Kaç yıldır otomobil kullanıyorsunuz? Daha önceki araçlarınız hangileriydi?

serology55

Üye
İsim
serhat
Merhabalar, 

Bugüne kadar forum sayfalarını şikayet yazmak, yetkili birilerine ulaşmak, karşılaştığım sorunların benzerini yaşayanları bulmak için kullandım. Yada uzaktan okumakla yetindim. Üye bile olmadan sık kullanılanlara eklediğim onlarca forum sitesi var diyebilirim. 1 ay önce yeni bir araç aldım; kendileri hayatta almayı aklımın ucundan dahi geçirmediğim "GOLF". Malzeme kalitesi harika, performans harika, kullananlar harika, kullananların kurduğu forum bile harika. Arkadaş, bir otomobil markasına ait bir forum bile insana kendini özel hissetirebilir mi? Şahsen bunu hissettiğimi söyleyebilirim.

Yaklaşık 25 yıldır araba kullanıyorum. Kendime ait olmayan onlarca marka, onlarca araç kullandım. Kendime ait olarak ise kronolojik olarak çok önceden başlayarak Ford Taunus, Doğan SLX, Getz, Clio, Focus, Laguna, Audi A6, 407 gibi araçlar kullandım. 2002'den bu yana D segment araçlardan başkasına binmedim, binmeyi de tercih etmedim. 407 'yi sattıktan (binbir zorlukla) sonra yine sıkı bir D arayışına girdiğim dönemde karşılaştığım fahiş fiyatlar, dakika başı değişen modeller, üretimden kalkan amiral gemileri kafamda bir filtreleme yapma ihtiyacı uyandırdı. O kadar çok değişken ekledimki; beni dinleyen tüm arkadaşlarım " yok artık daha neler, öyle araba varsa söyle biz de alalım" serzenişindeydiler haklı olarak. E ama cümleye bir başlıyorsunuz: " Araba gitmeli, çok yakmamalı, güvenli olmalı, ikinci eli kuvvetli olmalı, havalı olmalı, çocuğum var çok küçük olmamalı, donanımı tatmin etmeli, vs." diye uzayıp gidiyordu. Sonra kafamda tüm bu filtrelemeyi yapıp ENTER'e bastığımda karşıma GOLF çıktı. Yok artık daha neler dedim. Ben Almanların iyi PR yaptığını savundum hep. Abartıyorlar herşeyi dedim. Diğerlerinin ne eksiği var dedim. Türkiye'deki bu VW çılgınlığı, tutkunluğu nedir arkadaş dedim. Arada bişeler oldu (ne olduğunu tam olarak hatırlamıyorum :)  ), sanırım gittim bir GOLF test ettim :)   ve aldım! Sonra döndüm dedimki " Bu insanların bir bildiği varmış". Yahu arkadaşlar bunca yıldır araba kullanmanın keyfini siz yaşıyormuşsunuz, biz (VW sürmeyenler) keyif aldığımızı zannediyormuşuz. Allah güç verdikçe başka birşey almam bundan sonra. Hepinize kazasız belasız sürüşler. Sese süse de çok takılıp uykularınızı kaçırmayın. Allah dermansız dert vermesin. Bozulanın, kırılanın yerine yenisi takılır, siz adını her ne koyduysanız (beyaz güvercin, kara inci, maviş, vs. :)  ) onunla keyifli vakit geçirmeye bakın. Yoksa benim gibi beyazlatırsınız saçlarınızı :)  

Forumun kurucularına, yöneticilerine, üyelerine müteşekkirim. En az araçlarınız kadar özelsiniz.  

Değerli hocam;

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Allah güzel günlerde binmeyi nasip etsin. Duygularınızı o kadar güzel içten ve samimi belirtmişsiniz ki, bir an için satırları kendim mi yazdım diye şüphe ettim :)  Benim tecrübem yaklaşık 17 senelik lakin yazdığınız her cümlenin altına imzamı atarım. 

Kazasız keyifli hayırlı sürüşler dilerim.

Saygılarımla...

