Tavandan su alma sorunu

Serdar55

Yeni Üye
İsim
Serdar Abay
Golf 7 2013 model dizel otomatik araç aldım 2 gün önce,arac cam tavan değil sunroof da yok, bugün yağmur yağdı ve tavanın arka kısmından yağmur aliyor araç ,iskakligi gorunce çok şaşırdım...

Sebebi nedir ,nasıl bir yol izlenmeliyim?Bu sorun ile karşılaşan var mı ?

Teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracınızda orjinal park sensörü var mi ? Yoksa eger park sensörü montaji yaparken bagaj kapağını açtığınızda gördüğünüz kablo demetinin olduğu plastiği söküp elektrik alıyorlar vag grubunda o kablo demeti cok ilginc illaki tırnaklarını kırılıyor böyle bir işlem var ise oradan su alıyordur ilk kontrol orası olmalı 

IMG_9074.JPG

Park sensoru sonradan takılmış hocam bunu göz önünde bulunduracagim.

Teşekkürler...

radyo anteninin oldugu yeri kontrol edin. gerekiyorsa tekrar slikonlayın..

@forjust1day hocam park sensörü o kauçuk muhafazayı ilgilendirmiyor, geri görüş kamerası orası ile ilgili. Park sensörü sağ taraftan gelip bagajın yanındaki kısımlardan geçiyor ve tamponun bagaj kapağındaki karşılığı olan yerden dışarı çıkıyor. 

Vw kapı fitilleri çabuk deforme oluyor 1.5 yaşında aracımın fitilleri çatlak dolu fitiller ölmüşse su da kaçırır. Özellikle benim gibi bir defasından doluda kalıp aracını korumaya çalışan birisi olmuşsa fitillerim arasına küçücük bir bez kenarı sıkışsa hemen orada su girerek tavana sızmaya başlıyor, o durumu görmüştür. 

@forjust1day dediği gibi aynı sorun benim başıma geldi komple tavan döşemesi söküldü.Gerek sunroof tahliye hortumu tıkanması gerek ise arkadaşın fotoğraf ile bahsettiği konu önemli dikkate alınmalıdır arkadaşlar.Mutlaka kontrol ettirin...

C8BDBE31-14DA-461C-B568-BE98E569A9AF.jpeg

B9AD291E-64F6-463B-9D93-62076648B471.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt