Farki yasadim

Hocam direk söze gireyim yanlış anlama ama sen bmw ve mersedesten anlamıyosun net. Bmwnin en alt serisi 1 e ve mersedesin en alt serisi a ya binseydin (uzun süreli) bu konuşmaları yapmaz burdada tepkilere maruz kalmazdın. Bak ben golfüde kullandım bmw yide ama hep çevremdeki arkadaşlarıma diyorum iyiki golfü satmışım bmwnin sürüş keyfi bi başka keza mersedesinkide öyle golf premiumdan önce ideal binilesi araba.burda senin gibi yazan bi arkadaş daha var merso e den başlar diye oda aynı alemde kullanmamış ona tavsiyede bulunmuştum sanada bulunayım sen ilk iş bmw ye git bi ikame araç iste sabahtan akşama kadar kullan sonra gel tekrar konuşalım. Umarım tavsiyemi yanlış anlamazsın çünkü ikame araçla 1 gün bile vakit geçirince anlayacaksın sürüş keyfini
Hocam dünyayı takip etmek lazım araç sınıflarını tüm dünyanın neyi neyle karşılaştırdığını biraz araştırıp öğrenmek lazım.
Bizim milletimiz bir arabaya 70 bin üzeri verdiği zaman renault bile almış olsa dünyanın en iyi arabası sanıyor.
Sırf örnek olsun diye klasman olarak hangi arabalar birbiri ile karşılaştırılıyor birkaç örnek vermek isterim.

İstisnalar hariç testler nasıl hangi araç için ne diyorlar. Hangi sınıf-klasmanda hangisi "benchmark" bunları araştıralım beraber öğrenelim istedim.
Yukarıdaki kanallar çok iyi testler yapıyorlar.
Takip etmenizi tavsiye ederim.
Yoksa inanın, aracı sadece showroom da gören yada arkadaşının arabasını 5 dk kullanan ve kahve ağzı ile xxx arabanın üstüne araç yok diyen insanlar ortaya çıkarmaya devam ederiz. Forumdaki arkadaşları tenzih ediyorum,çoğunlukta gayet bilinçli arkadaşlarımız mevcut.

Araba tutkusu ile kalın.

Hocam direk söze gireyim yanlış anlama ama sen bmw ve mersedesten anlamıyosun net. Bmwnin en alt serisi 1 e ve mersedesin en alt serisi a ya binseydin (uzun süreli) bu konuşmaları yapmaz burdada tepkilere maruz kalmazdın. Bak ben golfüde kullandım bmw yide ama hep çevremdeki arkadaşlarıma diyorum iyiki golfü satmışım bmwnin sürüş keyfi bi başka keza mersedesinkide öyle golf premiumdan önce ideal binilesi araba.burda senin gibi yazan bi arkadaş daha var merso e den başlar diye oda aynı alemde kullanmamış ona tavsiyede bulunmuştum sanada bulunayım sen ilk iş bmw ye git bi ikame araç iste sabahtan akşama kadar kullan sonra gel tekrar konuşalım. Umarım tavsiyemi yanlış anlamazsın çünkü ikame araçla 1 gün bile vakit geçirince anlayacaksın sürüş keyfini
Hocam ben de direkt link atayım o zaman

https://www.carwow.co.uk/blog/audi-a3-vs-bmw-1-series-vs-mercedes-a-class-video-group-test

Bu linkten Audi'yi çek,

https://www.carwow.co.uk/blog/vw-golf-mk7-vs-audi-a3-494

Bu linkten de Golf / Audi karşılaştırmasına bak.

12 dakika önce, ansolak yazdı:

Hocam dünyayı takip etmek lazım araç sınıflarını tüm dünyanın neyi neyle karşılaştırdığını biraz araştırıp öğrenmek lazım.
Bizim milletimiz bir arabaya 70 bin üzeri verdiği zaman renault bile almış olsa dünyanın en iyi arabası sanıyor.
Sırf örnek olsun diye klasman olarak hangi arabalar birbiri ile karşılaştırılıyor birkaç örnek vermek isterim.

Hocam aynı kaynaklarda geziyoruz belli ki,

Bir de Audi-Golf karşılaştırması var. Linkde yolladım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam aynı kaynaklarda geziyoruz belli ki, Bir de Audi-Golf karşılaştırması var. Linkde yolladım.
 Golf bende kullandığım süre boyunca sevdiğim bir araçtı. Uzay gemisi kıvamında acc- lane asist -keyless- ergo- Dla vs vs. Opsiyonlarıyla güzeldi.

Gerçekten normal arabalardan üstün hatta iç mekan olarak premiumlara yaklaşan bir araçtır. Fakat premium denince vag grubu C segmentinde A3,D segmentinde A4 ile temsil edilir. Yukarıda linklerini attığım gibi.

Sizin attığınız link te bir grup karşılaştırılması yapılmış. Audi golften üstün fakat fiyatı pahalı denmiş o yüzden mantığınız golfü seçer demiş. Kalbiniz ise audi den yana olur demiş.

Evet Audi A3 golften üstündür bu bir gerçektir.

Neyi farklı diyenler için çok iyi incelemelerini tavsiye ederim. Fren mesafeleri bile farklı A3 ile Golf ün.

Ama bu fiyat farkına standart sakin kullanan biri için daha dolu bir golf seçmek daha mantıklı gelir

Hocam ben de direkt link atayım o zaman
https://www.carwow.co.uk/blog/audi-a3-vs-bmw-1-series-vs-mercedes-a-class-video-group-test
Bu linkten Audi'yi çek,
https://www.carwow.co.uk/blog/vw-golf-mk7-vs-audi-a3-494
Bu linkten de Golf / Audi karşılaştırmasına bak.

Hocam vag grubu bilhassa golf sende saplantı haline gelmiş o gönderdiğin vidyoların hepsine baktım sen hala ısrarcı davranıyosun kendine ediyorsun sana göre düşünürsek golften başka araba yok bmw de 5 ten mersoda e den başlıyo biz golfe mi dönelim sen bak inat etme hiç burda mesaj yazacam diyede kendini yorma doğrudan 3.20 ied ikame al akşamına arşı alaya ulaşır dahada golfte golf demezsin

kısaca söylemek gerekirse elmalarla elmaları, armutlarla armutları kıyaslamak lazım. bu durumda golfüde kendi segmentindeki astra hb, i30, auris, focus vs. ile kıyaslamak çok daha uygun olur.golf belki bazı yönlerden bmw 1.16 serisi ve mercedes a serisi kıyaslanabilir ama. asla ve asla bmw 3 serisi ile kıyaslamamak lazım. Allah çarpar. :000042-medium:

bildiğiniz gibi bende golf de 116 da mevcut. herkesin arabası kendisine güzeldir ancak bu kadar abartıp göklere çıkartmaya gerek yok. golf kendi rakiplerine göre üstün bir araba ancak rakipleri a3, a serisi veya 1 serisi değil. 

golf 3 ile kiyaslanir mi ne yaptin yiaaa semih.hocam. 3 icinden gecer golfun segmentleri karistirmayalim panpa.. 1 serisinide golf ude hem sehir ici hem uzun yolda kullandim. surus.zevkini.bi kenara birakicak olursak golf hizlanma, konfor anlaminda 1i gomer. icinden gecer. .golf uzun yolda ok.gibi gidiyor.. adeta gudumlu roket..
1 deki uzun yol testimde sanki her an hinzirlik.yapmaya meyilli gibiydi.. elektronik sistemlerin mudahalesi hissediliyor. segmentler arasi konuscak olursak overall da golf ejderiyadir. tartismam bile. fanatigi falann degilim. golf umrumda da degil ama hakki budur. gomerimde soylerimde.

@jajajaja hocam sana yorum beleş gömsende sevsende sıkıntı yok

eyw baskan. bmw.diyince aklima ilk sen gelion. sizde herkes bmw ci.. bu yuzden sana bmw konusunda extra guveniyorum. cigerim.

@jajaja sağol dayımın ortanca oğlu güvenini boşa çıkarmayacaz bide sana hayırlısıyla 40. Yıl alabilseydik actli günlere son verirdin

ben 4 alicam hocam ins.

burda neler paylaşılmış
:) böyle,

Geri
Üst Alt