Yaklaşık 25 yıldır araba kullanıyorum. Kendime ait olmayan onlarca marka, onlarca araç kullandım. Kendime ait olarak ise kronolojik olarak çok önceden başlayarak Ford Taunus, Doğan SLX, Getz, Clio, Focus, Laguna, Audi A6, 407 gibi araçlar kullandım. 2002'den bu yana D segment araçlardan başkasına binmedim, binmeyi de tercih etmedim. 407 'yi sattıktan (binbir zorlukla) sonra yine sıkı bir D arayışına girdiğim dönemde karşılaştığım fahiş fiyatlar, dakika başı değişen modeller, üretimden kalkan amiral gemileri kafamda bir filtreleme yapma ihtiyacı uyandırdı. O kadar çok değişken ekledimki; beni dinleyen tüm arkadaşlarım " yok artık daha neler, öyle araba varsa söyle biz de alalım" serzenişindeydiler haklı olarak. E ama cümleye bir başlıyorsunuz: " Araba gitmeli, çok yakmamalı, güvenli olmalı, ikinci eli kuvvetli olmalı, havalı olmalı, çocuğum var çok küçük olmamalı, donanımı tatmin etmeli, vs." diye uzayıp gidiyordu. Sonra kafamda tüm bu filtrelemeyi yapıp ENTER'e bastığımda karşıma GOLF çıktı. Yok artık daha neler dedim. Ben Almanların iyi PR yaptığını savundum hep. Abartıyorlar herşeyi dedim. Diğerlerinin ne eksiği var dedim. Türkiye'deki bu VW çılgınlığı, tutkunluğu nedir arkadaş dedim. Arada bişeler oldu (ne olduğunu tam olarak hatırlamıyorum :)  ), sanırım gittim bir GOLF test ettim :)   ve aldım! Sonra döndüm dedimki " Bu insanların bir bildiği varmış". Yahu arkadaşlar bunca yıldır araba kullanmanın keyfini siz yaşıyormuşsunuz, biz (VW sürmeyenler) keyif aldığımızı zannediyormuşuz. Allah güç verdikçe başka birşey almam bundan sonra. Hepinize kazasız belasız sürüşler. Sese süse de çok takılıp uykularınızı kaçırmayın. Allah dermansız dert vermesin. Bozulanın, kırılanın yerine yenisi takılır, siz adını her ne koyduysanız (beyaz güvercin, kara inci, maviş, vs. :)  ) onunla keyifli vakit geçirmeye bakın. Yoksa benim gibi beyazlatırsınız saçlarınızı :)  

Biraz geç oldu ama hoş geldiniz:) Aracınızın özellikleri nedir acaba?

Biraz geç oldu ama hoş geldiniz:) Aracınızın özellikleri nedir acaba?
:)  Hoşbuldum. Benim 2016 model 1.2 TSI manuel beyaz, midlineplus bir aracım var. Vette film, 17'' jant, eibach yay, difüzör ve bi-xenon far + sis farı, 10'' medya ekranı (navigasyon, geri görüş kamerası), ön arka led ayak ambiyans aydınlatma, vb. gibi birkaç değişikliği/eklentisi olan mütevazi bir araç. O U Led sohbetlerini, DCC 'leri, DLA 'ları, Ergoactive'leri uzaktan izliyorum :)   

Bebeği olan orta yaşlı (35) bir araç sahibi olarak bunlar beni mutlu etmeye yetiyor da artıyor bile. İnanın bebek koltuğunu araştırdığım kadar Golf'ü araştırmadım @mrslzn

Sayın @serhat_VwGolf hocam, çok teşekkür ederim. Allah sizlere de kazasız belasız sürüşler nasip eylesin. Eksik olmayın. Saygılar...

81bin km 2009 Model Peugeot 308 HDi - 2015 Haziran'a kadar kullandım. Hiçbir sorun yaşamadım. Çok güzel arabaydı. İlk göz ağrım diyebilirim.

18bin km 2015 Model Peugeot 308 BlueHDi - 2016 Eylül'e kadar kullandım. Gerçekten şasi ve konfor alanında bence sınıfının en iyisi. Motorun ekonomisi, şanzımanın sorunsuzluğu ve konforu ile dizel otomatikte bir numaradır C sınıfı HB de benim nezdimde.

12bin kmdir imzamdaki Golfü kullanıyorum. Açıkcası yakıt dışında tüm disiplinlerde benim için büyük hayal kırıklığı. Gövde burulması, yana yatma, sert süspansiyonlar, direksiyon hissizliği, DSG saçmalığı ile parasını kesinlikle haketmediğini düşünüyorum.

81bin km 2009 Model Peugeot 308 HDi - 2015 Haziran'a kadar kullandım. Hiçbir sorun yaşamadım. Çok güzel arabaydı. İlk göz ağrım diyebilirim.
18bin km 2015 Model Peugeot 308 BlueHDi - 2016 Eylül'e kadar kullandım. Gerçekten şasi ve konfor alanında bence sınıfının en iyisi. Motorun ekonomisi, şanzımanın sorunsuzluğu ve konforu ile dizel otomatikte bir numaradır C sınıfı HB de benim nezdimde.
12bin kmdir imzamdaki Golfü kullanıyorum. Açıkcası yakıt dışında tüm disiplinlerde benim için büyük hayal kırıklığı. Gövde burulması, yana yatma, sert süspansiyonlar, direksiyon hissizliği, DSG saçmalığı ile parasını kesinlikle haketmediğini düşünüyorum.
Hocam detaylı karşılaştırma yapabilirmisiniz
Araçları.

