İlk kez araç alanlara kullanım önerileri ve dikkat edilmesi gerekenler.

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Orijinalden alıntı:  kanoutebugün kendi meguiars ürünlerimle istediğim gibi yıkkattım

ilk yıkatmam facia olmuştu. bu sefer adamlara tarif ettim. şunu şunu yap şöyle yap diye :)ne biçim acam demiştir belki ama neyse istediğim gibi oldu sonuçta.

bir kaç sorum olacak izninizle

1.yıkattıktan sonra boş bir yere çektim. meguiars quick wax ı kendim yaptım.  doğru mudur şu uygulama?  kaportaya sıktım spreyi. yanında gelen meguiars ped ile yaydım

arabanın tavanı ve tampoanlara yapmadım. tamponların maddesi farklı diye..  tavana ise üşengeçlikten

2.ön camın içten temizliği nasıl yapılmalıdır? hep izler var bende. nemli bezle silip sonra kuru bezle silmek mi yapılması gereken?

3.bir de şu paspasların altındaki mavi naylonları söktünüz mü?  yoksa kalsın mı?

teşekkürler arkadaşlar
Değerli Hocam;

3.

O mavi naylonları sökmezseniz bir ay sonra isteseniz de sökemezsiniz çünkü eriyip kaynaşacaktır zemin kaplamalarıyla. Hemen sökmelisiniz bence sıcaklar gelmeden.

2.

Camıların iç kısım temizliği sadece nemli bezle yapılmalı. Çok leke varsa LCD temizlik kitlerindeki solüsyonu kullanmanızı önerebilirim. Camsil zinhar sürmeyin. İç kaplamalarını bozabilir camı matlaştırabilirsiniz istemeden.

1.

Wax biraz tecrübe ama kondisyon da gerekir...

Masa başı işinde mi çalışıyorsunuz?

Bunu arada bir halı sahada maç yapmaya benzetebiliriz. Sağlam kardiyo olur.

Ben kısım kısım yaparım Wax'ı.

Geniş yüzeyler en zorudur. Bu nedenle gücünüz yerindeyken önce buraları bitirmeli.

Ayrıca bu da önemli bir nokta;  Wax yaparken kaportayı çizmemek için zımbalı, fermuarlı kıyafet giymemelidir.

Dolayısıyla  önce tavan sonra kaput.

Sonra bir çay molası, sonra bir tarak sonra diğeri olarak kısımlar halinde yaparım genellikle.

Nihayet bir kasap değil de bir yıkamacıya teslim ettiğiniz için ben de size arabanız adına teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt