Auto hold hakkında..

mmartins

Üye
İsim
Murat
Cümleten merhabalar..

Aracı sürekli auto hold devrede kullanıuorum..sadece dar alanlara park ederken devre dışı bırakıyorum..genelde güzergahımda eğim pek yok ama alışkanlık oldu..bu şekilde kullanmamım herhangibir zararı varmıdır..herkese hayırlı günler.kazasız sürüşler..

Hayır hocam hiç zararı yok. Güle güle kullanın

Cümleten merhabalar..
Aracı sürekli auto hold devrede kullanıuorum..sadece dar alanlara park ederken devre dışı bırakıyorum..genelde güzergahımda eğim pek yok ama alışkanlık oldu..bu şekilde kullanmamım herhangibir zararı varmıdır..herkese hayırlı günler.kazasız sürüşler..
Büyük rahatlık Golf kullanma sebeplerimden biri. Manuel arabayı otomatik rahatlığında kullanıyorum
Bence kapatmayın...

5 aydir otomatik golf kullaniyorum,bugun bir yakinimin manuel dusterini kullandim.Besiktasta yokusta az daha arkadaki arabayi biciyordum,o kadar alismisimki geri kacmamaya.Sadece auto hold icin vw grubu arac haricinde arac dusunmem bundan sonra.

Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için..

Bende ilk gunden beri Tiguande kullaniyorum ve cok memnunum.Sadece sıkışık trafikde yokuş inerken kapıyorum.

Tek zararı ara ara baska arabaya geçince ya el frenini indirmeden gitmeye çalışıyorsun yada park edip durduğunda el frenini çekmeyi unutuyorsun.

Aynı şekilde el frenini indirmeyi unutmak en önemlisi, arabayı geri vitese takip birde arkaya donduysen çevredekilere madara oluyorsun, adam el frenini indirmeyi bilmiyor ama araba almış diye

Auto hold arızası...

Üstatlar bugün arabada auto hold arızası diye uyarı çıktı fren manuele aldı kendini haliyle, sonra araçtan ayrıldım bir süre sonra tekrar çalıştırdığımda uyarı silinmişti, dikkate almam gerekir mi?

Auto hold arızası...

Üstatlar bugün arabada auto hold arızası diye uyarı çıktı fren manuele aldı kendini haliyle, sonra araçtan ayrıldım bir süre sonra tekrar çalıştırdığımda uyarı silinmişti, dikkate almam gerekir mi?
Arıza kodu hafıza da duruyordur Hocam. Servise bir gittiğiniz de söyleyin baksınlar, ya da kablo varsa siz bakıp yazın arıza kodunu sorgulayalım. 

Arıza kodu hafıza da duruyordur Hocam. Servise bir gittiğiniz de söyleyin baksınlar, ya da kablo varsa siz bakıp yazın arıza kodunu sorgulayalım. 
Arıza koduna bakayım bi hocam aklımda zaten, baktığım zaman yazayım buraya, Şırnak'tayım hocam servis anca memlekete izne gittiğimde olur.

Hayır hocam hiç zararı yok. Güle güle kullanın ;)
Yusuf hocam bu Auto Hold'un DSG'ye zararı var diye hatırlıyorum öyle bir durum var mı ?

Bir de Auto Hold kapalı olsa da araç yokuşta geriye kaçırmıyor. Auto Hold'u kapatınca Hill Holder özelliği yine devrede kalıyor galiba.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yusuf hocam bu Auto Hold'un DSG'ye zararı var diye hatırlıyorum öyle bir durum var mı ?
Bir de Auto Hold kapalı olsa da araç yokuşta geriye kaçırmıyor. Auto Hold'u kapatınca Hill Holder özelliği yine devrede kalıyor galiba.
Autohold tamamen dsg yi korumak için kullanılan bir teknolojidir. Şanzıman yerine frenlere biner yük,
olması gerektiği gibi.
Yokuşta geriye kaçırmaması şanzımanın tutmasından dolayı.
Oda önerilen birşey değil.

Geçen hafta aracım servisteydi ücretsiz el freni yazılımını güncellemişler. Nedir diye sorduğumda auto hold arada bi takılıyor tekerleri bırakmıyor bu yazılımla o sorun düzeldi dedi bende o sorun yüzünden o özelliği kullanıyordum. Bir haftadır kullanıyorum gerçekten çok iyi oldu güncellemeden sonra. Eğer sizlerde de böyle bir sorun varsa sevisi gidin ücretsiz hallediyorlar.

Bu oto holdla start stop aktifken araç durduğunda ,tekrar gaza bastığımda bir sarsılma oluyor gibi geldi. Aralarında geçişle alakalı bi uyumsuzluk oluyor heralde yada bana öyle geldi . Normal midir?

Geri
Üst Alt