Golf7 ayak aydinlatma

Pala0144

Yeni Üye
İsim
Osman
Abilerim kardeslerim aranizda yeniyim adana da 28 yasinda memurum cok sukur golf7 hayalime kavustum ama kafama takilan biseyi tecrubelerinizden dolayi sormak istiyorum aracim 1.2 tsi midline paket araci ikinci el aldigimda ayak aydinlatmasi calisiyordu orjinalden olup olmadigini bilmiyorum ama su an lambalar yanmiyor sadece kapiyi yada kontagi actigimda sanki sase yapiyo gibi cok kisa sure goz kirpiyo ve yanmiyo bu mevzu cok canimi skiyo sonucta yillarin hayaliydi sebebi ne olabilir adanadayim yardimci olabilecek kimsemiz varmmidir simdiden tesekkurler 

Ayrica teyp ekranindan da ayak aydinlatma ayari gorunmuyor

Hocam teyp ekranında yoksa montajı tam yapılmadı demektir. Kablolarının nereye başlandığına bakın derim. Muhtemelen parklardan elektrik almışlardır

Ama bi iki gun once yaniyordu bugun aksam basladi goz kirpiyo bi kere sonra yanmiyor

Eger parklardan alinmissa nasil oluyor normalde nerden alinmasi gerekiyo eskiden surekli yanar haldeydi sanki kontaga yada kapi acma kolunun icinde tekli led var ona bagli gibi gerci o ledlerde parklari acinca yaniyordu

Eger parklardan alinmissa nasil oluyor normalde nerden alinmasi gerekiyo eskiden surekli yanar haldeydi sanki kontaga yada kapi acma kolunun icinde tekli led var ona bagli gibi gerci o ledlerde parklari acinca yaniyordu
Kabloda temassizlik vardır hocam. C72 nolu pin. Olması lazım normalde. Tabi kodlama da lazım

Midline paketlerde ambiyans aydınlatma yok. Dolayısıyla ayak aydınlatması için parçalar kullanılmış. Yusuf Bey'in söylediği gibi kablo veya pin de temassızlık vardır. 

O dediginiz pin i kendim bulup onarabilirmiyim yeri nerdedir peki

İkigun onceye kadar calisiyodu temassizlik sonucu kod silinirmi yani eskiden kodlanmis olmasi lazim pini oturtunca duzelirmi acaba kodlama istermi yine

C72 kaput açma koluna yakın olan beyaz soket tabiki montajı buraya yapılmış ise bcm konnektörü ayak dayamanın üstüne denk gelen yerde yan şekilde çamurluğa yakın sekilde diyebilirim eğer 3 kere kırpma yapıyorsa voltaj geliyor demektir ledlere başka sorun olabilir

Az once actim butun soketleri kontrol ettim gevseme yok lambayi cikardim baska bi led denedim ondada aynisini yapti kontagi acarken bi kere goz kirpiyo sonra yine yanmiyo yani ampuldende degil yazilimsal olabilirmi bi yardim lutfen

Az once actim butun soketleri kontrol ettim gevseme yok lambayi cikardim baska bi led denedim ondada aynisini yapti kontagi acarken bi kere goz kirpiyo sonra yine yanmiyo yani ampuldende degil yazilimsal olabilirmi bi yardim lutfen
Yazılım değil hocam. Kabloların ucunu takip edin. Direksiyon altındaki özellikle. Gittiği yerde temas problemi vardır.

Far dugmesindenmi kontrol edim ordan olabilirmi

Geri
Üst Alt