Bi-Xenon farlar ve Led Gündüz farları buğlanma

mersamut

Üye
İsim
MERT
vw golf bi-xenon farlarda buğ lekeli gelmesi..

benim eski aracımda böyle bir sorun vardı.

görselde görebileceğiniz gibi sonradan oluşan buhar veya başka bir şey değil.

öndeki seffaf plastik camın üzerindeki lekeden kaynaklanıyor. işim gereği plastikten biraz anlıyorum.

bu durum tamamen seffaf plastik parçanın üretim hatasından kaynaklanıyor. eski renault meganlarda bu durum hep dikkatimi çekerdi. o araçta bu durum daha barizdir.

aracımı ilk teslim aldığımda st. danışmanı buğ flan dedi. bende yeni araba heyecanıyla çok kurcalamadım.

sonra her bindiğimde gözüme batmaya başladı.

artık dayanamayıp servise gösterdim. tabiki yine servistekiler hemen buğ lekesi dedi. :000177-medium:

servis danışmanı alıp showrooma götürdüm. passatın farını açtırdım. tabiki yok bir şey ( ama götürmeden önce ben bakmıştım  &:  )

sonra baktım beni göndermeye çalışıyor. yok hava soğuk şöyle tüm araçlarda olur.

tamam dedim.

-bana bu durumun normal olduğuna dayir bir yazı verir misin?  ona göre bende Almanya yada doğuşa sorayım istersen.

neyse zar zor ikna ettim adamı aracı servise çekti ustasına gösterdi. Almanya sorup dönüş yapacaklar diye cevap aldım.

bir kaç gün sonra aradılar. farlarınızı değiştireceğiz. 1-2 ay sonra aracımı bakıma götürdüğümde farlar değiştirildi..

IMG_0404.jpg

IMG_0405.jpg

İlk aldığımda benm farlarımda buğu yapmıştı st  normal dedi üzerinde durmadım acaba bende değiştirebilirmiyim farları

bunu paylaşma amacım benzer durumla karşılaşan varsa isterlerse değiştirebilirler.(garantiden)

benimkisi buğ değildi. gözüktüğü gibi leke farın ışığı ile bariz gözüküyordu.

ama ben değiştirdiğim için çok memnun olmadım. çünkü far ayarını düzgün yapamadılar.

denk gelseydi. fay ayarını düzelttirecektim. bilmiyorum belki bir fark yoktu. belki piskolojikte olabilir.

ancak yine benzer bir leke vardı. ama bu kadar bariz değildi.

tamponu filan söktükleri için fabrika ayarları düzgün yapabildiler mi hiç emin olamadım..

karar tamamen sizin..

Bununla ilgili forumumuzda konu mevcut;

Ben dahil forumdaki birkaç kullanıcınında farları garanti kapsamında değiştirildi ancak bende yine ufakta olsa leke var çok belli değil hatta bugün servisi arayacaktım vazgeçtim.

Geri
Üst Alt