Kapı gıcırtısı

İsim
Gökhan
Tüm forum üyelerine selamlar. 

Kasım 2016 da aldığım golf 7 aracımda aldıktan bir kaç hafta sonra sağ arka kapının zor açıldığını farkettim. Yalnız o zamanlar hava çok soğuk olduğundan ve o kapı çok açılıp kapanmadığından donmuş olabilir diye pek üstünde durmadım. Fakat şimdi aynı kapı açılırken ciddi bir gıcırtı sesi geliyor. Kırşehir'de servis olmadığından servise gidemiyorum. Bu gıcırtı neden olabilir. Sizce yağlasam gıcırtı geçermi. Yada ne yapmalıyım.

kapının alt köşesi, kapı fitiline sürtüyor olabilir. Bende de vardı bu ses meğer kapı sacı lastik fitile sürttüğünden oluyormuş, oraya bi bak derim

Tüm forum üyelerine selamlar. 
Kasım 2016 da aldığım golf 7 aracımda aldıktan bir kaç hafta sonra sağ arka kapının zor açıldığını farkettim. Yalnız o zamanlar hava çok soğuk olduğundan ve o kapı çok açılıp kapanmadığından donmuş olabilir diye pek üstünde durmadım. Fakat şimdi aynı kapı açılırken ciddi bir gıcırtı sesi geliyor. Kırşehir'de servis olmadığından servise gidemiyorum. Bu gıcırtı neden olabilir. Sizce yağlasam gıcırtı geçermi. Yada ne yapmalıyım.
Bende de oluyordu hocam. Yağlayacaktım ki kendinden geçti

Würth ün gıcırtı giderici spreyi var onlar bir deneyin isterseniz

Merhabalar;

araçta kapı eşiği çıtası varsa ondan da olabılır hocam bakmanızda fayda var. Sprey de iş yapacaktır selamlar  :'(

Bende de var bu ses ama  bendeki daha cok acarken ıslık calar gibi ve bende bu durum sol arka kapida ayrica sol arka kapi acma yerini yani kapi kolunu cekince sanki yaglanmamis gibi surtuyor gibi kapi kolundan da ses geliyor

Hocam menteşelerine falan WD-40 sıkın geçer.

Geri
Üst Alt