App plaka ve cam filmi ceza iptali

Bu değerli Haber için teşekkür ederim.

İlgililerden @major24 Ömer Hocama duyurulur. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Haberi dün okuduğumda ben de çok sevindim.

Bu gibi şeyleri Aşmalıyız artik. App plakadan filmden kime ne zarar verilir anlamis degilim. Devletimiz En cok kazanci otomobillerden elde ederken bunlar yasanmamali diye düşünüyorum. En azindan otomobil sevenlere bir küçük ödül olarak. Saygi ve selamlar.

Bence emsal karar olamaz. Dikkat ederseniz APP plaka ya da cam filmine değil, cezanın yazılış sebebinden açık ve doğru maddeye bağlanmadığından ceza iptal edilmiş.

APP plaka kullanmak/üretmek sahte plakacılıktır. Yasal olması ya da müsaama gösterilmesi beklenmemelidir ki bende bu tarz plakalara kesinlikle karşıyım.

Cam Filmi olayıda kaza esnasında araçtan kaçmayı engelleyici nitelik teşkil edebileceği için, bizlerin güvenliğini ön plana koyan bir uygulamadır. Asıl, şekil olsun diye / karımız-kızımız taciz ediliyor diye çeken/çektiren ve laf atanların kafa ve eğitim düzeylerini yükseltmeleri gerekir.

Ülkemizde hukuk yok .Ben daha önce mühürsuz app plakadan ceza yemiş ve sonrasında bir müddet orijinal plaka takmış ve mühürlü app kullanmaya başlamıştım. Sonrasında tekrar ceza yedim. Ama bu sefer app plakadan değil. Önceki cezam ile arasında 3 ay geçmesine ve bu süre zarfında eski app plakami kullanmaya devam ettiğim iddiası üzerine 2misli ceza kesildi .

Bir kere 3 ay boyunca defalarca çevirme/kontrol den geçtim. Eğer ki eskileri 1 hafta içinde teslim etmemiş olsa İdim aracım trafikten men olacak ve girdiğim bu çevirmelerde aracım baglanacakti. Bu söylediklerimi itiraz dilekcemde de uygun bir dille belirtmeme rağmen , 3 ay sonrasında karar çıkmasını bekliyorken , 1.ayin sonunda red kararını aldım. Hakim hiçbir aciklama yapmamış. Tutanak takı ve benim yazdığım yazıların aynısını yazmış ve 7 gün içinde plaka değişmediği için red olmuştur diye karara bağlandı.

Akıl var mantık var. 7 gün içinde plaka değişmemiş olsa girdiğim onlarca çevirmeden nasıl çıkabilirdim. !!!  

Adamlar taktılar benim arabaya. Her gün geçtiğim güzergahta sürekli durduruyorlar. Orijinal plakaya sahte deyip app plakam olmasa ona da yazacaklardi. Şuan bile bakıyorlar , plaka app mı değil mi diye. Eşşek gibi mühür görünüyor ama adamlar aranıyor.

Kimse app plakanın yasalligini sorgulamasın. Doğru birşey değil ise kapattır üretilen yerleri. Hepsinin yeri yurdu belli. Hadi kapat ? Renault 12 , şahinci app plaka ile geziyor , emniyet mensuplarınin özel araclari app plaka kullanıyor ses çıkmıyor , benim mavi aracım goooozlerine batıyor .

Hukuk yok ülkemizde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
3 ay önce falan 412 TL ceza yemiştim app yüzünden.Hakkımı aramam için bir yol var mıdır?

Bence emsal karar olamaz. Dikkat ederseniz APP plaka ya da cam filmine değil, cezanın yazılış sebebinden açık ve doğru maddeye bağlanmadığından ceza iptal edilmiş.

APP plaka kullanmak/üretmek sahte plakacılıktır. Yasal olması ya da müsaama gösterilmesi beklenmemelidir ki bende bu tarz plakalara kesinlikle karşıyım.

Cam Filmi olayıda kaza esnasında araçtan kaçmayı engelleyici nitelik teşkil edebileceği için, bizlerin güvenliğini ön plana koyan bir uygulamadır. Asıl, şekil olsun diye / karımız-kızımız taciz ediliyor diye çeken/çektiren ve laf atanların kafa ve eğitim düzeylerini yükseltmeleri gerekir.
Değerli hocam Lütfen yanlış anlamayın; Yazınızın içendeki ''APP plaka kullanmak Sahte plakacılıktır'' kısmına pek katılmıyorum doğrusu. üretmek yada ticari kazanç elde etmek kısmında haklı olabılırsınız. Lakin benim de aldığım plakada  CEMİYET- EMNİYET ortak işbirliği ile birlikte mühürlü APP trazı olanlar resmi ve yasal şartlarda edinmiş olduğum plakalardır. Elbette olayı abartanlara karşıyım; Rakam ve harflerin okunamayışı, haddınden fazla kalın veya farklı tarzlarda yapıştırma olan plakalara. Ama Emniyet ve cemiyet belli bir ücret karşılığında bunu yapıyorsa ve bunun için kendiler teklif ediyorsa burada Biz Araç Kullanıcılarını korumaları lazım diye düşünüyorum. Aslında çok da zor olmasa gerek kendilerinin bilebileceği-ayırabildiği küçük bir işaret yada onay resmi vs gibi birşeyler koysalar herşey hallolur düşüncesindeyim. Örnek plaka aracımın üzerinde 1,5 yıldır kullanıyorum ve hiçbir şekilde olumsuz bir durumda kalmadım. Saygı ve Selamlarımı sunarım.

Geri
Üst Alt