Birde satma sebebiniz ne idi 308 dizel otomatiği.?

25 yıldır otomobil kullanıyorum. Şahsıma ait veya şirket aracı olarak uzun süreli kullandıklarımı yazayım sadece : -)

Renault 12, Toros, Spring, Clio

Honda Civic, 

VW Golf ve Jetta

Peugeot 407, 508

Opel  Insignia 

Eşim şu anda 2016 model 1.2 TSI DSG comfortline Golf kullanıyor. 

VW kullanmanın keyfi ayrı diye düşünüyorum ben de. Hele Golf u ilk aldığımızda haftasonu gelsin de kullanayım diye beklerdim: -)

Ekonomik durum yeterli olursa Golf ten sonraki hedef bir üst segment olacak. Audi A4, Mercedes C180, BMW 3 serisi. Karar vermek için @silvershadow hocamızın A4 test edip yazmasını bekliyoruz : -))

42 yıldır araba [emoji594] kullanıyorum bunun yanında uzun bir süre enduro motor [emoji965] kullandım.
İlk aracım Fiat 850 oldu daha sonra fiat 125 sport sonrasında fiat 127 ,alfa romeo,lancia,autobianchi diyerek devam ederki ben burada son vermek istiyorum

An itibarı ile 1.4 Tsi 125 Dsg 2016

Hocam detaylı karşılaştırma yapabilirmisiniz
Araçları.

Birde satma sebebiniz ne idi 308 dizel otomatiği.?
Tabiki yaparım müsait olduğum bir gün uzun uzun yazarım.

2015 model 308 duruyor hala bizde. Golfü ben kendime aldım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
17 yıldır araç kullanıyorum. İlk aracım Astra gls HB Di. Performans olarak eksiği yoktu, iç döşeme kalitesi çok iyiydi ama araç yedi yaşına geldiğinde tüm parçalar sözleşmis gibi sırayla arıza vermeye başladı, en son yolda giderken sol arka teker kitlenince sattım iki çocuğum olduğu için bu sefer aracı büyütmek için, birde sorunlarla uğraşmaktan biktigimdan toyota Verso oldu. Benzinli Verso ya tüp takip beş yıl bindim, en ufak sorun çıkarmadı hatta araca silecek suyu bile koymadım desem yeridir. Mutlu mesut giderken iş gereği istanbula geldik ve mecburen ufak otomatik bir arac bakmaya başladık.audi a3 siparişi verdik ama siparişle iki hafta sonraki teslimat arasına 8000 tl fark ekleyince vazgeçip aynı gün hazır golfu aldık. İki konu hakkında muzdaribim (Dsg nin kararsızlığı, comfort ta donanım eksiği) ama hanima göre araç mükemmel. Şimdiden planı yaptı evin kumandanı, beş yıl sonra bunu satıp arka kameralı bir golf alacakmisiz :)

25 yıldır otomobil kullanıyorum. Şahsıma ait veya şirket aracı olarak uzun süreli kullandıklarımı yazayım sadece : -)

Renault 12, Toros, Spring, Clio

Honda Civic, 

VW Golf ve Jetta

Peugeot 407, 508

Opel  Insignia 

Eşim şu anda 2016 model 1.2 TSI DSG comfortline Golf kullanıyor. 

VW kullanmanın keyfi ayrı diye düşünüyorum ben de. Hele Golf u ilk aldığımızda haftasonu gelsin de kullanayım diye beklerdim: -)

Ekonomik durum yeterli olursa Golf ten sonraki hedef bir üst segment olacak. Audi A4, Mercedes C180, BMW 3 serisi. Karar vermek için @silvershadow hocamızın A4 test edip yazmasını bekliyoruz : -))
Değerli Hocam 

Seve seve gerçekleştireceğim bu dileğinizi. :) Çünkü benim de gönlümden geçen bu aracı test etmek.

2 ay önce bir dostumuza A4 araştırdık ve Sport donanımda 1.4 TFSI  150 PS S  tronic ve uzerinde ekstra donanım olarak 17" jantları bulunan beyaz bir tanesini 179.250 ye aldı. 1.230 TL ye kullanmaya alıskin olduğu Cruise Control taktırdı serviste.

IMG-20170610-WA0007.jpgIMG-20170610-WA0009.jpg

Daha önce A3 Sedan TDI S tronic vardı şimdi ise Son derece memnun. "Bagaj sorunu sona erdi" diyor kendisi

F30 konusunda Türkiye'nin en büyük forum sitelerinden birinde yapılan paylaşım dikkat çekici. Sizinle paylaşmak isterim.

