audis8 dedi:
@audis8

Hocam üretim tarihi daha önemli, bahsettiğiniz harfler hız endeksleri onlar arasında 10 TL civarı fark olur, ama 190 cok iyi bir fiyat eğer üretim 2015 ise.

Hız endeksi tablosu için:

http://www.tasitteknolojileri.com/2014/03/11/lastik-hiz-endeksi-ve-yuk-endeksi-nedir/

Hangi endekslerde üretiliyor bilmiyorum ama genelde T(190 km/s) kullanılıyor V'(240 km/s)nin ve H'(210 km/s)ın hızlarına çıkmak kışın hiç sağlıklı değil
taktırmaya gittim. fiyatı yanlış söyledim kusura bakmayın. 290 tl dedi :)

ben de gidip michelin taktıracam 275 tl den
Ankarada ts850 adet fiyatı olarak 215 tl ye aldım geçtiğimiz hafta hocam.

2015 33. hafta üretim tarihi.

205 * 55 * r16 ölçülerinde. Şaşmaz oto sanayiden. sökme takma vb dahil.

tugican dedi:
@audis8

Hocam üretim tarihi daha önemli, bahsettiğiniz harfler hız endeksleri onlar arasında 10 TL civarı fark olur, ama 190 cok iyi bir fiyat eğer üretim 2015 ise.

Hız endeksi tablosu için:

http://www.tasitteknolojileri.com/2014/03/11/lastik-hiz-endeksi-ve-yuk-endeksi-nedir/

Hangi endekslerde üretiliyor bilmiyorum ama genelde T(190 km/s) kullanılıyor V'(240 km/s)nin ve H'(210 km/s)ın hızlarına çıkmak kışın hiç sağlıklı değil
taktırmaya gittim. fiyatı yanlış söyledim kusura bakmayın. 290 tl dedi :)

ben de gidip michelin taktıracam 275 tl den
Ankarada ts850 adet fiyatı olarak 215 tl ye aldım geçtiğimiz hafta hocam.

2015 33. hafta üretim tarihi.

205 * 55 * r16 ölçülerinde. Şaşmaz oto sanayiden. sökme takma vb dahil.
çok iyi fiyata almışsınız. ben 250 tl den aldım 4 adet. 4 taksit

yalnız focus a taktırdım.  takatken jant eğik vs filan dedi. 100 tl de düzeltme parası aldı :)

bilmiyorum doğru mu söyledi.  ısı verdi.  kurşun yapıştırdı. 3 4 tane her bir janta. bişeyler yaptı işte.

iyiki de golfe taktırmamışım. çünkü  jant çiziliyor. hatta o civataların kapaklarını kırdı birkaç tane.  tabanca yokmuş continental bayiinde. elle söktü . ondan dolayı olmuş :)

dijon jantların başına bunlar gelse üzülürdüm doğrusu.

en güzeli ayrı bir 16inch  jant satın alıp ona takmak. her seferinde tak çıkar mutlaka başına iş gelir jantların onu iyice anladım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba ben aranıza yeni katıldım ilk golfümü sipariş verdim highline 1.6 DGS  110 hp BEYAZ içi titanyum siyah panaromam açılır cam tavan - keyless entry - geri park kamerası  - infraned ön cam ısıt ma- kış paketi (ön iki koltuk ısıtma -  sıcak su ile far yıkama) dijon  225 45 r17 lastikleri kışın 205 55 17 conti takabilirmiyim? Önerileriniz?

Merhaba ben aranıza yeni katıldım ilk golfümü sipariş verdim highline 1.6 DGS  110 hp BEYAZ içi titanyum siyah panaromam açılır cam tavan - keyless entry - geri park kamerası  - infraned ön cam ısıt ma- kış paketi (ön iki koltuk ısıtma -  sıcak su ile far yıkama) dijon  225 45 r17 lastikleri kışın 205 55 17 conti takabilirmiyim? Önerileriniz?
hoşgeldiniz.

225/45/17'nin hemen hemen eşdeğeri 205/50/17'dir. teorik olarak uyum sağlar. pratikte garantisi olmayabilir. lastikçim oturtamayabiliriz demişti. ayrıca ara ölçü olduğundan 225/45/17'ye göre daha pahalı olacaktır.

1-ya direk 225/45/17 takın; ki ben karda kışta sıkıntı yaşamadım

2-ya da 16' jant takımı alarak 205/55/16 takın. lastik sök tak derdi de olmaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şahsen ben 17" dijon ları yazlık bırakıp @yusuf hocamdan 15" jantları aldım onları kar seti yapacağım

şimdidede lastikte kararsız kaldım contit850 daha önce kullandım karda iyi bi lastik yanlız gürültü sıkıntısı var 

bide daha önce kullandığım ve hala favorilerimden olan bfgoodrich var hayırlısı bakalım ....

hoşgeldiniz.

225/45/17'nin hemen hemen eşdeğeri 205/50/17'dir. teorik olarak uyum sağlar. pratikte garantisi olmayabilir. lastikçim oturtamayabiliriz demişti. ayrıca ara ölçü olduğundan 225/45/17'ye göre daha pahalı olacaktır.

1-ya direk 225/45/17 takın; ki ben karda kışta sıkıntı yaşamadım

2-ya da 16' jant takımı alarak 205/55/16 takın. lastik sök tak derdi de olmaz
Teşekkürler replika jant diyorsunuz 2. Seçenekte sanırım. Alacağım yer ile ilgili tavsiyeniz var mı? 

Teşekkürler replika jant diyorsunuz 2. Seçenekte sanırım. Alacağım yer ile ilgili tavsiyeniz var mı? 
kesinlikle replika demiyorum. çıkma dover olur, cms olur..

replikayla risk almayın

Şahsen ben 17" dijon ları yazlık bırakıp @yusuf hocamdan 15" jantları aldım onları kar seti yapacağım

şimdidede lastikte kararsız kaldım contit850 daha önce kullandım karda iyi bi lastik yanlız gürültü sıkıntısı var

bide daha önce kullandığım ve hala favorilerimden olan bfgoodrich var hayırlısı bakalım ....
Semih Hocam, ben dover jantta crossclimate kullanıyorum. Yoğun ezilip sertleşmiş kar haricinde sıkıntı yaşatmadı geçen kış Ereğli'de. Şu an ki performansı da Dunlop blueresponse'ları aratmıyor. Ve onlardan çok daha sessiz. İlk taktığımda, ses olayını çok bariz farketmiştim.

Hocam  bu arada Golf'ünüz neredeymiş? :)

Semih Hocam, ben dover jantta crossclimate kullanıyorum. Yoğun ezilip sertleşmiş kar haricinde sıkıntı yaşatmadı geçen kış Ereğli'de. Şu an ki performansı da Dunlop blueresponse'ları aratmıyor. Ve onlardan çok daha sessiz. İlk taktığımda, ses olayını çok bariz farketmiştim.

Hocam  bu arada Golf'ünüz neredeymiş? :)
Bugün gemiye biniyor nasipse önümüzdeki hafta ereğlide olur hocam...

Ereğli merkezde sıkıntı pek olmuyor zaten @aaron hocam nasip bakalım kışa bişeyler yapacağız siz ereğli merkezdemisiniz...
Hayırlısı ile gelsin İnşallah hocam.

Evet Ereğli merkezdeyim. Kestaneci mahallesindeyim. Buraya kışın tırmanmak sıkıntı biraz :)  Bi 4 çeker Golf'e ihtiyaç var kışın, şöyle R gibi :)

Hayırlısı ile gelsin İnşallah hocam.

Evet Ereğli merkezdeyim. Kestaneci mahallesindeyim. Buraya kışın tırmanmak sıkıntı biraz :)  Bi 4 çeker Golf'e ihtiyaç var kışın, şöyle R gibi :)
Ben sana göre düzde oturuyorum bozhanede denizciliğin oradayım ben...

alırsın inşllh bi R @aaron...

eReğli R görür...

Değerler dijon değerlerine çok yakın. Bir sorun olur mu acaba bu jantlarda?

asd.JPG

Ekran Alıntısı.JPG

Geri
Üst Alt