Arkadaşlar nasip olursa kışlık lastikler için yarın orjinal çıkma jant takımı alıcam. Ama bijonları vermesi gerekir mi satan kişinin? Eğer vermeyecekse kendi aracımdakileri kullanmam mı gerekir yoksa yeni bijon somonları almam mı gerekir?
Değerli Hocam;

Jant alınınca bijonları da set olarak satın alırsınız. Pahalı bir şey de değil zaten

Arkadaşlar nasip olursa kışlık lastikler için yarın orjinal çıkma jant takımı alıcam. Ama bijonları vermesi gerekir mi satan kişinin? Eğer vermeyecekse kendi aracımdakileri kullanmam mı gerekir yoksa yeni bijon somonları almam mı gerekir?
Benim CMS'lere orijinal bijonları taktık hatta plastik kapakları bile cuk oturdu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar malum kış şartları golfe kış lastiği alacağız. Sizlere sormak istediğim olay ise şu şimdi bizde orjinal 17" jantlı 2015 comfortline golf var bundan önce 2013 jetta vardı orjinal 16" jantlı onun 205/55/16 kış lastiklerini golfte kullanmak istiyoruz. 16" jant alsak golfe bu jettanın lastiklerini kullanabilirmiyiz. Malum 17" olunca kış lastik fiyatları maşallah alıp başını gidiyor. Saç jantta olabilir yada cms de önerebileceğiniz bu ölçüye uygun jantlar varmıdır?

bir kısmı çok bariz olsa da golfte bir kaç istisna dışında jant modelleri, dünyadaki şehir isimlerinden oluşmakta. ilginç yanı Almanya'dan bi yer yok :)

Lyon - Fransa

Dover - İngiltere

Dijon - Fransa

Geneva - İsviçre

Madrid - İspanya

Durban - Güney Afrika

Pretoria - Güney Afrika

Savannah - Georgia, ABD

Singapore

Luxor-Mısır

Perth - Avustralya

Austin - Teksas, ABD

Santiago - Şili

Rio de Janeiro - Brezilya

Toronto - Kanada

maniax dedi:
bir kısmı çok bariz olsa da golfte bir kaç istisna dışında jant modelleri, dünyadaki şehir isimlerinden oluşmakta. ilginç yanı Almanya'dan bi yer yok :)

Lyon - Fransa

Dover - İngiltere

Dijon - Fransa

Geneva - İsviçre

Madrid - İspanya

Durban - Güney Afrika

Pretoria - Güney Afrika

Savannah - Georgia, ABD

Singapore

Luxor-Mısır

Perth - Avustralya

Austin - Teksas, ABD

Santiago - Şili

Toronto - Kanada
Passatta istanbul isimli bir jant mevcut [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

maniax dedi:

Lyon - Fransa

Dover - İngiltere

Dijon - Fransa

Geneva - İsviçre

Madrid - İspanya

Durban - Güney Afrika

Pretoria - Güney Afrika

Savannah - Georgia, ABD

Singapore

Luxor-Mısır

Perth - Avustralya

Austin - Teksas, ABD

Santiago - Şili

Toronto - Kanada
Bu paralellik zamanında benim de ilgimi çekmişti..

Hatta İstanbul diye bir jant var. Sanırım Doğuş Tarafından adlandırıldı, çünkü avrupa kaynaklarında mevcut değil

Bir iki ekleme de benden gelsin:

"London"            17" Highline Passat Jantları---İngiltere

"Dartford"          18" Highline  --İngiltere

“Soho”                17″ alüminyum alaşımlı jantlar---İngiltere(Londra'da bir semt)

"Montpellier"    17" GTE Passat Jantları---Fransa

"Copenhagen" 16" Bluemotion Passat Jantları- Danimarka

"Sepang"            16" Comfortline Passat Jantları---Malezya

ercankb dedi:
Arkadaşlar malum kış şartları golfe kış lastiği alacağız. Sizlere sormak istediğim olay ise şu şimdi bizde orjinal 17" jantlı 2015 comfortline golf var bundan önce 2013 jetta vardı orjinal 16" jantlı onun 205/55/16 kış lastiklerini golfte kullanmak istiyoruz. 16" jant alsak golfe bu jettanın lastiklerini kullanabilirmiyiz. Malum 17" olunca kış lastik fiyatları maşallah alıp başını gidiyor. Saç jantta olabilir yada cms de önerebileceğiniz bu ölçüye uygun jantlar varmıdır?
alacağın jantın bijon aralığı (5x112) ve göbeği uygun olduktan sonra elindeki mevcut kışlık lastikleri sorunsuz kullanabilirsin. cms zaten vw oem jant üreticisi. resmi sitesine girdiğinde araç marka ve modeline göre olacak jantları gösteriyor. cms 466-16  bi ara bende bakmıştım, fiyat 900tl civarı.  orjinal bulamazsam cms alacağım.