En Üstteki fotoğrafta gördüğünüz mavimsi şey yalıtım malzemesi olarak konmuş mikrofiber bezdir. Diğer iki poz ise daha açık...

IMG-20170603-WA0007.jpgIMG-20170603-WA0006.jpgIMG-20170603-WA0005.jpg

F30 kullanan aklı başında kişileri tenzih ederek ve onlardan af dileyerek bu pozları paylaşıyorum.

A4 sitelerinde böyle şeylerle karşılaşmak mümkün degil..

Sanırım bu dahi kullanıcı kitleleri hakkında fikir verebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam o araçta bir sorun olabilir mi acaba zira internette izlediğim tüm BMW 3.20 vs A4 karşılaştırmalarında A4 bir tık iyi yorumları yapılıyor. Neyse biz sizin testi bekleyelim bakalım : -)

Hocam o araçta bir sorun olabilir mi acaba zira internette izlediğim tüm BMW 3.20 vs A4 karşılaştırmalarında A4 bir tık iyi yorumları yapılıyor. Neyse biz sizin testi bekleyelim bakalım : -)
Yanliş ifade etmis olabilirim yanlış anlama olmasın..

Sorun olan araç veya sorunlu olduğu "iddia edilen" araç  BMW değerli hocam

Değerli Hocam 
Seve seve gerçekleştireceğim bu dileğinizi. [emoji4] Çünkü benim de gönlümden geçen bu aracı test etmek.
2 ay önce bir dostumuza A4 araştırdık ve Sport donanımda 1.4 TFSI  150 PS S  tronic ve uzerinde ekstra donanım olarak 17" jantları bulunan beyaz bir tanesini 179.250 ye aldı. 1.230 TL ye kullanmaya alıskin olduğu Cruise Control taktırdı serviste.
/monthly_2017_06/IMG-20170610-WA0007.thumb.jpg.305704b175de0a88fb806473fac47fdb.jpg/monthly_2017_06/IMG-20170610-WA0009.thumb.jpg.f2fc7b0ebddf11c5a4fb7ba70012d84d.jpg

Daha önce A3 Sedan TDI S tronic vardı şimdi ise Son derece memnun. "Bagaj sorunu sona erdi" diyor kendisi
F30 konusunda Türkiye'nin en büyük forum sitelerinden birinde yapılan paylaşım dikkat çekici. Sizinle paylaşmak isterim.
En Üstteki fotoğrafta gördüğünüz mavimsi şey yalıtım malzemesi olarak konmuş mikrofiber bezdir. Diğer iki poz ise daha açık...
/monthly_2017_06/IMG-20170603-WA0007.thumb.jpg.3e2ebd5125a7666612c7b55ffeb222cd.jpg/monthly_2017_06/IMG-20170603-WA0006.thumb.jpg.816075f94397ba870375d948cefcc659.jpg/monthly_2017_06/IMG-20170603-WA0005.thumb.jpg.4cedf669623bc64df849b15f29d71723.jpg
F30 kullanan aklı başında kişileri tenzih ederek ve onlardan af dileyerek bu pozları paylaşıyorum.
A4 sitelerinde böyle şeylerle karşılaşmak mümkün degil..
Sanırım bu dahi kullanıcı kitleleri hakkında fikir verebilir.
Hocam bu bir istisna kesinlikle.
BMW AREA adlı forum sitesinden de takip ettiğim kadarı ile ilk kez karşılaştığım birşey.
F30 da yalıtım malzemesine ihtiyaç duymazsınız kesinlikle. Camların etrafında bile çift fitil vardır. İç mekandan kapıya baktığınızda karoser rengini göremeyeceğiniz kadar çok kaplama malzemesi mevcuttur.
Fakat
F30 yalıtım anlamında yeni A4 ten 1 tık kötü olabilir. A4 kasasını yenilediği için.
Ama C serisi ve diğer rakiplerinden o konuda da üstündür.
F30 golfe çok benziyor.
Sürüş dinamikleri(fren-hızlanma-sürüş zevki)
Hariç diğer kriterlerde sınıfının en iyisi değil.
Ama total anlamda en yüksek puana sahip araba.
Golfte iç mekan konusunda iyi.
Kalan kriterlerde en iyisi değil ama total pakette hep 1 numara oluyor.

Yeni A4 iç mekan kalitesi-konfor- yalıtım konusunda f30 dan iyi bir araç.
Ama gel görki tipini hiç çekici bulmuyorum.(kendi fikrim)

Geri
Üst Alt