyonel olarak çalışmakta ve iş yerinden memnun olarak ayrılmanız için elinden geleni yapmakta.
      Yapılan işlemler;
      *Jant Boyama
      *Kaliper Boyama
      *Kaput Koruma Filmi
      *Boya Düzeltme ve Koruma
      *Detaylı iç temizlik ve koruma
      Sizi işlem sonucu ile baş başa bırakıyorum