225 45 r17 jantlarım var. dizel highline.

soğuk bir yere taşınıyorum. kar buz herşey var. kış lastiği şart artık.

lastikçileri gezdim. birkaç seçenek var önümde.

michelin crossclimate 4 mevsim lastiği almak. ama kütahya afyon gibi yerde yetersiz kalır diyen lastikçi de oldu. yeter de artar diyen de. :)

17 inch kış lastiği almak. michelin alpin 5 aklımda. ama şunu dediler. her seferinde sök tak yapılacak. güzelim dijon jantlar zarar görecek. lastik pahalı.  al 16 inch dover jant ve 4 tane 16 inch kış lastiği ..güzel bir çözüm. çıkma buldum orjinal. 1000 tl dediler. 4 lastik de 1000 tl desek . 2000 tl.

bir de bir lastikçide. 15 inch kapaklı golf jantı buldum.

400 tl dediler bu jant takımına. 4 lastik de 800 tl . toplam 1200 tl.

sizin de önerileriniz önemli.

teşekkürler

audis8 dedi:

michelin crossclimate 4 mevsim lastiği almak. ama kütahya afyon gibi yerde yetersiz kalır diyen lastikçi de oldu. yeter de artar diyen de. :)

17 inch kış lastiği almak. michelin alpin 5 aklımda. ama şunu dediler. her seferinde sök tak yapılacak. güzelim dijon jantlar zarar görecek. lastik pahalı.  al 16 inch dover jant ve 4 tane 16 inch kış lastiği ..güzel bir çözüm. çıkma buldum orjinal. 1000 tl dediler. 4 lastik de 1000 tl desek . 2000 tl.

teşekkürler
ben bitlisin ölümcül karında buzunda  crossclimate  ile sıfır sıkıntı kulandım.  tavsye ederim boşa kış lastiği alma, sök tak  ve saklama problemi ile  ile uğraşma. bir kere biraz  fazla ver  4 mevsim lastiği al  arkana bakmadan her havada keyfini sür.  :'(

cross climate gerçek bir kış lastiği gibi performans veriyor olarak düşünsem zaten hiç düşünmeden alırım.

ama gittiğim ilk michelin bayisi alpin 5 önerdi.  bir broşür gösterdi.

üzerinde şöyle yazıyor.

ne kadar sıklıkta karlı havada araç kullanıyorsunuz.

cevap sık sık sa alpin 5 diyor.

arada sırada ise crossclimate öneriyordu

cross climate bana maliyet olarak da uygun gelirdi. . çünkü yeni jant seti almam gerekecek.

golften çıkma kapaklı jant seti gösterdi  lastik bayi. 400 tl dedi.  kapaklı demir jant.  ben midline plustaki lyon jant sandım ama sanırım o da aliminyum jant. bu kapaklı golf 7 jantı ne olaki :)

audis8 dedi:

teşekkürler
Hocam bir arkadaş vardı 15' lyon jantlar ile kış lastiklerini birlikte satıyordu. Buralarda biryerdeydi ilanı onu alın isterseniz.

teşekkür ederim yusuf bey.

dover jantlara kaç tl yer verilir en son sizce?

audis8 dedi:

Ben severim.

Bana kalırsa; çok temizse en son 1000-1200 lira verilir  lastikleriyle birlikte.

silvershadow dedi:

Ben severim.

Bana kalırsa; çok temizse en son 1000-1200 lira verilir  lastikleriyle birlikte.
teşekkürler murat bey,

bir lastikçide  sıfır dover jant var. 1000 tl diyor. 

golf sahibi çıkardı yeni jant aldı diyor. ama replika satıyor birsürü. bu da sahte jant olabilir mi diye şüpheleniyorum. bu jantın orjinal vw dover olduğunu anlamanın çaresi var mıdır?

içinde bir yerlerde yazılı vw yazıları filan var mıdır mesela? adam bana sahte jant satmasın 1000 tl ye sonra

teşekkürler

Geri
Üst Alt