KASKO TEKLİFLERİM, HANGİSİNİ SEÇMELİYİM?

chomar

Üye
İsim
Cihan
Arkadaşlar merhaba,

Önümüzdeki hafta kasko ve trafik sigortamı yenilemem gerekiyor.

Şuan ki kaskomu aracı alırken avantajlı faiz oranından yararlanabilmek için VDF üzerinden yapmıştım. (Allianz). Trafik sigortamı tanıdığımız bir sigortacıdan halletmiştim.

Şimdi trafik sigortamı yaptırdığım sigortacım kasko için 1450 tl ye Sanpo Japon dan teklif verdi. Paralelde de VDF'den teklif aldım onlar da 1445 tl ye Eureko'dan teklif verdiler.

İkisi de neredeyse aynı fiyata oluyor ama hangisi seçmem mantıklıdır?

Bir yanım VDF'nin kurumsal olmasından dolayı VDF'den devam etmemi söylüyor, diğer yanım da sigortacı kazada belli olur tanıdığımız sigortacı ile Allah korusun kaza vb durumda daha iyi diyalog kurarız diyor.

Kararsız kaldım sizin öneririniz ne olur?

Cevaplar için şimdiden teşekkür eder herkese iyi günler dilerim.

Kaskoyu güneş sigortadan yaptırdım geçen hafta 1266 TL. Baya dolu. Ayrıca VW grupla anlaşmalı bir firma. Trafik sigortası için de uzunca bir araştırmadan ve neredeyse her firmadan teklif aldıktan sonra en son ethica sigorta diye bir firmadan diğerlerinden neredeyse 110 - 120 TL daha uyguna yaptırdım. 

Arkadaşlar merhaba,

Şuan ki kaskomu aracı alırken avantajlı faiz oranından yararlanabilmek için VDF üzerinden yapmıştım. (Allianz). Trafik sigortamı tanıdığımız bir sigortacıdan halletmiştim.

Şimdi trafik sigortamı yaptırdığım sigortacım kasko için 1450 tl ye Sanpo Japon dan teklif verdi. Paralelde de VDF'den teklif aldım onlar da 1445 tl ye Eureko'dan teklif verdiler.

Bir yanım VDF'nin kurumsal olmasından dolayı VDF'den devam etmemi söylüyor, diğer yanım da sigortacı kazada belli olur tanıdığımız sigortacı ile Allah korusun kaza vb durumda daha iyi diyalog kurarız diyor.

Sampo Japonun bildiğim kadarıyla yedek parça konusunda muadil parça kullanma şartı da var . Poliçeyi okumadan karar vermeyin. Kelime oyunları var sampo japonda . 

Kaskoları karşılaştırma imkanınız varsa karşılaştırın teminatlarını mini onarımlarını aracınızın başına birşey geldiğinde hangi hizmetler sunduğunu araştırın

@chomar Cihan kardeşim, Bursa Doğuş otoda satış sonrası hizmetlerde '' Mehmet BAYRAM '' isimli arkadaşa sor kasko ve sigortaya dair aklındaki tüm soruları, sana en doğru biçimde aktaracaktır. Şahsi fikrimse, Axa, Allianz ve Anadolu Sigorta üçlüsünden birine Kasko yaptırman. Trafik sigortası ise her halükarda karşı taraf hasarını ödemek için olduğundan, hangisi uygun fiyat verirse ona yaptır derim.

@chomar Cihan kardeşim, Bursa Doğuş otoda satış sonrası hizmetlerde '' Mehmet BAYRAM '' isimli arkadaşa sor kasko ve sigortaya dair aklındaki tüm soruları, sana en doğru biçimde aktaracaktır. Şahsi fikrimse, Axa, Allianz ve Anadolu Sigorta üçlüsünden birine Kasko yaptırman. Trafik sigortası ise her halükarda karşı taraf hasarını ödemek için olduğundan, hangisi uygun fiyat verirse ona yaptır derim.
Hocam geç cevabım için kusuruma bakma lütfen.

Tüm cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar sonuç olarak tanıdığım sigortacıya güvenerek sampo japondan yaptım kaskomu 1445 tl ye. Allah göstermesin bir kaza anında karşımda bildiğim güvendiğim bir muhattap bulmayı tercih ettim. İnşallah hiç bir zaman ihtiyacımız olmaz kaskoyu kullanmaya.

