Orijinal jant için güvenilir bir yer var mı? Aradım ama bulamadım pek.

Araçlarında Hankook marka lastik gelen arkadaşlar!

Resimdeki hangi model mevcut sizlerde?

image.jpeg

@Uwais Hangisi ile gelir Hankook ile gelen arkadaşlar bilgi verecektir fakat kesin olan bişey varki aracınız Highline 17" jantla geleceği için 91W olacağı kesin.. benim de merak ettiğim bişey var imzanızda sipariş geçtiniğiniz aracınızın opsiyon kodlarından 3LM ve 9WT kodlu opsiyonların listede böyle bir kod görünmemekte..? bu 3LM ve 9WT kodlu opsiyonlar nelerdir?

@forzaGilles

Değerli Ali üstadım 

9WT app-connect

3 LM ise bir donanım parçası olmalı.  Söz gelimi cam tavanlı sipariş için içi boş olan  navigasyon için içi dolu olan anten vb. 

@forzaGillesHocam dediğiniz gibi 91W olma ihtimali yüksek. Murat hocam gerekli açıklamayı yapmış.

9WT App connect. Bir tane daha kod vardı şimdi hatırlayamadım apple uyumlu usb.

3LM ise araç siparişini oluştururken sistemin oluşturduğu bir kod oluyor.

Teşekkürler @silvershadow Murat hocam :)

@Uwais çok yerinde seçilmiş opsiyonlar var dsg için sürüş profili tam yerinde olmuş aracınıza bir an önce kavuşmanız dileğiyle..

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.2 tsi 16' dover var, 18' durbanlara geçmemi önerirmisniz? Değişim yapıpta sorun yaşayan var mı?

@forzaGilles Teşekkür ederim hocam. Tercihlerimin çoğu bu foruma gönül vermiş arkadaşlar sayesinde  s=bigstar

1.2 tsi 16' dover var, 18' durbanlara geçmemi önerirmisniz? Değişim yapıpta sorun yaşayan var mı?
Değerli Hocam 

Öncelikle bu ilk mesajınıza Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz dememe izin verin. :)

16 inch dover ile 17 arasında ciddi bir fark var... 17 ile 18 arasındaki fark kritik bir fark. 

16 dan 18 e dikey geçişte spor yaylar zorunlu olarak takılacağı için ekstradan sertlik oluşacak ve konfor ciddi anlamda azalacak

Fakat aracın görünüşü ve içerisine bindiğiniz anda yerden yüksekliği ile Viraj ya da yüksek hızlarda şerit değiştirmek istediğinizde olumlu anlamda ciddi bir karakter değişikliği olacaktır.

Golf'ün Orijinal yayları sandığım kadar sert değilmiş ve arada konfor bakımından uçurum yoktu. Bilakis yok tutuş ve yerden yüksekliği insana güven veriyordu. 

Sağolsun Burak Hocamın aracında test ettim bayıldım  tek kelimeyle.. 

@silvershadowçok teşekkürler cevabınız ve ilgi alakanız için. 

Peki replika durban için ne düşünüyosunuz?

@silvershadowçok teşekkürler cevabınız ve ilgi alakanız için. 

Peki replika durban için ne düşünüyosunuz?
Değerli Hocam 

Replika jantlar diğer Avrupa'da veya ülkemizde  üretilen OEM jantları göre çok daha ucuz. 

Nedeni onların tabi olduğu sıkı malzeme iscilik ve uretim Denetlemelerine tabi olmayışları elbette.

Hesabıniza uyan veya yahu yemişim orijinalini ne fark var arasında iki katından fazla para niye vereyim diyerek alıp Yıllarca hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz belki de.

Belki de bir çukur veya taşa denk gelince kırılması halinde yenisini alıp verdiğiniz parayı diğerine iki katından daha fazla vermediğinize sayıp aradaki farkı bir set daha alsanız kapatırsınız diyerek gülümseyip yola devam edebilirsiniz de.

Fakat jant kırıldığı esnada 50 ya da 60 km/s in üzerinde hızlarda seyrediyorsanız,

Aracınız kazaya neden olur Veya sadece kendisine zarar verirse ekspertiz uzmanlarının ilk baktığı şeyin orijinal jant ve lastik ölçü ve markası olup olmadığı olduğunu da bilmeye hakkınız var.  Ödeme yapmayıp sizi aracın hasarıyla veya sebep olduğu zarar ile baş başa bırakacaklarını da bilmem söylemeye gerek var mı? Diğer bir deyişle kaskosuz araç kullanmakla aynı anlama gelir.

tüm bu hesapları taaa en başta yanlış yaptığınızı düşünmeye fırsatınız olmayabilir. Hayat replika janta feda edilecek kadar değersiz midir? Karar sizin.

Replika fiyatına TSE garantili jant alabilirsiniz.

Biliyorum ki ben ne söylersem söyleyeyim Durbanların dayanılmaz cazibesine karşı durmak tıpkı açlıktan ölecek gibiyken mükellef bir sofranın önünde yemeden durmak kadar zor. Ben de hariçten gazel okumuş olsam da sorumluluğumu yerine getirmiş olayım. 

@silvershadow beğenmeye beğeniyorum ama illa olucak diye bişeyde yok. Orjinalinede yeterli maddi kaynak yok şuan için.  Cms dışında bi marka varmı onaylı olan güvenilir önerebileceğiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt