Nissan Juke

alper32

Katılımcı Üye

İsim
Alper
Merhabalar
Alınık araçlar başlığında belirttiğim üzere bir süredir işe gidip gelmek için 2. araç almayı düşünüyorduk.
2 ay süren araştırmalar sonucu 2012 model 35 bin km deki Nissan Juke 1.6 benzinli CVT-Sport Pack aracı 52 bin TL ye satın aldım.
Evdeki hesabımız 25 bin civarına polo, corsa, yaris almaktı fakat bu araçların temiz olanları 40 bin civarı olduğu için hesabımız çarşıya uymadı.
O parayı gözden çıkarınca tanıdık vasıtasıyla servis bakımlı Juke almış olduk.

Aracın kısaca olumlu özellikleri
-- Malzeme kalitesi, direksiyon vs sınıfına göre iyi
-- CVT ünite başarılı
-- Araç dıştan ve içten farklı bir tasarıma sahip
-- Yol tutuş ve süspansiyonlar başarılı
-- Hız sabitleme, bluetooth gibi donanımlar var

Olumsuz Özellikleri
-- Değer kaybetmeye müsait bir araç
-- Çağdışı benzinli motor
-- Yakıt tüketimi (uzun yolda ekran verisi 6.5 lt, gerçek veriyi hesaplayınca yazarım)
-- Son fotoda görüleceği üzere, gündüz farları kısalarla beraber yanıyor ve gece sürücünün gözüne takılıyor :)

6.png

untitled1.png

untitled.png

2.png

4.png

Hayırlı olsun hocam . Bi kere bilmişliğim var juke . Bana acayip derecede basık dar görünmüştü . 

Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın

Hayırlı olsun Alper Abi, Allah kaza bela göstermesin. 

Tasarım olarak değişik bir araç. Daha önce hiç kullanmadım, bi test yapmak lazım. :D

@alper32 bu zamana kadar juke lar arasında gördüğüm en iyi renk., hiç bu renk görmemştim çok beğendim renğini., genelde abuk-subuk renkler alınıyor yada bana öyle denk geldi., Aracın far yapısı gereği mutlak düzgün far ayarı yapılması şart yoksa öndeki aracı çok göz alıyor., hayırlı uğurlu olsun..

@forzaGilles hocam teşekkürler. Tekno kahve olarak geçiyor renk. Aslında bayanlar için kırmızı daha çarpıcı bir tercih. 

Resimde görünen gündüz farlarından daha aşağıda yer alıyor kısa farlar. Far ve rot ayarına gideceğim.

Sonax bsd ile tanıştırdım.

Araçla ilgili ek bilgiler;

- Ş.içi tüketim 8.5 litre

- Bilgi ekranları çok yetersiz ve kullanışsız

+ Trim sesi beklediğimden az

Ayrıca Otopark.com dan Muhip'in İnsignia testinde söz ettiği "aracın içinde değil üstünde gitmek" tabiri Juke için de geçerli. Hele ki Golf'ten sonra.

IMG_1876.JPG

Güzel günlerde kullanın.juke görsel olarak bir türlü ısınamadığım arabalardan.zevk meselesi tabii bu işler.

@caglar_61 bence de itici bir tipi var, fakat hanımları etkiliyen bir tasarım :)

@alper32 ne yalan söyleyeyim benim de gördüğüm kadarıyla sürücüleri genelde bayan oluyor. yanlış anlaşılmasın ama bu söylediğim.:)

Geri
Üst Alt