APP CONNET SORUNU

Lethifold

Üye
İsim
Tuncay
Merhabalar.

Yeni uye oldugum icin dogru yere mi yaziyorum bilemiyorum. Yanlisim varsa affola.

3 mart 2017 tarihinde 2016 yapimi bir golf 7 highline arac aldim. Araci bana satarken ve teslimat sirasinda tanitirken. Aracin app connect destekledigini ve aktivasyon yaptirirsam kullanabilecegimi soylediler. Bende bunu bilerek araci satin aldim.

Aldiktan 1 ay sonra aktivasyon icin aracimi aldigim Maltepe Erel bayiine gittim. Yedek parcada bir sorgulamadan sonra aracimin desteklemedigini ve bu ozelligin kullanilabilmesi icin 10.000 liralik bir masraf yapmam gerektigini soylediler.

Bende yaptiklarinin yalan beyan oldugu ve vaad ettileri mal yerine bana olmayan bir seyi sattiklarini ve magduriyetimin giderilmesini talep ettim. Satis sorumlusu muduru ile gorustu ve olumsuz donut aldiklarini belirtti. Bende muduru ile musait bir zamanda bende gorusmek istedigimi soyledim ve oradan ayrildim.

Simdi sizlere sormak istedigim. Bu durumda bundan sonrasinda ne yapilmali? Eger bana beyan ettikleri mali temin etmezler ise mahkemeye kadar gitmeyi planliyorum.

Keşke ilk teslim alırken isteseydiniz. Yalnız bu işlem için 10 bin tl masraf olur diyen kişi ya çok cahil bu işten anlamıyor yada sizi caydırmak için bu meblağ yı söyledi. 10 bin tl ye discovery proya geçersiniz.

Keşke ilk teslim alırken isteseydiniz. Yalnız bu işlem için 10 bin tl masraf olur diyen kişi ya çok cahil bu işten anlamıyor yada sizi caydırmak için bu meblağ yı söyledi. 10 bin tl ye discovery proya geçersiniz.
Hocam özellikle vurguladım alırken kaç kere sordum hatırlamıyorum dahi. O an nakit olarak satın aldık zaten aracı paramız anca yetişti, o kadarına para kalmamıştı yani aktivasyonunu sonra yaparım diye düşündüm. yaptırmaya gidincede böyle bir manzara ile karşılaştım. Yani kendimi kandırılmış hissediyorum. tonla para verdikten sonra böyle muamele görmek rencide ediyor insanı.

Hocam kamera kayıtlarını isteyip işin peşine düşün eğer satış temsilcisi yanlış bilgilendirdi ise. Kamera kayıtları sonrası işin rengi belli olur

Hocam kamera kayıtlarını isteyip işin peşine düşün eğer satış temsilcisi yanlış bilgilendirdi ise. Kamera kayıtları sonrası işin rengi belli olur
Hocam kamera kaydinda nasil belli olacak bilmiyorum ama dediginizi dikkate alicam.

Bu surecte nasil bir yol izlemem gerekmekte bu konuda bilgisizim aslinda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam kamera kaydinda nasil belli olacak bilmiyorum ama dediginizi dikkate alicam.

Bu surecte nasil bir yol izlemem gerekmekte bu konuda bilgisizim aslinda.
Size bunları söyleyen satış temsilcisini sıkıştiracaksiniz hocam. Gerekirse dava açacağınızı söyleyin.

Hocam tamamen bilgisiz ve dengesiz bir cevap vermiş.

Aynı işlemi bende aracı aldıktan sonra ki 1 ay içinde yaptırdım.

950+350+220 aktivasyon+multimedia soketi+işçilik şeklinde yaptırmıştım.

Farklı bir bayiye sorun isterseniz.

Sizde kamera vardır hocam

Sizde kamera vardır hocam
Konu hakkinda vw dialog hattini aradim. Konu ile ilgileneceklerini soylediler. Ama hala bir donus olmadi. 

Bu arada satici zaten durumu kabul ediyor ama ozur dilemekle yetiniyor sadece, bir cozum getirmiyor. Durumu kabullendigini oradaki gorevlilerde sahitler. Bakalim nasil neler olacak.

Konu hakkinda vw dialog hattini aradim. Konu ile ilgileneceklerini soylediler. Ama hala bir donus olmadi. 
Bu arada satici zaten durumu kabul ediyor ama ozur dilemekle yetiniyor sadece, bir cozum getirmiyor. Durumu kabullendigini oradaki gorevlilerde sahitler. Bakalim nasil neler olacak.
Hocam siz bu durumu kanıtlayan bir delil,belge edinin.
Olası bir resmi başvuruda kullanmak için.
İnsan sonuçta, lafta kalabilir bu sözler,kabul etmeler.

Hocam siz bu durumu kanıtlayan bir delil,belge edinin.
Olası bir resmi başvuruda kullanmak için.
İnsan sonuçta, lafta kalabilir bu sözler,kabul etmeler.
Bunu nasil yapabilirim. Saticidan veya yedek parcadan mi yazi alayim?

Bunu nasil yapabilirim. Saticidan veya yedek parcadan mi yazi alayim?
Satış temsilcisi veya yedek parça yazılı bir belge vermeye yanaşmayabilir.
Hukukçu arkadaşlara sormak gerekir.
Ses veyahut video kaydı kullanılabilir mi diye.

Yalan beyan ile satilan arac dogus dialoga sikayet edildi. Bayiiye bu konuyu konusmak icin gidince dogus uzerinden donus yapilacagi soylendi. Bakalim bu kanal uzerinden bir donus olmaz ise. Mahkeme yoluna gitmeyi planliyorum.

Geri
Üst Alt