Herkese güvenli sürüşler.

Benimde 770 tl den 900 tl ye çıktı kasko tekrardan fiyat indirimi istedim 810 tl ye indirdiler Anadolu sigorta'dan devam.

Arkadaşlar merhaba,

kardeşim kesinlikle vdf diyorum aracımın camına taş geldi direk orjinal olarak değiştirdiler en basiti doğuş oto garantisi gibi birşey kesinlikle vdf.

Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşlar öncelikle şunu hatırlatmak isterim. VDF bir sigorta şirketi değil. Siz hizmeti Eureko'dan alacaksınız. Acentenizin sunduğu teklifde Sampo Japan firmasından. 

İki firmanında teminatları vs. iyice okunmalı ve karşılaştırılmalı. Örneğin ön cama taş geldiğinde bunun değiştirilmesine karar verecek olan VDF değil sigorta şirketidir. Sigorta şirketi de bunu verdiği teminatlara göre yapar. Sana veya bir başkasına ya da aracı VDF kredili almışsın diye ayrıcalık tanımaz. O poliçe bir acenteden de yapılsa ön cam değişir.

Eski bir Kurumsal firma çalışanı olarak kesinlikle acenteyi tercih ederdim. Sizinde söylediğiniz gibi hafta sonu sabah akşam demeden bir problem yaşadığınızda ulaşabilir yardım alabilirsiniz. Daha bir çok noktada destek alabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba,

Ben aracımı aldığımdan beri VDF den yaptırıyorum, hem en iyi fiyatı onlar veriyor hemde küçük bir sigorta acentesi olmadığından psikolojik olarak kendimi daha rahat hissediyorum.

sigortam.net uzerinden yaptiran var mi?

sigortam.net uzerinden yaptiran var mi?
sigortam net biraz pahalı veriyor..genelde ben a.ş. sigorta firmaları ile çalışmayı tercih ediyorum..bazen uygun teklif veriyorlar..tavan fiyat uygulamasına göre daha önce 650tl cıkan trafik sigortası 470tl ye indi..180tl kara geçtim..bütün firmalarda 470tl verince hangisi kaskoda iyiyse kombo yapacagım..

sigortam net biraz pahalı veriyor..genelde ben a.ş. sigorta firmaları ile çalışmayı tercih ediyorum..bazen uygun teklif veriyorlar..tavan fiyat uygulamasına göre daha önce 650tl cıkan trafik sigortası 470tl ye indi..180tl kara geçtim..bütün firmalarda 470tl verince hangisi kaskoda iyiyse kombo yapacagım..
a.ş. firmaları derken sanırım sigortam.net gibi aracı firmalar yerine yaptırmak istediğiniz sigorta şirketinin "bizzat" kendisi irtibata geçiyorum demek istediniz sanırım dimi :)

Merhaba Hocam; @chomar

Bende aracımı ilk aldığımda faiz indirimden faydalanmak adına vdf sigortadan yaptımıştım hem kasko hem trafik sigortasını. VDF bir sigorta şirketi değil sadece sigorta satan bir acente şeklinde olup, o zaman benim aracın kaskosu Aliianz den trafik sigortasıda axa sigorta dan olmuştu. hatta yıllardır kullandığım Anadolu Sigorta olmayışına üzülmüştüm. Şimdi ise Özellikle Kasko tercihimi içerisinde ki klozlar-teminatlara bakarak kendim kafamda belirlediğim bikaç sigorta şirketinden bakıyorum. Trafik sigortasında ise Yasal teminatlar aynı olduğundan En uygun olanı yaptırmakta fayda görüyorum. 

Bence önünüzde zamanınız var biraz daha araştırıp ne istediğinize cevap verecek şekilde seçim yapmanızda fayda var.Bu konuda işinin ehli samimiyetine güveneceğiniz Sigortacı arkadaşlarınız varsa onlar da yardımcı olabılırler elbet.Forumumuzda bu konuda uzamn bi kaç arkadaşımızda var Göktuğ gibi Hasan Bey gibi. Bana kalırsa Kaskoda Teminatlar Fiyatlarında ötesinde öncelikli olmalıdır. Konuyla ilgili Forumda etraflıca yazılan bilgilendirmelerde mevcut biraz karıştırmanızı öneririm. Selamlar Saygılar  :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt